Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Blokowanie numeru gg przez serwer
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
mc86
Wtam
Wczoraj na pare godzin gg zablokowalo mi mozliwosc wysylania wiadomosci.

Oto co otrzymalem z serwisu gg:

Witam

Konto Gadu-Gadu może mieć zablokowaną możliwość wysyłania wiadomości
zgodnie z regulaminem serwisu Gadu-Gadu:

"Zabrania się rozsyłania do nieznajomych użytkowników wiadomości
reklamowych (spamu)."

"Korzystanie z serwisu Gadu-Gadu jest dozwolone wyłącznie za pomocą
programu Gadu-Gadu. Korzystanie z serwisu Gadu-Gadu za pomocą innych
aplikacji, jak również za pomocą zmodyfikowanego programu Gadu-Gadu
będzie traktowane jako naruszenie regulaminu."

Używanie wtyczek wykrywających niewidoczność innych użytkowników -
rozsyłają one często wiele pustych wiadomości, co powoduje uznanie
użytkownika za spamera.

Limity antyspamowe zostały założone po to, aby poprawić jakość
oferowanej usługi zwykłym użytkownikom. Nękani oni byli bardziej lub
mniej nachalnymi reklamami stron oraz linkami do wirusów. Aby ograniczyć to zjawisko zdecydowaliśmy się wprowadzić ostrzejsze ograniczenia -
poprzednio takie ograniczenia również występowały, ale w znacznie łagodniejszej formie.
Liczba założonych blokad jest znikoma - dotyczy nie więcej niż 0,01%
użytkowników.
Zdajemy sobie sprawę, że istnieje NIEWIELKA CZĘŚĆ UŻYTKOWNIKÓW, która MA PROBLEM Z BLOKADĄ WYSYŁANIA WIADOMOŚCI, MIMO ŻE NIE ROZSYŁA SPAMU.
INTENSYWNIE PRACUJEMY nad takim rozwiązaniem, które skutecznie usunie
spam z Gadu-Gadu a jednocześnie nie będzie ograniczało zwykłych
użytkowników.

Blokady zakładane i zdejmowane są automatycznie. Czas ich trwania zależy od popełnionego wykroczenia. Zazwyczaj jest to od kilku godzin do kilku dni. Proszę zatem uzbroić się w cierpliwość.


Czym to moze byc spowodowane ? Jak wykryli ew. to, ze nie mam orginalnego klienta ?

Wtyczki:

kudate
notify
kieview
expimp
gg
ggimage
kstyle
tabletka
emnotify


Pozdrawiam
saCOOL
Wysyłałeś obrazki zbyt duże? Pisałeś więcej niż 100 wiadomości na minutę / 50 w przypadku osób spoza listy (podczas konferencji o to nie trudno :/), wysłałeś do kogoś adres w stylu snikers.pl?..
mc86
konferencji nie mialem, rozmawialem moze z 2 osobami.
Obrazki... wyslalem z 5-6 ale takie po 50-60kb.
Adres tez odpada.
Stalo mi sie to przed wczoraj na pare godzin i wczoraj tez na pare godzin.
Dzisiaj tylko siedze i pisze - zobaczymy
ved
Moze po prostu blokuja losowe numery na pare godzin?smile.gif
Serwery przeciazone, wiec wprowadzaja nowy system losowej eliminacji uzytkownikow. Zawsze wsrod nich jakis spamer sie znajdzie.

Nie mozna powiedziec zlego slowa! Wszakze to z troski o lepsza jakos uslug:D

Pozostaje ci jabber/tlen/inne sieci MC86:)
saCOOL
QUOTE
Obrazki... wyslalem z 5-6 ale takie po 50-60kb.
20 kB jest limit chyba. No a nawet takich 20 jak wyślesz 5, to Cię blokują czasem (z doświadczenia wiem - tłumaczyłem komuś, gdzieś, kiedyś biggrin.gif jak K uruchomić i skonfigurować - obrazków dość sporo szło no i mi się ban przytrafił).
mc86
Hehe, Ved.. no wlasnie smile.gif Zreszta to samo napisali, w widomosci do mnie. hehe ! Parodia smile.gif
Narazie nic zlego sie ni przytrafilo, moze rzeczywiscie przez obrazki.

Dam znac jak dostane bana znowu.

Pozdrawiam
GuZiK
Obrazki można wysylac do 255kb, zresztą za to nie blokują.
ved
hmmm.. z tymi obrazkami to nie wiem, bo niektorzy maja ustawione do 20kb

dlatego dobrze miec wlaczone w opcjach: "sprawdzaj max. rozmiar obrazka jaki mozna wyslac" czy jakos tak:)
Keleos
Nawet mi nie mówcie o banach za obrazki, bo ja niekiedy i po 20 brazków po 200 kilo przesyłam : P To nie może być przez to, możliwe że mieli pomyłkę.
magdus
Zablokowali Cię z powodu wysyłanych obrazków. Niekiedy wystarczy wysłanie 3 do 5 obrazków a gg Cię blokuje. Uważają to za spam.Przeżyłam to na własnej skórze.
Pozdrawiam
chojny
Witam,
mnie tez zablokowali, dzisiaj. I tylko wysylanie wiadomosci. Zadnego komunikatu nie dostaje, pisze, a wiadomosci po prostu nie dochadza:). Stracilem pare godzin bo myslalem ze to wina mojego systemu:) (firewall/proxy itp). Ostatnio sporo programow instalowalem, w tym Konnekta i Tlena. Sprawdzalem jak dzialaja w porownaniu do gg. Szczegolnie zalezalo mi na rysowaniu na wspolnej tablicy.

Dopiero jak przed chwila zalozylem nowe konto gg okazalo sie ze to nie wina systemu, bo na nowym numerze wszystko dziala OK:).
No i w ten sposob zorientowalem sie ze to serwery gg blokuja wiadomosci, no i dotarlem do tego watku.

Na dlugo Ciebie zablokowali?? Ja od paru godzin nie moge wysylac.

Wczoraj po zainstalowaniu Konnekta wszystko dzialalo dobrze, tylko przy rysowaniu w Kboard po jakims czasie zablokowalo mi mozliwosc rysowania, tzn. widzialem co dana osoba rysuje, ale moich mazow juz druga osoba nie widziala. Ale przeciez Kboard dziala niezaleznie od gg? Czy sie myle?

Dzisiaj zainstalowalem Tlena i zauwazylem, ze mam zablokowane wysylanie wiadomosci. Moze od wczoraj mam zablokowane po zabawie z Konnektem, a moze dzisiaj po zainstalowaniu Tlena.

pozdrawiam
chojny

PS. Zrozumiale jest ze GG dba o swoje interesy.
ved
Jak niby dziala niezaleznie od gg? jak uzywasz na tej sieci to na 100% za to cie zablokowali. Uzywaj kBoard i innych tego typu rzeczy przez jabbera to nie bedzie klopotow.

Uzywajac GG licz sie z ciaglymi problemami:) (powinni to przy zakladaniu konta wyswietlac:)
chojny
Dzieki, masz racje. Zle zrozumialem ponizsza informacje, wygooglana na stronie:

http://torrenty.org/templates/torrent_deta...p;pageno=2'

"kBoard - K.Board to rysunkowy sposób komunikacji. Działa niezależnie od sieci. Bardzo przydatny w rysowaniu mapek"

"Dziala niezaleznie od sieci" zrozumialem jako wlasny protokol wymiany danych. Teraz juz wiem, ze chodzi o niezaleznosc od wybranej sieci:)

Dopiero zaczalem sie przerzucac na Konnekta, wiec sorki:).

pozdrawiam
chojny
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.