Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kilka rzeczy ktore NIE czynią konnekta idealnym
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
destro
Kilka rzeczy ktore NIE czynią konnekta idealnym:
- jak ktos poda link w oknie rozmowy i sie w niego kliknie to nie otwiera sie w nowym oknie przegladarki.
- problemy ze opisem w trybie niedostepnym.
- brak możliwości zablokowania numeru.
- brak rozmów kilkoosobowych.
- dziwne łączenie z serwerem.
- resetowanie rozmowy po zamknięciu jej okna.
- brak zobaczenia w katalogu publicznym kim jest gość.
- adres maila nie przekształca się w link.
edit: - brak automatycznego przestawiania sie statusu na "zaraz wracam" po jakimś czasie.

jeżeli coś niezrozumiale napisałem to mówcie.
UNK
- z linkiem nigdy nie sprawdzalem bo i tak otwieram w operze ale przez mojego brata nie mam jej jako domyslna przegladarka.
- ja zadnych problemow nie mam, ale jest fajna opcjam, gdy wylaczysz konnekta i mash ustawiony jakis status, ten status bedzie ustaiowny na niedostepnym
- no faktycznie, nr mozna zablokowac ale jesli sie go doda na liste i nie bedize usuwalo, albo nie dodajac na liste blokujac przy kazdej sesji a to jest meczace
- rozmowy wieloosobowe sa czasami przydatne, ale czasami mnie to wqrzalo jak na gg otwiera mi sie jedno okno i 10 osob, a potem (przez blad w gg) otwieraja sie nastepne z tej samej rozmowy :| (a opcja konferencji z tego co wiem ma byc w nastepnych nr)
- hmzz jaki dziwne, laczy sie tak samo jak gg
- mi nic nie znika, moge zamykac okno dowoli a romowa dalej jest (moze scaignij najnowsza wersje konnekta)
- hmzz tego nei jaze, jak gosc ma wpisane kim jest no to dobrze jak nie ma no to odpada, a chyba juz wiem, klikasz na taka ikonke w oknie rozmow (3, ikonka pokazuje status osoby) i dajesz w nastepnym oknie odsiwesz, podaje wszystkie dane ktore podal uzytkownik
- no racja nie przeksztalca sie, a mi i tak to nie przeszkadza (jak w 1-wszym pkt biggrin.gif)
edit: - hmzz zmienia sie i to bardzo dobrze wink.gif

no to na tyle jesli chodzi o odpowiedz
wg mnie jest lepszy od gg a jak beda wychodzily nowsze wersje (i skrypty) to juz zupelnie bedize dobrze
torn
QUOTE(destro)
- jak ktos poda link w oknie rozmowy i sie w niego kliknie to nie otwiera sie w nowym oknie przegladarki.
http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=176

QUOTE(destro)
- problemy ze opisem w trybie niedostepnym.
napisz dokładniej o co ci chodzi.

QUOTE(destro)
- brak możliwości zablokowania numeru.
j.w.

QUOTE(destro)
- brak rozmów kilkoosobowych.
http://www.stamina.eu.org/forum/search.php

QUOTE(destro)
- dziwne łączenie z serwerem.
nie wiem co w tym jest dziwnego, jest to lepiej rozwiązane niż w samym GG, mimo różnych fenomenów. http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=524

QUOTE(destro)
- resetowanie rozmowy po zamknięciu jej okna.
Konfiguracja -> Interfejs -> Wiadomości -> [x] Zapamiętuj zawartość okna po jego zamknięciu.

QUOTE(destro)
- brak zobaczenia w katalogu publicznym kim jest gość.
no cóż :P

QUOTE(destro)
- adres maila nie przekształca się w link.
trzeba dopisać 'mailto:' przed adresem... fakt, trzeba to zmienić.

