Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtyczka do sprawdzania stanu serwerów.
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
@ndy
Witam, czy jest możliwe stworzenie wtyczki, która by sprawdzała czy dany serwer (Sieć Jabber) jest online?
Coś podobnego do informacji zawartej na www.jabberpl.org

Później można by ją rozwinąć o obsługę dodatkowych sieci...
Akira
Jest już takie coś dla serwerów gg i korzysta z chekiego.
@ndy
Chodziło mi o wtyczke samodzielną.
dulek000
A po co, skoro przez checky'iego można to zrobić? Naprawdę, nie rozumiem.
@ndy
Ponieważ chciałbym aby to była wtyczka samodzielna. Bez korzystania z oddzielnych interpreterów takich jak PHP.
Jeżeli ktoś ma czas i chęci to może napisać. To jest tylko propozycja a nie rozkaz smile.gif
Aule
Ale checky nie musi korzystać z php. Zresztą, zobacz sobie opis checky'ego. Hao zrobił go właśnie do sprawdzania, czy serwer strony stoi.
@ndy
@Aule to napisz skrypt do Checky (nie PHP) który będzie sprawdzał stan serwera.
dulek000
Wtedy to nie będzie skrypt. wink.gif W wolnej chwili zobaczę - bo to z 5 minut roboty. smile.gif
Olórin
Możesz napisać w pythonie, c++, C# czy czymkolwiek co wypuszcza informacje na stdout... Nie widzę przeciwskazań aby nie było to w php.
@ndy
A obędzie się bez dodatkowych interpreterów ?
dulek000
Jeżeli będzie to C++, C#, C, Delphi, Basic, czy jakikolwiek inny język kompilowany to tak. wink.gif
@ndy
No to chyba już lepiej stworzyć samodzielną wtyczkę...
Olórin
To twórz. Jak dla mnie łatwiej napisać osobny program w C++ niż kombinować z wtyczką, chociaż sprawa jest prosta - jeżeli łączy znaczy że działa, jeśli nie - padł wink.gif
@ndy
@Olórin W delphi pisałem trochę i dawnooo temu. Do pisania wtyczek to za mało - do tego jestem bardzo leniwy tongue.gif

Nie znam się na protokole Jabber ale musi istnieć coś takiego jak "pakiety sygnalizacyjne" wysyłane aby sprawdzić czy serwer funkcjonuje poprawnie. Wystarczy aby wtyczka nawiązywała je co jakiś czas w celu sprawdzenia.
Mar&kos
QUOTE
Nie znam się na protokole Jabber ale musi istnieć coś takiego jak "pakiety sygnalizacyjne"


Nie ma czegoś takiego. @ndy jak chcesz to prześle moją pracę inż. o JABBER można się dużo dowiedziec i nie trzeba czytać po angielsku (tylko w takim języku są ksiażki)
dulek000
E tam, po co jakieś pakiety sygnalizacyjne? Pinga wysyłasz. Nie ma timeouta - działa, jest timeout - nie działa. Proste. wink.gif
Aule
Osobny program łatwiej napisać, niż wtyczkę, szczególnie, że może to być program konsolowy, czyli kilkanaście linijek kodu. Sam szkielet wtyczki zajmuje kilkadziesiąt linijek. Chociaż zastanawiam się, czy nie da się tego osiągnąć skryptem windowsowym.
dulek000
W załączniku program sprawdzający, czy dowolny serwer działa.

Używać tak:
CODE
pinger.exe adres port
np. pinger.exe onet.pl 80

Załączniki

@ndy
@dulek czy możesz zrobić że dopiero po trzech kolejnych sprawdzeniach dostawalibyśmy komunikat o błędzie serwera?

Czyli program sprawdza jeżeli wszystko jest ok to wyświetla info. Gdy natomiast próba sprawdzenia kończy się niepowodzeniem to pinger powtarza próbę dwukrotnie i dopiero wtedy pokazywany jest komunikat o błędzie.

Miło będzie jak takie komunikaty będzie można formatować + ustawiać po ilu błędnych odpowiedziach zostanie wyświetlona informacja smile.gif
dulek000
CODE
pinger.exe adres port ilość_powtórzeń
np. pinger.exe onet.pl 80 3


Jeśli ktoś się będzie chciał bawić to w załączniku są źródła. Ja żadnego formatowania robił nie będę. tongue.gif


Akira
Działa smile.gif Kolejne piwo dla Ciebie
Aule
Mały OT: Co wy wszyscy z tym piwem wink.gif Dulek chyba abstynent, ja i Olórin również ;P Piszcie bardzo dziękuję, czy coś wink.gif
dulek000
Po pierwsze to Dulek nieletni jest. wink.gif
alberht
i to jest Wasz największy błąd, sprzedalibyście puszki czy butelki i bylibyście do przodu, a Wy tylko 'dziękuję' chcecie...;p wink.gif
Olórin
60 puszek = 2 PLN wink.gif Więc kiepski interes...
zhvir
no nie panowie... jeżeli chcecie sprzedawać PUSTE puszki czy butelki to nie mówcie że nie pijecie wink.gif
Aule
Koniec OT, ja zacząłem , ja kończę wink.gif To nie my chcieliśmy sprzedawać opakowania.
Coś jeszcze do tematu, czy zamykać?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.