Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: lista kontaktow
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
conect
Po wlaczeniu komunikatora lista kontaktow jest posortowana alfabetycznie tak ze dostepne i niedostepne kontakty sa razem. Np.
Axxxx - niedostepny
Bxxxx - Niedostepny
Cxxxx - dostepny
Dxxxx - niedostepny

Dopiero po wlaczeniu i wylaczeniu okna opcji, badz przejsciu na inna zakladke kontaktow i powrocie lista ta sie odwieza, tak ze dostepni sa na gorze.

Jak zrobic zeby od razu po wlaczeniu komunikatora dostepni byli na gorze?
Poncio
ustawienia/interfejs/lista kontaktow\grupowanie i tam zmien z roznaco na malejaco lub na odwrot:P
conect
//Nie cytować całego ostatniego posta!
Nie zrozumielismy sie, mam tak zaznaczone. Problem jest w tym ze nie ustawia dostepnych kontaktow na gorze od razu po uruchomieniu komunikatora. Jeszcze raz podam przyklad mam:

Adam - niedostepny
Beata - niedostepny
Kamil - dostepny
Zbyszek - niedostepny

a chcialem miec

Kamil - dostepny
Adam - niedostepny
Beata - niedostepny
Zbyszek - niedostepny

Gdzies jest jakis blad, bo komunikator porzadkuje tak jak chce to miec, ale dopiero po zmianie zakladki i powrocie, lub po wejsciu w opcje i powrocie - dopiero wtedy odswieza i jest jak powinno byc.
lukaszgl
A masz włączone grupowane wg statusu?
conect
//Nie cytować całego ostatniego posta!

Nie, nie mialem wlaczonego grupowania wg statusu, ale wlaczenie tego nie rozwiazalo problemu....
po wlaczeniu komunikotra mam wszystkich w tej grupie 'niedostepni' mimo ze czesc kontaktow jest dostepnych, a grupa 'dostepni' jest pusta, ale tak jak wczesniej pisalem wystarczy zmienic na chwile zakladke grup lub wejsc w okno opcji i wyjsc i juz wyswietla wszystko prawidlowo. Problem jest taki ze nie wyswietla prawidlowo od razu po uruchomieniu Konnekta tylko trzeba cos zrobic zeby to odwiezylo.
Dodam jeszcze ze korzystam tylko z protokołu gg.
conect
Oprocz tego co opisalem, mam jeszcze jeden problem z lista kontaktow.
Chodzi o opisy kontaktow, czy da sie zrobic tak zeby byl widoczny dlugi opis (opcje: pod nazwa, zawijanie wierszy), ale w ten sposob zeby dla kontaktow bez opisu nie wstawialo wolnego miejsca?

Czyli zeby bylo tak:
Adam
jakis tam opis
Dominik
Kasia
Zbyszek

a nie tak:
Adam
jakis tam opis
Dominik

Kasia

Zbyszek


Jest jakas rada na to?
Spass
Nie.
Aule
Nie lepiej umieścić opis obok kontaktu? Estetyczniej wygląda.
conect
Moze i lepiej, ale malo opisu sie wtedy miesci, a najezdzanie i podgladanie za kazdym razem calosci nie bardzo mi pasuje.

Problem z lista kontaktow dostepnych i niedostepnych sam sie rozwiazal, nie wiem w jaki sposob, bo nic nie zmienialem, a po ktoryms kolejnym wlaczeniu konnekta wszystko jest juz ok.
Euforia
QUOTE(conect @ 13.08.2006 - 16:41) *

//Nie cytować całego ostatniego posta!

Nie, nie mialem wlaczonego grupowania wg statusu, ale wlaczenie tego nie rozwiazalo problemu....
po wlaczeniu komunikotra mam wszystkich w tej grupie 'niedostepni' mimo ze czesc kontaktow jest dostepnych, a grupa 'dostepni' jest pusta, ale tak jak wczesniej pisalem wystarczy zmienic na chwile zakladke grup lub wejsc w okno opcji i wyjsc i juz wyswietla wszystko prawidlowo. Problem jest taki ze nie wyswietla prawidlowo od razu po uruchomieniu Konnekta tylko trzeba cos zrobic zeby to odwiezylo.
Dodam jeszcze ze korzystam tylko z protokołu gg.


