Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SMS - wtyczka IDEA BOX
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
KOSMOS
Mam zamiar napisać wtyczke do IDEA BOX (jak zrozumiem LUA), ale już mam pytanie do samego XML:
QUOTE
<?xml version=\"1.0\" encoding=\"Windows-1250\"?>
<sms>
  <id>IDEA BOX</id>
  <name>IDEA BOX</name>
  <logo>ideabox.ico</logo>
  <author>KOSMOS</author>
  <version>2003-08-??</version>
  <info>Bramka wymaga rejestracji!</info>
  <authorURL></authorURL>
  <gateURL></gateURL>
  <acceptNumber>(\+\d{1,2})?\d{8,}</acceptNumber>
  <scriptFile>ideabox.lua</scriptFile>
  <maxChars>640</maxChars>
  <params>
    <param name=\"BOXLogin\" type=\"string\" tip=\"Login na http://www.idea.pl/\">Login</param>
    <param name=\"BOXPass\" type=\"pass\" tip=\"Hasło na http://www.idea.pl/\">Hasło</param>
    <param name=\"BOXPodpis\" type=\"bool\" tip=\"Dodaje podpis do SMSa\" default=\"0\">Dodaje podpis do SMSa</param>
  </params>
<signature>Podpis - Numerem zwrotnym SMSa, będzie numer przypisany przez IDEA</signature>
</sms>

Chodzi mi o tekst zaznaczony na zielono i czerwono.
Czy dało by rade zrobić coś w stylu
CODE
if (boolBOXPodpis="0") {
<signature>Podpis - Numerem zwrotnym SMSa, będzie numer przypisany przez IDEA</signature>
} else{
<signature disabled="1">Podpis - Numerem zwrotnym SMSa, będzie numer przypisany przez IDEA</signature>
}

Może mi się to nie przyda, bo może da rade wykorzystać podpis z IDEI, ale zawsze warto zapytać.
Olórin
Nie sądze żeby dało się to tak zrobić smile.gif
może zostawić to pole aktywne a jak jest zaznaczone w opcjach używaj numeru idei to poprostu by pomijało podpis?
KOSMOS
Numer IDEI będzie chyba zawsze widoczny na komórce, bo użytkownik wysyła jakby ze swojej prywatnej bramki, która ma niepowtarzalny numer.
KOSMOS
Troszke zrobiłem, ale nie wiem co dalej mam zrobić nie wiem jak sprawdzić wysłanie :cry: . Tu jest cała paczka za pomocą której robiłem skrypt idea_box.zip.
PS ikon nie ma, są za to gify do zrobienia ikony.
Olórin
mi niedziała pisze ze if'y nie są zamknięte sad.gif ale sprawdzałem są , cos jest nietak tongue.gif
KOSMOS
Plik LUA nie jest dokonczony, chyba ze sam go dokonczyłeś biggrin.gif
mysior
QUOTE(Olórin)
mi niedziała pisze ze if'y nie są zamknięte sad.gif ale sprawdzałem są , cos jest nietak tongue.gif


ten sam błąd sad.gif zresztą nic dziwnego, w kodzie jest napisane, że "odtąd go nie ma" smile.gif

fajnie byłoby jakby ktoś to dokończył
może Ty Olórin?? wink.gif byłoby super....
KOSMOS
Zawartość pliku idabox.lua
CODE
--[[

    Skrypt obsługujący bramkę www->sms http://www.idea.pl dla wtyczki SMS.dll do programu Konnekt
    (C)2003 KOSMOS

    Odpowiedzialność za wykorzystywanie skryptu ponosi użytkownik

--]]    

function sendSMS(SMS)
 SMS.to = preg_matchReturn("/\\d{9}$/" , SMS.to);
 SMS.msg = hidePL(SMS.msg);
 succ=0;
 tab={};

 if (SMS.BOXLogin == "" or SMS.BOXPass == "") then
   setError("Musisz podać Login i Hasło!");
   alert("Aby wysłać SMSa z bramki IDEA BOX musisz podać Login i Hasło!\nMożesz to zrobić w konfiguracji.");
   return;
 end;

setInfo("Łączenie.");
 hSession = InternetOpen("Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; Q312461; MyIE2; .NET CLR 1.0.3705)");
 if hSession ~= 0 then  