QUOTE(destro)
- brak automatycznego przestawiania sie statusu na \"zaraz wracam\" po jakimś czasie.
Konfiguracja -> Użytkownik -> Autoaway po s.
hao
Wszystkie pytania można by dodać do FAQ bo to podstawy smile.gif))
UNK
QUOTE(destro)
- brak możliwości zablokowania numeru.


hao taka opcja by si eprzydala w konnekcie, zeby mozna bylo na stale zablokowac nr bez potrzeby dodawania (i zarazem zasmiecania) listy osob


hao jeszcze takie pytanie (wiem ze to nie miejsce na nie i w sumei chyba nawet nie do Ciebie) nie pokazuje mi sie emblemat, jak ustawie sobie link skad ma brac jest przez czas jak mam otwarta opere, a po ponownym otwarciu znika sad.gif wiesz cos moze na ten temat? albo moze ktos inny?

ok juz mam i powinno byc smile.gif poradzilem sobie z tym
Puma
QUOTE(UNK)
hao taka opcja by się przydała w konnekcie, żeby można było na stałe zablokować nr bez potrzeby dodawania (i zarazem zasmiecania) listy osób


Całkowicie się zgadzam :?
werw0e
QUOTE(UNK)
hao taka opcja by się przydała w konnekcie, żeby można było na stałe zablokować nr bez potrzeby dodawania (i zarazem zasmiecania) listy osób


Nie rozumiem jest już taka opcja
Koło Mordy->Ignoruj i można sobie wpisać
hao
Koło mordy = menu kontaktów (tam gdzie wyszukiwanie)
Można wpisać numer i dodać go na listę.
Jeżeli zaznaczymy kontakt na liście, że ma być ignorowany i go usuniemy, jego numerek i tak pozostanie na liście ignorowanych...
UNK
aaaaa sory nie zauwazylem tego faktycznie jest takie cos, a ja dalem kilka ignorow smile.gif
jankez
Bez sensu zakładać nowy topic, więc:
Chodzi o okno rozmowy.
1. (to by się raczej nadawało do bugów(?) Po zaznaczeniu/odznaczeniu opcji 'lista', 'opisy', 'strzałki' na belce z menu, dzieją się dziwne rzeczy. :?
2. Przydała by się możliwość regulacji wysokości pola do wpisywania wiadomości. W końcu nie za często piszę wiadomość na 6 linijek, a przy mojej czcionce tyle wychodzi.
MiLKA
[quote=jankez]1. (to by się raczej nadawało do bugów(?) Po zaznaczeniu/odznaczeniu opcji 'lista', 'opisy', 'strzałki' na belce z menu, dzieją się dziwne rzeczy. :?
quote]
juz jakis czas temu zglaszalem ten blad...

http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=702
Olórin
QUOTE(jankez)
Bez sensu zakładać nowy topic, więc:
Chodzi o okno rozmowy.
1. (to by się raczej nadawało do bugów(?) Po zaznaczeniu/odznaczeniu opcji 'lista', 'opisy', 'strzałki' na belce z menu, dzieją się dziwne rzeczy. :?
2. Przydała by się możliwość regulacji wysokości pola do wpisywania wiadomości. W końcu nie za często piszę wiadomość na 6 linijek, a przy mojej czcionce tyle wychodzi.

ad.1: może jakiś screenshot?? zastanawiam się co to za dziwne rzeczy smile.gif
ad.2: popieram!
jankez
QUOTE(Olórin)
ad.1: może jakiś screenshot?? zastanawiam się co to za dziwne rzeczy smile.gif

Hehe, teraz to już się naprawdę dziwne rzeczy dzieją :shock:
Bo wszystko działa jak należy laugh.gif
A wczoraj w nocy belka ta po prostu znikała... :roll:
Chyba muszę odpocząć :twisted:
destro
QUOTE(torn)
QUOTE(destro)
- problemy ze opisem w trybie niedostepnym.
napisz dokładniej o co ci chodzi.
wybieram status niedostepny, wpisuje opis i on się nie aktywuje w tym statusie niedostepnym.