Wejdź do Ustawień/Interfejsu/Lista kontaktów/Grupowanie i zaznacz Grupy kontaktów wg sieci z kolei sortowanie Liczbowo i Malejąco i zapisz te ustawienia.
conect
Tak jak napisalem wyzej, problem z sortowaniem sam sie rozwiazal, a w opcjach nadal mam ustawione tak jak mialem na poczatku, czyli:
- nie grupuj
- alfabetycznie
- malejaco.

Poprostu widze ze niektore opcje w tym komunikatorze dzialaja sobie jak chca niestety. To samo mam z tematami i css, raz sie przelaczaja na takie co ustawiam, raz czesciowo, raz wcale. Sporo bledow musi siedziec jeszcze w tych wtyczkach albo samym konnekcie.
Euforia
QUOTE(conect @ 13.08.2006 - 18:50) *

Tak jak napisalem wyzej, problem z sortowaniem sam sie rozwiazal, a w opcjach nadal mam ustawione tak jak mialem na poczatku, czyli:
- nie grupuj
- alfabetycznie
- malejaco.

Poprostu widze ze niektore opcje w tym komunikatorze dzialaja sobie jak chca niestety. To samo mam z tematami i css, raz sie przelaczaja na takie co ustawiam, raz czesciowo, raz wcale. Sporo bledow musi siedziec jeszcze w tych wtyczkach albo samym konnekcie.



Jesli problem występuje nadal radze ponownie zainstalować pelną paczkękonnekta oczywiście po wczesniejszym odinstalowanie programu konnekt. A jeżeli chodzi o css to radzę z kazdym kontaktem postepować z osobna tzn. zapisać każdy kontakt osobno do przydzielonego mu css.
Poncio
ja jakos nie mam problemow z K chyba ze sciagam wtyczki Beta to czasami sa problemy....

znajomy tez mial wiele bledow w K zainstalowal system na nowo wkleil caly folder K ktory mial wczesniej i bledow nie bylo... moze macie cos z systemem;-)
Hipoteza
No właśnie... pisanie, że w konnekcie jest sporo błędów i działa jak chce, to chyba spore nadużycie. Błędy się zdarzają, ale bez przesady, bo jest masa ludzi, u których konnekt działa pięknie.
Nie mówiac już o tym, że u tych co narzekaja, czasem okazuje się, ze mają jakieś babole w ustawieniach pfff
A, że może być napaprane w systemie, to wcale nie byłoby nic wyjątkowo oryginalnego, bo winda, to niestety tylko winda wacko.gif
saCOOL
No to ja jeszcze troszkę doleje prawdy to tego kociołka biggrin.gif.

Od ponad 2 lat działam na jednym i tym samym K (owszem, kopiuje katalog, ale to i tak ten sam K tongue.gif) i jeszcze nigdy mi się nie zdarzały przypadki, żebym musiał przywracać ustawienia z powodu samego K. jak zmieniam system, kopiuje katalog K i potem odpalam bez instalki. Działa po dziś dzień i jestem absolutnie zadowolony tongue.gif.

Błędy w jego działaniu to 70 % błędów użytkowników tongue.gif wliczając w to nadużywanie zasobów systemu, przez co cały system jest przeciążony, ogólne i wszechobecne wady systemu, błędy i brak poszanowania samych użytkowników.. Jeśli nie potraficie używać komputera, to wszystko się wali na głowę. Ja na moim XP (mam 256 RAM, 2 giga procek), działam już rok. Nie musiałem nigdy niczego ratować ani naprawiać. I nie mówcie mi, że nie korzystam z niego. Korzystam i to extremalnie! Ale z głową! I dzięki temu wszystko działa w całkowitej harmonii.