   hConnect = InternetConnect(hSession, "www.idea.pl", 80, "", "");
   if hConnect ~= 0 then    

setInfo("Loguje.");
     hRequest = HttpOpenRequest(hConnect, "POST", "https://www.idea.pl/portal/map/map/homep;SID=1sFMyM7ubfzo18D9a8AY!1652336194!168575016!7001!7002?_DARGS=/map/layoutTemplates/login.jsp" , "");
     data = "/amg/ptk/map/core/formhandlers/AdvancedProfileFormHandler.value.login=" .. SMS.BOXLogin .. "&/amg/ptk/map/core/formhandlers/AdvancedProfileFormHandler.value.password=" .. SMS.BOXPass .. "&/amg/ptk/map/core/formhandlers/AdvancedProfileFormHandler.login=login"
    ;

     if HttpSendRequest(hRequest, "Content-Type: application/x-www-form-urlencoded", data) then
     InternetCloseHandle(hRequest);

--    hConnect = InternetConnect(hSession, "http://www.idea.pl/portal/map/map/message_box?mbox_view=newsms&mbox_edit=new", 80, "", "");
--    if hConnect ~= 0 then    

        hRequest = HttpOpenRequest(hConnect, "POST", "/portal/map/map/message_box?_DARGS=/gear/mapmessagebox/smsform.jsp" , "");
        if hRequest ~= 0 then    
           
           data = "to" .. SMS.to .. "&body=" .. urlEncode(SMS.msg) .. "&/amg/ptk/map/messagebox/formhandlers/MessageFormHandler.create=Wy&lij"
   ;
--   end
  end
  end
  end
  end

  if succ == 0 then setError("Wystąpiły problemy z połączeniem");end;
  if succ == -1 then setError("Wystąpiły problemy z bramką");end;

  InternetCloseHandle(hSession);
  InternetCloseHandle(hConnect);
  InternetCloseHandle(hRequest);
end;

Nadal nie sprawdzania błędu z jakiego powodu nie wysłał, komunikat standardowy.
Nie wiem czy chodzi, bo strona IDEI jest przepełniona i nie można wejść, sprawdze i napisze póżniej.

Może ktoś mi pomoże ?
itsonlyme
niestety, to wyzej niezbyt dziala...
napisalem wlasna wersje, mozna sciagnac tutaj: http://adiv.ath.cx/varia/sms.rar (wciaz tylko debug) - nie dziala, od razu ostrzegam, ale prosze zeby ktos sprawdzil czemu...

generalnie, opis tego co powinien ten skrypt robic:
- polaczyc sie z www.idea.pl i dostac cookie SID, chociaz nie jestem pewny czy jest to konieczne
- wyslac formularz logujacy przez HTTPS (zapewne z cookiesem SID), dostac dwa cookiesy: mapSecurityCookie i mapProfileCookie, i zostac przekirowanym na http://www.idea.pl/portal/map/map/pim?_requestid=XXXXX
- wyslac formularz wysylajacy smsa, raczej na pewno uzywajac dwoch otrzymanych juz cookiesow...

nie dziala czesc druga...
Olórin
napiszcie do idei w sprawie sdk do bramki mbox smile.gif może odpiszą biggrin.gif
KOSMOS
Olórin dobre biggrin.gif ale raczej nie będą tak mili sad.gif
itsonlyme ładnie chodzi, tylko daje komunikat wysłano choć nie wysłano sad.gif

dopisano
debugi można by zapisywać w ???konekt/temp tam gdzie inne rzeczy tymczasowe K.
itsonlyme
no wiem ze nie chodzi, myslalem ze ktos mi pomoze :|

w sumie to musze zobaczyc czy w ogole dziala a jesli tak to jakos trzeba to bedzie zrobic dwoma polaczeniami - jedno po httpsie, drugie nie...

wlasnie sobie uswiadomilem ze chyba niezbyt to dobrze, skoro oba polaczenia sa na porcie 80 (uzywaja tego samego session czy czegos tkaiego).....
ooj glupi ja smile.gif

zglosze sie jak bedzie dzialalo biggrin.gif
itsonlyme
ok, wymiekam...

staralem sie ale nie wyszlo.

request https zwraca takie naglowki:

HTTP/1.1 200 OK
Server: Netscape-Enterprise/6.0
Date: Thu, 06 Nov 2003 22:26:26 GMT
Content-length: 0

a naprawde myslalem ze bedzie dobrze...

jakby ktos na to spojrzal, otworzyl strone idei i zobaczyl co zle robie, bardzo bym prosil smile.gifsmile.gif
kod ktory mam aktualnie: http://adiv.ath.cx/varia/sms.rar
Peper
co wy chcecie tak właściwie zrobić ? ;]
itsonlyme
a wlasciwie to juz nic, bo wszystko dziala smile.gifsmile.gif

mozna sciagnac z http://adiv.ath.cx/varia/mbox.rar
Peper
ale co to jest? ;]
SandmmaN
QUOTE(Peper)
ale co to jest? ;]

Korzystając z usług świadczonych przez operatora Idea (PTK Centertel) w ramach telefonii GSM, istnieje możliwość zarejestrowania się na stronie www.idea.pl i korzystania z usługi mBox Standard lub mBox Premium. W ramach tej usługi, posiada się skrznke smsową z której można wysyłać smsy na telefony komórkowe dowolnej sieci (czy zagranicznej to niewiem) w których nie ma reklam. Pula smsow co miesiąc zwiększa się o ustaloną wartość.
Dla wnikliwych: www.idea.pl tongue.gif
Peper
dzieki ;]
vojtek
U mnie cos ta bramka nie dziala. Konnekt pokazuje ze sms zostal wyslany, a tymczasem nic nie dostaje. Probowalem wyslac na ere i plusa, na idee nie mam jak sprawdzic.. Moze dziala tylko na idee wlasnie? (niestety nie mam jak sprawdzic).

Aha, po wyslaniu smsa , za kazdym razem pisze mi ze pozostalo ich 10. Chocbym i 20 wyslal to nic sie nie zmienia.
itsonlyme
smsy wysylaja sie do wszystkich sieci..

natomiast jest jeden bug: jak juz wyslesz smsa i cie zaloguje to zapamietuje twoje cookie (to explorer, nie skrypty), i jak sie ponownie polaczysz duzo pozniej, to cookie moze juz byc nieaktualne...

zrobie to tak w nowszej wersji ze za kazdym razem bedzie logowalo.


UPDATE:

zaktualizowalem skrypt. http://adiv.ath.cx/varia/mbox.rar
Olórin
pogratulowac....skrypt cieszy sie wzieciem smile.gif 420 pobran od ostatniej wersji, wlasnie wrzucam najnowsza biggrin.gif
vojtek
Sciagnalem nowa wersje, wyslalem testowego smsa do siebie na ere i.. nic. Weszlem wiec na idea.pl, zlogoowalem sie i wyslalem smsa korzystajac z tamtej bramki i otrzymalem nastepujacy komunikat:

QUOTE(Idea.pl)
<tr><td colspan=\"3\" class=\"error\">Nie możesz wysyłać wiadomości SMS poza sieć Idea.</td></tr>


Dalem z tagami html, bo moze sie przydac do budowy wyrazenia regularnego, ktore wycinalby tresc bledow wink.gif

Jestescie pewni ze mozna wysylac poza idee? Moze jakos zle sie zarejestrowalem czy cus...
itsonlyme
hmm dziwne.. moze dlatego ze ja place te 5,35 zl miesiecznie i mam 100 smsow do wszystkich sieci... :>
^BerZerK^
ja mam miasto plusa i mam bez ograniczen do wszystkich sieci smile.gif no i bez jakiegos placenia ;-p
pienio
QUOTE(^BerZerK^)
ja mam miasto plusa i mam bez ograniczen do wszystkich sieci smile.gif no i bez jakiegos placenia ;-p

imo miasto plusa to naprawde aktulanie najlepsza bramka. nie ma tylko wysylania z wlasnego numeru, a poza tym kosi inne rowno!
Aule
Era ma bramke EryOmnix. Z niej też na wszystkie sieci wysyła. Nie zmieniają przynajmniej skryptów, tak jak robi to idea. Jedyny minus to jest to że trzeba płacić.
Ot 1rstWAP też u was nie działa?
Olórin
ja mam 1 pytanie co do miasta plusa smile.gif czy na jeden nr telefonu mozna zarejestrowac 2 konta ??? bo ciagle piszecie ze telefon jest tylko po to zeby zalozyc konto to juz sam niewiem ;p
pienio
QUOTE(Olórin)
(...)czy na jeden nr telefonu mozna zarejestrowac 2 konta ???(...)

