Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kSend64
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
alexiej
Witam,

Jest to moja pierwsza wtyczka, dlatego przepraszam za jakiekolwiek błędy.

Wtyczka służy do przesyłania plików za pomocą wiadomości tekstowych, koduje plik do postaci Base64,
oraz wysyła do drugiego użytkownika. Jest ona niezależna od sieci i jest możliwość przesyłania
nawet do osób które mają status ukryty. Prędkość przesyłania nie jest duża (około 6 KB/s), ale
zawsze to lepsze coś niż nic. W pierwszej wersji ustawień jest bardzo mało (daleko od kTransfer),
ale mam nadzieje że jeśli się spodoba to będzie więcej.


W wersji 0.1.10 na razie drobna poprawka w stosunku do tego co wysłałem do kPlugins: (wersji 0.1.0.0),
- Poprawienie wersji w ustawieniach
- Teraz gdy się odznaczy "Kasowanie wszystkich wiadomości zaczynających się od...", wiadomości z danymi nie powinny przychodzić.
(ale radze zostawić bo i tak niektóre mogą przejść).


Jest już kSend64 na kPlugins:

kSend64 (plik i żródła)


Zmiany od wersji 0.1.0.0:


V. 0.1.1.2 data: 2006.08.31 14:43
====================================================================
Nowości:
- Dodano przyciski przy wysłaniu (Otwórz folder), i
przy zapisywaniu (Otwórz Folder,Otwórz plik)
- Gdy jest błąd/anulowanie - teraz także zmienia się
tytuł okna
Poprawki:
- Błąd przy wyświetlaniu prędkości przesyłania (na początku)
- Zmiana nazwy z kFile na kSend64
- Nie powinno się wyświetlać teraz prędkość 1,#J KB/s,
(wynikało to z dzielenia przez 0)
====================================================================
V. 0.1.1.1 data: 2006.09.01 15.00
====================================================================
Poprawki:
- Poprawiono brak wyświetlania okna przy przesyłaniu pliku
====================================================================
V. 0.1.1.0 data: 2006.08.31 14:43
====================================================================
Poprawki:
- Poprawienie tekstu wersji kontroli w Ustawieniachs
- Poprawienie opcji Usuwania wszystkich wiadomości zaczynających się od....
Teraz jeśli to odznaczymy to nie będą pokazywać się wiadomości
z danymi, a tylko nieliczne błędy wysyłania/odbierania.
kFile.cpp linijka: 133
====================================================================
Pryczek
99 % ludzi z mojej listy niewie jakiego ma Service Packa,a ja mam im kody wysyłać laugh.gif .
Zaraz zobaczymy jak ta wtyczka w praktyce działa smile.gif
Aule
Wymyśl, jakąś lepszą nazwę, proszę, ta jest zbyt ogólna. Jeszcze nie jest za późno.
zhvir
dobrze rozumiem że aby przesłać plik obie strony muszą mieć włączoną wtyczkę?
alexiej
QUOTE
dobrze rozumiem że aby przesłać plik obie strony muszą mieć włączoną wtyczkę?

Oczywiście.
QUOTE(Aule @ 31.08.2006 - 22:38) *

Wymyśl, jakąś lepszą nazwę, proszę, ta jest zbyt ogólna. Jeszcze nie jest za późno.

Jakieś propzycje ?


psota
QUOTE
Jakieś propozycje ?

K2K tongue.gif
kSend
Jakoś nie mam pomysłów... Nie wiem jak to nazwać, aby było oczywiste do czego to służy.
Mucha
eee to jest przesylanie konnekt-konnekt? po co to???
Olórin
Jak dla mnie to wystarcza (i nie tylko dla mnie).
Mucha
Jest KTP, IMHO strata czasu. Jakby obslugiwalo jakis protokol to rozumiem, ale tak... Ale przynajmniej cos sie dzieje.
Olórin
KTP nie działa. A inne komunikatory mogą nauczyć się obsługiwać ten protokół.
alexiej
Protokół powstał bo nie wszyscy mają zewnętrzne IP, i przesyłanie plików przez kTransfer się nie udaje. Taki plugin jest niezależny od sieci,oraz łatwo go przystosować z innymi programami, w source opisałem jak to zrobić.

Może ktoś by zrobił na podstawie tego wtyczke do PowerGG albo coś w tym stylu.
Mucha
QUOTE
KTP nie działa.
Jak to nie dziala? Szybko wysyla pliki na serwer. To mi wystarczy.
QUOTE
A inne komunikatory mogą nauczyć się obsługiwać ten protokół.
Jaki protokol bo ja tu zadnego nie widze? Konnekt powinien sie dostosowac do innych protokolow a nie inne protokoly do konnekta.
zimaq
Hm, no to zobaczymy czym to się je. Tylko najpierw muszę namówić kogoś do potestowania ze mną ;P

Nazwa? baseTransfer ( nie w każdej nazwie musi przecież być K )
Andrzej1307
co do nazwy, może BaseSend?

