Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Popup Menu
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
Aule
Otóż nie wiem, co jest robione źle, ale jeżeli tworzę menu poprzez:
CODE
POINT pt;
GetCursorPos (&pt);
sIMessage_UIMakePopup popup(sUIAction(IMIG_MAINWND, IMIG_CNT, int((cMetaCnt(ownerCnt))[item->iItem])),
    0, pt.x ,pt.y ,0 ,ListBox );

nie pojawiają sie w nim podpisy. Wcześniej działało, dopiero niedawno zauważyłem, że treść sie nie pojawia. Możliwe, że miało to związek z aktualizacją ui. Ma ktoś jakiś pomysł?
Aule
Problem rozwiązany. Wprawdzie wg mnie jest to jakiś błąd ui i trzeba byłoby go naprawić, ale można go obejść.
Rozwiązanie podał mi Dulek, a dostał je chyba od Hao.
CODE
POINT pt;
GetCursorPos (&pt);
sIMessage_UIMakePopup popup(sUIAction(parent, id),
    0, pt.x ,pt.y ,0 ,Window );

Cała rzecz jest w dodaniu do okna Window obsługi kilku komunikatów:
CODE
    case WM_DRAWITEM:
        SendMessage((HWND)UIGroupHandle(sUIAction(0, IMIG_MAINWND)), WM_DRAWITEM, wParam, lParam);
        break;
    case WM_MEASUREITEM:
        SendMessage((HWND)UIGroupHandle(sUIAction(0, IMIG_MAINWND)), WM_MEASUREITEM, wParam, lParam);
        break;
    case WM_ENTERIDLE:        
        SendMessage((HWND)UIGroupHandle(sUIAction(0, IMIG_MAINWND)), WM_ENTERIDLE, wParam, lParam);
        break;
    case WM_INITMENUPOPUP:
        SendMessage((HWND)UIGroupHandle(sUIAction(0, IMIG_MAINWND)), WM_INITMENUPOPUP, wParam, lParam);
        break;
Teraz poprawnie powinno wyświetlać się menu z ikonkami. Tego rodzaju błąd występuje od czasu uaktualnienia menusów, wcześniej brakowało tylko ikonek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.