Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Tworzenie okien dialogowych
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
jacekm
Czy istnieje możliwość dodawania kontrolek na okna dialogowe (np. sDIALOG) tak jak to się robi w przypadku formularza ustawień?
CODE
UIActionAdd(IMIG_CFG_EXAMPLE , IMIA_CFG_EXAMPLE_BUTTON , ACTT_BUTTON , "Kliknij mnie!",0,100,30);


~jacekm cool.gif
Olórin
Nie, musisz w takim wypadku stworzyć swoje okno poprzez CreateWindow.
jacekm
Czy konieczne jest używanie takiego przeżytku jak WinAPI? huh.gif

Używam VS 2005 i chciałem skorzystać z trochę nowszego rozwiązania dodałem więc "Windows Form" do projektu. Spowodowało to zmianę w projekcie aby korzystał z CLR (Common Language Runtime). Opcja kompilatora /clr nie jest kompatybilna z /MT dlatego zmieniłem ją na /MD (Multi-Threaded DLL). Dodałem do katalogu z konektem wymagane dllki: msvcm80.dll i msvcr80.dll

Niestety podczas uruchomienia moja wtyczka powoduje błąd:


Czy jest jakaś możliwość żeby temu zaradzić?
Olórin
Dzięki temu "przeżytkowi" jest m.in. coś takiego jak tabletKa.
jacekm
QUOTE(Olórin @ 3.09.2006 - 16:57) *

Dzięki temu "przeżytkowi" jest m.in. coś takiego jak tabletKa.

tabletKa rulez!

Nie kwestionuję tego co można w WinAPI zrobić tylko sam proces tworzenia jest trochę archaiczny.

Może tak mi się wydaje dlatego że od kiedy przeszedłem z MFC na .NET wszystko robi się parę razy szybciej.
Lwiczek
[ignorant_mode_on]

Czy aby do tego by używać aplikacji napisanych w .net nie trzeba instalować .net framework? Cóż - ja dziekuje w takim razie za takie aplikacje gdyż samo zainstalowanie frameworka nieźle przymula komputer, zwłaszcza startup... nie mówiąc już o samych aplikacjach...

A już w ogóle zraziłem się po przeczytaniu TU (szukałem informacji na temat sposobu zarządzania pamięcią w Windows i tego która kolumna w Process Explorer jest najbardziej adekwatna [private bytes, working set czy virtual sieze])...brrr :/

Rozumiem, że aplikacje pisze się szybciej i w ogóle cud miód i orzeszki, ale bez przesady... zwłaszcza jeżeli chodzi o wtyczkę do komunikatora...

[ignorant_mode_off]
jacekm
//Nie cytujemy poprzedniego posta...

Framework(w wersji 1.1) jest instalowany razem z Windowsami XP, w W2K instaluje się razem z SP. Prędkość działania takiego programu to ok 90 % programu napisanego w czystym C++. Jeżeli chodzi o ilość wykorzystywanej pamięci to warto wiedzieć jak działa resource manager (sam opróżnia pamięć do której nie prowadzi żadna referencja, ale tylko wtedy kiedy brakuje pamięci w systemie).

Nie będę nikogo przekonywać do .NET, u mnie w pracy czysty c++ odeszło w niepamięć.

ps. warto dodać że Visual Studio od wersji VS 2003 (czyli VC++ 7) jest napisane w .NET cool.gif
Lwiczek
QUOTE
Framework(w wersji 1.1) jest instalowany razem z Windowsami XP


Nie, nie jest tongue.gif

QUOTE
Prędkość działania takiego programu to ok 90 % programu napisanego w czystym C++.


Ze niby szybciej? Jeszcze nie spotkałem się z takowym ;P

QUOTE
Jeżeli chodzi o ilość wykorzystywanej pamięci to warto wiedzieć jak działa resource manager (sam opróżnia pamięć do której nie prowadzi żadna referencja, ale tylko wtedy kiedy brakuje pamięci w systemie).


Wiem. Wole jednak żeby zamiast zapychać pamięć a potem martwić się co z nią zrobić pisać tak żeby jej zuzycie bylo minimalne ]:->

QUOTE
ps. warto dodać że Visual Studio od wersji VS 2003 (czyli VC++ 7) jest napisane w .NET


I chodzi mułowato? :>

PS. Mój komp to D650MHz, 512MB ram i segate 120GB. Dysk chodzi tak sobie, a jak już Windows zaczyna przerzucać większe częśći z RAM do swapa to mnie krew zalewa ]:-> I nie, nie będe zmieniał kompa na super nowszy, wydajniejszy i w ogóle tylko po to zeby aplikacje w .net się uruchamiały... zwyczajnie mnie na to nie stać... ba! to co mam teraz w zupełności mi wystarcza do przytłaczającej większości zastosowań i bez wiekszego problemu obchodzę się nie używając programów w .net...

PSS. Miało być krótko i zwięźle a wyszło jak zwykle ]:->

EDIT: I nie cytuj w całości całego poprzedniego posta bo Cie zaraz GTW opieprzy wink.gif
jacekm
QUOTE
Nie, nie jest tongue.gif

Jest! razem z SP2 wiec jak masz Windows XP z SP2 to masz frameworka chcesz czy nie tongue.gif

btw. ja odpalam VS 2005 perz windowsa który jest odpalany z Virtual PC bo nie chce sobie śmiecić na swoim kompie. Nie ma co ograniczać się przed nową technologią. Nie szkoda mi mieć p4 i 2gb ramu bo tworzenie oprogramowania w tej technologii szybko się zwraca cool.gif
Lwiczek
QUOTE
est! razem z SP2 wiec jak masz Windows XP z SP2 to masz frameworka chcesz czy nie


A kto powiedział, że mam SP2? :> Kto w ogóle powiedział, że mam XP ]:-> Ale powaznie - tak, mam SP2 i nie uwierzysz, nie mam ani .net Framework 1.1 ani 2.0 - nie ma to jak "Add/remove programs" w Control Panel :]

QUOTE
Nie szkoda mi mieć p4 i 2gb ramu bo tworzenie oprogramowania w tej technologii szybko się zwraca


Hmm... Jakbym miał za co to pewnie też bym sobie sprawił, ba! nawet Core Duo 2. ]:-> Się dorobię to pewnie zmienie punkt widzenia ;p

EOT?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.