wtyczka działa tylko Konnekt-Konnekt? Hmm, no w sumie to i tak nieźle wink.gif

Osoba z drugiej strony też musi mieć włączonego kFile'a?
Trial
hi

zawsze mnie nerwa bierze jak widze wypowiedzi w stylu: "po co to ...", "zle jest zrobione...", "bez sensu..." itp smile.gif
jesli ktos krytykuje to niech zrobi to lepiej i pokaze reszcie jak powinno to sie robic, lub niech da jakies propzycje / wskazowki rozwiazania danego problemu...
najprosciej jest krytykowac i niewnosic tym samym do tematu nic nowego - to zniecheca ludzi do pracy..
a przynajmniej mnie smile.gif

podziekowania dla developera tej wtyczki ... (dobra robota - chodz nie wiem czy bede uzywal)

pozdrawiam i bez urazy biggrin.gif
dulek000
Mucha: KTP wywala się losowo na kilka różnych sposobów po wysłaniu pliku.

Co do tematu - wtyczka bardzo fajna do przesyłania niewielkich pliczków, świetnie, że jest taka alternatywa. smile.gif
ze0x
Bardzo dobra wtyczka! Zaraz ja sciagne i z testuje wink.gif dzieki bardzo.

PS: Mucha jeżeli Ci sie nie podoba to poprostu nie używaj, a uwagi zostaw dla siebie.
jiobel.
Z jednej strony mucha ma rację. To Konnekt powinien najpierw nauczyć się obsługiwać protokoły przesyłu (chociażby z Tlena i Jabbera – dokumentacja jest, więc potrzebne są już tylko chęci i umiejętności), a dopiero później wprowadzać komunikację K2K, która kiedyś tam może być K2%cokolwiek%.

Z drugiej strony bardzo cieszą takie niespodziewajki, inicjatywy i działania. Tylko chwalić.

A na koniec już, swe żale kończąc – mi nie działa chyba. Albo daj ktoś jakieś info – jak wysyłać, gdzie się pliki zapisują… No.
Mucha
ze0x:
QUOTE
a uwagi zostaw dla siebie.
Forum sluzy wyrazaniu opinii, NIE tylko tych pozytywnych.

Trial: Masz racje, krytykujac powinienem cos zaproponowac, tak jak jiobel proponuje obsluge Tlena lub Jabbera
zimaq
Przetestowałem z jioblem i stwierdziliśmy, że nie działa.
Chyba, że się zapisuje bóg wie gdzie i nie wysyła żadnych komunikatów o dostarczeniu czy coś w ten deseń...
LiTE
Testowalem z @ndy, ale niestety nic. Podobne odczucia jak ziamq wink.gif
alexiej
Powiedz na jakiej sieci testujesz, przy jakim komunikacie sie zatrzymuje, jest tak że plik powinien się od razu widać po rozpoczęciu ściągania. Okno powinno się od razu włączyć przy wysyłaniu.

Może nie wyjaśniłem, ale trzeba być co najmniej niewidocznym aby pokazała się ikonka o wysyłaniu.
Żeby wysłać druga osoba musi mieć Konnekta z tą wtyczką i oczywiście włączoną.
(planuje napisanie jej na PowerGG, ale w tym tygodniu jeszcze nie będzie sad.gif).

Aby wysłać trzeba kliknąć prawym przyciskiem na kontakt i zaznaczyć wyślij plik Base64, dopóki nie zamknie się okna z wysyłaniem opcja ta będzie wyłączona, oraz oczywiście jeśli jesteśmy niedostępni.




Mateu5z
Zdążyłem pomyśleć o tej wtyczce a ktoś już ją napisał. Nie masz przypadkiem jakichś zdolności paranormalnych? xD Co do samej wtyki: dobra robota :]
@ndy
QUOTE(alexiej)
Powiedz na jakiej sieci testujesz, przy jakim komunikacie sie zatrzymuje, jest tak że plik powinien się od razu widać po rozpoczęciu ściągania. Okno powinno się od razu włączyć przy wysyłaniu.
Może nie wyjaśniłem, ale trzeba być co najmniej niewidocznym aby pokazała się ikonka o wysyłaniu.
Żeby wysłać druga osoba musi mieć Konnekta z tą wtyczką i oczywiście włączoną.
(planuje napisanie jej na PowerGG, ale w tym tygodniu jeszcze nie będzie sad.gif).
Aby wysłać trzeba kliknąć prawym przyciskiem na kontakt i zaznaczyć wyślij plik Base64, dopóki nie zamknie się okna z wysyłaniem opcja ta będzie wyłączona, oraz oczywiście jeśli jesteśmy niedostępni.


Obaj byliśmy dostępni, sieć Jabber. Po naciśnięciu wyślij nie było żadnego komunikatu.
alexiej
Poprawiłem już, teraz powinno działać prawidłowo.

jiobel.
Jak możesz, zmień nazwę – Aule miał rację. Jak chcesz, można dać inną, lepsiejszą ikonkę w nowym wydaniu.
alexiej
Ikonke robiłem w 5 minut tak żeby jakakolwiek była (to jest w sumie najmniej ważne).