Psioczenie, że K ma sporo błędów i działa jak chce, jest bezsensowne tongue.gif bo tylko według garstki działa on źle. Zapytaj ilu doświadczonych ludzi ma z nim problemy? Ja, chociaż za jakiegoś znawcę się nie uważam, problemów z nim żadnych nie mam tongue.gif a nawet jeśli czasem coś się wykrzaczy, to jestem pewny, że przy używaniu innego programu, miałbym jeszcze bagno do posprzątania. K wystarczy zrestartować i hula znowu.

Anegdotka:
Miałem kiedyś w tym samym czasie odpalonego oryginalnego GG oraz Konnekta. Nastąpił niezły zwis (miałem odpaloną operę, avanta, winampa przy 256 RAM), spowodowany aktualizacją Avasta (Avast Antywirus, zawsze aktualizuje się w najmniej odpowiednim momencie, nie mam pojęcia, dlaczego nadal go używam). Gg po prostu poległo. Zaczęły się sypać krytyki z nim związane, nie chciało się nawet na ostro (menadżer zadań) wyłączyć, co spowodowało jeszcze większy zwis. K powiedział, że się poddaje i po prostu się wyłączył. Kiedy uporałem się z rannym gg, odpaliłem K. żadnych komplikacji, działał sobie dalej doskonale biggrin.gif.
Dodam jeszcze, że w tym samym czasie, miałem też włączonego SPIKa, który po prostu nic sobie ze zwisa nie robił biggrin.gif rozłączył się z siecią po prostu. Kiedy połączenie wróciło do normy, połączył się po prostu od nowa biggrin.gif. szalenie stabilny i wytrzymały programik biggrin.gif. gdyby nie K, używałbym właśnie SPIKa.
Poncio
no i saCOOL swoja dluuuga wypoeiedzia wytlumaczyl wszystkim niejasnosci zwiazane z K:) w ktorym wg Was jest masa bledow i ktory dziala jak chce:D
conect
Ja sie trzymam swojego, ze jest tam sporo niedopracowanych rzeczy, uzywam od niedawna, ale jestem ogolnie zaawansowanym uzytkownikiem komputera, jak i samego windowsa i nie mam problemow z konfiguracja, a tu sie dzialy w konnekcie troche dziwne rzeczy. Duuuzo mu brakuje zeby spelnial moje oczekiwania, ale co tu duzo mowic, reszta komunikatorow wcale nie jest lepsza. Jak ktos nie ma duzych wymaganian co do komunikatora, instaluje i nic nie zmienia, to nic dziwnego ze mu idealnie chodzi.
saCOOL
No to przepraszam kolego biggrin.gif. Nie ma u mnie chyba opcji, która by nie była zmieniana. Nie ma wtyczki, która by nie była używana/testowana. Zarówno wtyczki beta, jak i te nieoficjalne. Mój K przeszedł ekstremalne próby już nie raz. I wierz mi, mam ogromne wymagania do programów, które używam.

QUOTE
Poprostu widze ze niektore opcje w tym komunikatorze dzialaja sobie jak chca niestety. To samo mam z tematami i css, raz sie przelaczaja na takie co ustawiam, raz czesciowo, raz wcale. Sporo bledow musi siedziec jeszcze w tych wtyczkach albo samym konnekcie.

Tyle styli/stylów ile wypróbowałem, tyle przerabiałem na własny użytek, tyle kombinowałem jak koń pod górę i nigdy nie miałem problemów z css w K tongue.gif.

