Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem na polskich modemach + analiza połączenia
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Otóż jak wiadomo w Polsce z modemami jest zabawnie:) [żeby nie przeklinać]. Kto ma, ten wie:)
A mianowicie jak się zerwie już takie połączenie [zresztą zdarza się to tez na stałkach], a wcześniej nie odznaczy się statusu gg na niedostępny, to dopiero jest jazda. Konnekt zaczyna się wywalać, wyskakuje parę komunikatów o blendach i się wyłącza.

No kibel.

Nie wiem może to przez jakąś wtyczkę albo skrypt k.bota, albo tylko ja mam cos takiego [ale pewnie nie].

Wiec proponuje napisać cos, co będzie analizowało połączenie z netem, jeżeli takowego zabraknie nie spowoduje to anomalii w systemie tylko przełączy status gg [może kiedyś tez innych sieci] na niedostępny.

Tylko jest jeszcze jedno pytanie, bo wiadomo, że konnekt mam problemy przy obciążonym połączeniu. Czy takie obciążenie sieci nie będzie interpretowane jako brak dostępu do niej? Ale ja się na k. tak nie znam.

Czy ktoś mnie zrozumiałsmile.gif?
Propozycje? Analizy? Może ktoś cos wymyślił? A może to już było?smile.gif
Olórin
można sprawdzać połączenie: ping'iem albo funkcją windowsa sprawdzajacą czy jest otwarte połączenie dialup(to chyba będzie lepsze rozwiązanie smile.gif)
hao
Konnekt sam wykrywa brak polaczenia na modemie i czeka az takowe sie pojawi automagicznie wznawiajac polaczenie. Byc moze jakis problem z kBotem?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.