Nazwa: Base64Sender, BaseSend, a może Base2Base, a może inna.
ursus6
Proponowałbym nazwę np. kB64FileSender.
Zauważyłem że czasami zamiast liczby jest 1,#JKB/s w prędkości.
saCOOL
kB64FileSender

Popieram nazwę biggrin.gif jak już będzie nowa wersja, biorę się za testowanie. Nie da się poprawić transferu?..
Mateu5z
To może kBase64FileSenderWith48kbpsAverageTransferVersion0.1.1.1? A tak na serio stawiam kBase64. Będzie wiadomo o którą chodzi.
saCOOL
No to może po prostu

kSend64

Proponowałbym usunięcie poprzednich wersji, skoro nie działają. Po co zaśmiecać temat. No i z notek w środku też pousuwać, bo jak się zacznie walać 100 wersji, to nowi się pogubią i będzie afera biggrin.gif.
alexiej
Sądze że kSend64 jest prawidłową nazwą, nie za długą i nie za enigmatyczną. Nazwe projektu już zmieniłem, mała to zmiana więc poczekam aż pojawi się na kPlugins. smile.gif.
@ndy
@alexiej nie da się zoptymalizować wtyczki pod względem szybkości wysyłania ?
alexiej
Raczej to nie możliwe bo szybkość zależy tylko od serwera Gadu-Gadu, Jabber, Tlen itp. Możesz zwiększyć wielkość przesyłanej części (w Jaberze można do ponad 5000). Wtedy na raz wysle się wiecej bajtów, tylko na razie nie sprawdza jaka jest maksymalna wielkość wiadomości, więc po przekroczeniu jej może cie wyłączyć.

Powiem że dla sieci Jabber po zwiększeniu z 1200 do 5000, szybkość skoczyła z 4KB/s na 8KB/s. Radze poeksperymentować.
tek
Ciekawy pomysł. Tylko trzeba pamiętać, że informacja zakodowana Base64 to około 130% oryginalnego rozmiaru. Ale i tak jako główne zastosowanie tej wtyczki widzę przesyłanie małych plików, typu źródła programów, etc.
Andrzej1307
1) co jakis czas dostaje puste wiadomosci od kolegi
2) jak posle koledze plik, on go dostaje a ja dalej widze "trwa wysylanie"
3) w momencie kiedy kolega posyla plik, miga okno rozmowy...

dodalbym powiadomienia notify + guzik w oknie rozmowy
@ndy
1) Można też dodać guzik z wysyłaniem do okna rozmowy.
2) Ukrycie przycisku wysyłania u osób które tego nie obsługują.

Wtyczka idealna do wysyłania obrazków do 300-400kB wink.gif
riddle
Naprawdę nie macie co robić tylko narzucać swoją wolę autorowi wtyczki? Jakby chciał mógłby ją nazwać MySupaTokioHotel i wiecie co? Nic wam do tego!

Z rzeczy merytorycznych: Zauważyłem, że pliki ślą się o wiele szybciej jeśli pakiety są większe. I teraz moje pytanie: Czy na kJabberze mamy jakieś ograniczenie? Bo ustawiłem z Jioblem 4800 i szło po 6, 7 kB/S a nie domyślnie - 1,5 kB/s.
Olórin
Zależy od konfiguracji serwera Jabberowego, ale spokojnie możesz słać pakiety po kilkadziesiąt kilobajtów wink.gif
atol
riddle jak wiesz można w tym poście zawierać propozycje do wtyczki (działania, bajerów, można nawet wyrazić objekcje na temat nazwy wtyczki czy ikonki. MOŻNA)

mam pytanie bo 1 post nic mi nie powiedział na temat przesyłania plików do innych komunikatorów
Andrzej1307
przydalaby sie mozliwosc ustawienia wielkosci pakietow dla kazdej sieci z osobna
psota
QUOTE
mam pytanie bo 1 post nic mi nie powiedział na temat przesyłania plików do innych komunikatorów

Autor ma zamiar przepisać też wtyczkę na powerGG
alexiej
QUOTE
2) Ukrycie przycisku wysyłania u osób które tego nie obsługują.
To dopiero można się dowiedzieć gdy ktoś nie odpowie na rozkaz wysyłania przez jakiś czas.

Aktualnie na kPlugins znajduje się wersja 0.1.1.2 wtyczki smile.gif. Zmiany są na początku forum.
Co do błędów, proszę podać z jakiej sieci się korzysta, ja testowałem wtyczke na GG, i Jabber.
i nie zauważyłem pustych wiadomości.
Andrzej1307
ok pieknie dziala smile.gif szkoda tylko ze dalej sa te puste wiadomosci
Bo$s
A co z limitem wiadomości na minutę w sieci GyGy ?
alexiej
Ktoś mnie już o to pytał, ale testowałem na GG przesłanie 9MB pliku, było z tego 8 tysięcy wiadomości smile.gif (numer części), i nic się nie działo.
GuZiK
a nie ma problemów z przesyłaniem przez GG? były te ograniczenia co do ilości/częstotliwości wysyłania, a nie wiem czy to zdjęli czy nie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.