QUOTE(torn)
QUOTE(destro)
- brak możliwości zablokowania numeru.
j.w.
już nie wazne smile.gif

QUOTE(torn)
QUOTE(destro)
- dziwne łączenie z serwerem.
nie wiem co w tym jest dziwnego, jest to lepiej rozwiązane niż w samym GG, mimo różnych fenomenów. http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=524.
czasami sie polaczy czasami musze jeszcze raz kilkac zeby sie laczylo. za duzo jest tych serwerow. w gg zawsze sie za pierwszym razem laczylo. smile.gif

QUOTE(torn)
QUOTE(destro)
- brak automatycznego przestawiania sie statusu na \"zaraz wracam\" po jakimś czasie.
Konfiguracja -> Użytkownik -> Autoaway po s.
thx
jankez
QUOTE(MiLKA)
Pobawilem sie chwilke i znalazlem przyczyne znikania toolbara w oknie rozmowy.

jak to zrobic ;P
* mamy wlaczone pamietanie zawartosci okienka po zamknieciu
* otwieramy okienko rozmowy np.: jasia po czym zamykamy
* otwieramy kolejne okienko rozmowy innej osoby i zmieniamy ustawienia toolbara, np.: strzałki
* otwieramy okienko rozmowy jasia i probuje zmienic ustawienia strzalek
* toolbar znika sad.gif(((

o to chodziło smile.gif
SHOT
MiLKA
QUOTE(destro)
QUOTE(torn)
QUOTE(destro)
- problemy ze opisem w trybie niedostepnym.
napisz dokładniej o co ci chodzi.
wybieram status niedostepny, wpisuje opis i on się nie aktywuje w tym statusie niedostepnym.


Działa to prawidłowo wink.gif Nie bardzo jest jak zmienić status skoro nie jestes wogole połączony z serwerem GG. Jeśli chcesz zmieniać status to musisz być połączony z serwerem. Rozwiązanie to przełączyć się na ukrytego, zmienić status i rozłączyć się. 8)
mysior
QUOTE(destro)
QUOTE(torn)
QUOTE(destro)
- dziwne łączenie z serwerem.
nie wiem co w tym jest dziwnego, jest to lepiej rozwiązane niż w samym GG, mimo różnych fenomenów. http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=524.
czasami sie polaczy czasami musze jeszcze raz kilkac zeby sie laczylo. za duzo jest tych serwerow. w gg zawsze sie za pierwszym razem laczylo. smile.gif


serwerów nigdy za wiele, przynajmniej masz wybór (sprawdz sobie, z którym najszybciej Ci się łączy i przestaw go sobie na pierwsze miejsce w Ustawienia > Użytkownik > GG > Serwery), co do GG to może i się łączy za pierwszym razem, ale tak na prawdę to nigdy nie wiesz, z którym serwerem, a w K. jest napisane czarno na białym (chyba, że masz inne kolorki wink.gif )
mysior
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(destro)
QUOTE(torn)
QUOTE(destro)
- problemy ze opisem w trybie niedostepnym.
napisz dokładniej o co ci chodzi.
wybieram status niedostepny, wpisuje opis i on się nie aktywuje w tym statusie niedostepnym.


Działa to prawidłowo wink.gif Nie bardzo jest jak zmienić status skoro nie jestes wogole połączony z serwerem GG. Jeśli chcesz zmieniać status to musisz być połączony z serwerem. Rozwiązanie to przełączyć się na ukrytego, zmienić status i rozłączyć się. 8)


powiedziałbym, że nie tyle prawidłowo, tylko zapewne tak, jak miało działać wink.gif
W GG jest to trochę inaczej rozwiązane, nawet będąc niedostępnym wpisując nowy status nawiązywane jest połączenie i status zostaje zmieniony... smile.gif (przy zachowaniu niedostępności) smile.gif

Jeśli Ci destro na prawdę zależy na zmianie statusu to rada MiLKI jest najlepszym rozwiązaniem (na tą chwilę) smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.