QUOTE(Regulamin MiastaPlusa (fragment))
Numer telefonu wykorzystany przy rejestracji nie może być wykorzystany w procedurze rejestracji innego Użytkownika, który stara się o uzyskanie statusu Mieszkańca. Oznacza to, że formularze rejestracyjne potwierdzone poprzez wysłanie wiadomości SMS z numeru telefonu figurującego już w bazie danych osobowych Mieszkańców nie będą podlegały rejestracji.

jak widac niestety nie mozna :/
hao
Za moment na kUpdate dostępna będzie poprawione przeze mnie wersja tej bramki smile.gif Oryginalna nie informowała o błędach wysyłania traktując je jako sukcesy...
itsonlyme
no to mozesz tez uaktualnic opis smile.gif zmienili zasady liczenia smsow.

QUOTE


ps. sorry za niedopracowanie tongue.gif
itsonlyme
Witam wszystkich po dlugiej przerwie.

Odrobine poprawilem opis bramki (niezbyt byl zgodny z rzeczywistością, szczególnie po ostatnich zmianach po stronie Idei).

Teraz skrypt wykrywa także zajętość serwera.

Do ściągnięcia z http://adiv.ath.cx/varia/mbox.zip (3 K) i do umieszczenia w apdejcie/na stronie.
Olórin
jescze nie przetestowałem, ale juz wrzucam na wiadomosc.info
nix
mam ostatnio problem z ta bramka... na wersji pobranej z kUpdate dostaje informacje ze wiadomosc poprawnie wyslana - ale nikt nie otrzymal wiadomosci a wersja pobrana z tego watku (ostatnia) wyswietla mi wciaz 'nieznany blad'.. pomozcie smile.gif
nix
problem rozwiazany...
okazalo sie ze skrypt do bramki mBOX wymaga zalogowania sie do bramki w Internet Exporerze... a po zmnianie komputera nie logowalem sie na stronie... swoja droga to troche dziwne... moze powinno zostac naprawione? - wersja z kUpdate wyswietla ze wiadomosc wyslana - a wcale tak sie nie dzieje wink.gif

i jeszcze pytanie... dlaczego nie wyswietla ilosci pozostalych smsow?

i jeszcze problem z najnowsza wersja z forum - za kazdym razem wyswietla mi 'nieznany blad' nie wazne czy wyslal wiadomosc czy nie
nix
ok po wielu trudach udało sie...
okazalo sie ze problemem jest moje haslo ktore zawiera znak +

po wstawieniu linii:
CODE
SMS.mBoxPass = urlEncode(SMS.mBoxPass);

wszystko zdaje sie dzialac dobrze smile.gif

tak swoja droga to przydalo by sie zeby skrypt informowal o blednym hasle - teraz tego nie robi...
i zabawne jest to ze smsy byly poprawnie wysylane mimo blednego interpretowania hasla - a to dlatego ze najprawdopodobniej pobieral odpowiednie info z cookies IE smile.gif tyle ze to juz nie wystarczalo do informacji o stanie konta biggrin.gif
itsonlyme
No zaraz, po kolei..
Skrypt sam sie loguje (stad trzy kroki) i nic w IE nie wymaga. I owszem, otwarcie IE i zalogowanie reczne pomaga.
Nie przewidzialem tego urlencode do hasel, trzeba to dodac... grr tongue.gif

Natomiast obsluga cookies lezy tylko i wylacznie po stronie IE/WinInet/whatever, i nie mam pojecia jak to dziala.. W kazdym razie dzieki za wylapanie bledu, trzeba rzeczywiscie dodac ta linijke.