Myśl sobie co chcesz, nikt Cię na siłę nie trzyma tongue.gif.
conect
A ja tylko bawilem sie tematami i stylami co byly w paczce z konnektem i juz problemy:)

Chcialem sobie ustawic schemat Cube, ale tak zeby ikony zostaly normalne, czyli te sloneczka gg. Odznaczylem pole ikony przy wyborze tematu, do tego schemat ikon ponizej tez ustawilem na ten co chcialem i......
Ustawilo schemat Cube, ale lacznie z ikonami. Probowalem tych konfiguracju na rozne sposoby i nie daje rady niestety smile.gif
Ja wiem ze sobie moge sam temat przerobic albo zrobic, no ale sa te opcje i chcialbym zeby dzialaly a tu lipa. W tej chwili wlaczajac juz nawet caly schemat Cube nie mam tego tla pod oknem wiadomosci. Odinstalowanie i ponowna instalacja naprawi ten problem, ale ja sie tylko bawilem opcjami programu a tu sie na stale cos spieprzylo.
Glupia sprawa jest tez z wtyczka GGimage do ktorej trzeba sobie sciagac dll'e samemu inaczej wywala blad.

Sam komunikator ma fajne opcje, ktorych mi zawsze brakowalo, wiec raczej przy nim zostane mimo tych niedociagniec:)

Jeszcze dodam co do styli...
po wlaczeniu stylu czesc ikonen sie zmienia czesc kolorow tez ale nie wszystkie....
dopiero po ponownym uruchomieniu komunikatora jest calosc
zadnej informacji ze wymagane uruchomienie, ani tez automatycznie sie komunikator nie restartuje- wiec tez glupie jak dla mnie
chyba ze to tylko ja mam tak z tymi stylami:), tez tak macie?
Poncio
QUOTE
Glupia sprawa jest tez z wtyczka GGimage do ktorej trzeba sobie sciagac dll'e samemu inaczej wywala blad.


hmn... jestes jedna z kilku osob ktora musiala sciagac .dll'e ja nie musialem wiekszosc tez nie

style mi tez sie zmieniaja niektore ale mi jakos to nie przeszkadza .
Ja podobnie jak saCOOL przerabialem style css dla wlasnych potrzeb testowalem wtyczki;), w tej chwile posiadam 29dodatkowych wtyczke w tym sa 4protokoly i nie mam zadnych problemow. Ci co maja problemy jest ich garstka a uzywtkownikow jest masa:)
conect
sciagnalem paczke konnekta ze tej strony, tam byla wtyczka GGimage, a tych dll'i nie bylo i nie zainstalowalo ich.
Moze sie myle ale te dll'e nie sa standardowa zawartoscia Windowsa, wiec skoro wtyczka ich uzywa to powinny byc raczej dostarczone. No ale nie czepiam sie, bo raz dwa i je sciagnalem sobie, tyle ze zwyklego uzytkownika moze to zrazic na poczatku.
Style sobie sam zrobie bez problemu, tylko ze chcialem na poczatek miec szybko, no i przeciez opcje programu mi to umozliwialy a nie dzialalo:) Moze jeszcze jakichs dll'i brakuje tyle ze program nie informuje nawet smile.gif

A macie jakis inny patent/wtyczke na uruchomienie dwoch konnektow na raz, oprocz instalacji drugiego konnekta do innego katalogu?
Szukalem i nie spotkalem sie z takimi wtyczkami ani niczym innym.
Poncio
ja u siebie instalowalem K u znajomych rowniez i kazdy mial te dll'e)czyt. nie mial infa o tym ze ich nie ma) moze wy naprawde macie cos z systemem.....
co do 2 pytanie to nie znam odp. bo nie potrzebuje odpalac 2 K
Abraxas
Żeby odpalać K z wyborem profili (a co za tym idzie z mozliwością odpalenia kilku K) wystarczy uruchamiać z parametrem -profile
conect
Dzieki Abraxas. Dziala OK.
sleepwlkr
QUOTE(conect @ 13.08.2006 - 18:38) *

Problem z lista kontaktow dostepnych i niedostepnych sam sie rozwiazal, nie wiem w jaki sposob, bo nic nie zmienialem, a po ktoryms kolejnym wlaczeniu konnekta wszystko jest juz ok.


Może jednak pamiętasz czy coś zmieniałeś, bo ja męczę się z tym samym problemem (lista nie jest odświeżana) już dosyć długo i jakoś nie chce się "sam" naprawić tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.