Pozdr,
iom
odludeq
hm.. po zainstalowaniu ostatniej wersji skryptu, podczas zamykania konnekta pojawia sie blad.. (program wykonal nieprawidlowa operacje.. blabla..) ;] po usunieciu skryptu zamyka sie poprawnie. wczesniejsza wersja nie powodowala tego bledu ;]
system: w98 SE.. ;]
Aule
Niestety konnekt nie jest do końca kompatybilny z win98 i może poowdowac krytyki często. Nie musu być to skrypt akurat.. :roll:
odludeq
nie widze innego wytlumaczenia.. skrypt skasowalem - konnekt wylacza sie bez bledu. skrypt jest - konnekt wylacza sie z bledem. sprawdzane po kilka razy ;)
Sleeva
Ja na razie mam tylko jedno zastrzeżenie:

w poprzedniej wersji pisało, że sms przechodzą na następny miesiąc, w ostatniej jest napisane, że nie przechodzą. A wg licznika mam 27+60...
Sobie wpis poprawiłem, no chyba, że ostatnio idea coś zmieniła?
nix
QUOTE(Sleeva)
Ja na razie mam tylko jedno zastrzeżenie:

w poprzedniej wersji pisało, że sms przechodzą na następny miesiąc, w ostatniej jest napisane, że nie przechodzą. A wg licznika mam 27+60...
Sobie wpis poprawiłem, no chyba, że ostatnio idea coś zmieniła?


te pierwsze smsy (przed znakiem plus) sa darmowe i dodawane co miesiac (1. kazdego miesiaca zmienia sie ich ilosc na 30 lub 100.. lub co tam masz w pakiecie)... te drugie to smsy platne czy cos takiego... tylko one przechodza z miesiaca na miesiac... a wykozystywane sa po zuzyciu w danym miesiacu darmowych...
itsonlyme
Hmm.. Jakie konkretnie zmiany zostaly wprowadzone do skryptu przy ostatnim updacie? Bo dalej nie dziala, tzn nie pokazuje liczby pozostalych SMSow, czyli cos nie tak z cookiesami.
No i zostalo usuniete pokazywanie liczby punktow Profit. Nie zeby dzialalo, bo i tak strona sie nie wgrywa poprawnie...

QUOTE
arrSMS={}; arrSMS[1] = \"xxx\"; arrProf={}; arrProf[1] = \"xxx\";
preg_match(\"|<td align=.left.>Twoje SMSy.</td>.+?<td align=.right.>(.+?)</td>|sim\", txt, arrSMS);
if debug > 0 then setInfo(arrSMS[1]); end;
preg_match(\"|<td align=.left.>Punkty Profit.</td>.+?<td align=.right.>(.+?)</td>|sim\", txt, arrProf);
if debug > 0 then setInfo(arrProf[1]); end;
arrError={};
if preg_match(\"#<tr><td [^>]*class=.error.>(.+?)</td></tr>#sim\", txt , arrError) > 0 then
  setError(iso2cp(arrError[1]));
  return;
elseif preg_match(\"#przepraszamy, ale poziom ruchu na serwerach#sim\", txt, arrError) > 0 then
  setError(\"Serwer zajęty\");
  return;
else
  if (arrProf[1] ~= \"xxx\") then
  setInfo(arrProf[1]..\" punktów Profit\");
  end;


    if (arrSMS[1] == \"xxx\") then
      setSuccess(\"zakończono poprawnie\");
    else
      setSuccess(arrSMS[1]..\" SMSów na koncie\");
    end;
end;
itsonlyme
no coz... widze ze strasznie zamarlo to forum ostatnimi czasy.

w zwiazku z tym postanowilem (jak zwykle :/) sam uporac sie z problemem.

przedstawiam wszystkim nowa wersje skryptu i xmla do bramki mBox Idea mojego autorstwa

zmiany od poprzedniej wersji
- dziala.. tzn poprawnie loguje i pokazuje liczbe smsow
- poprawiony opis bramki w xmlu, odzwierciedla obecna sytuacje
- sprawdzanie liczby punktow profit (pokazuja sie NAD liczba smsow)

no i chyba tyle smile.gif

aha, link:

http://itsonlyme.ma.cx/mbox.zip

licze na *szybkie* dodanie do kUpdate'u smile.gif

Załączniki

bakerss
No wszystko ładnie działa biggrin.gif big THX smile.gif
cRoMo
Pomimo, ze z bramki mbox mozna wysylac smsy za granice, obecna wersja skryptu do Konnekta tego nie umozliwia. Moze ktos poprawi? smile.gif
idarek
Co do sms z zagranicy to nie sprawdzałem ale ogólnie bramka działa, tylko dlaczego nie ma jej w kUpdate!?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.