Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Polskie czcionki
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
Otharpl
dziś zmieniłem system z W2k na W-XP
wszystko byłoby fajnie gdyby w oknach dialogowych(korzystam z gg tylko) dobrze wyswietlały się polskie czcionki.
Problem dotyczy też okna ustawień
poniżej SS:
http://img353.imageshack.us/img353/1442/konnektbugsa5.jpg
jak widać w liście kontaktów wszystko jest ok:)
z góry dziękuję za uwagę i pomoc smile.gif
Hipoteza
Zwróć uwagę czy masz tak tylko przy okazji konnekta, czy różnych innych okien w windowsie. Bo może masz po prostu ustawioną czcionkę bez polskich znaków i wtedy wystarczy pozmieniać w ustawieniach we "właściwościach ekranu"...
Otharpl
proble nie dotyczy windowsa
wprawdzie mam zainstalowaną angielską wersję ale wszystkie ustawienia są polskie.
problem jest wiec w konnekcie(w winampie tez mi nie wyswietla wszystkich znakow, ale uzywam tak starej wersji ze ma prawo)
tyle zauwazylem
Mucha
W ustawieniach: Interfejs-> Wyglad i pozmieniaj czcionki
Otharpl

na jakie?
czcionki mają ustawione central european
więc teoretycznie powinny wyświetlać polskie znaki
sądzę, że nie tu leży problem
sasquacz
nainstalowales win xp na 2k, czy format? bo jesli nainstalowales to proponuje jak najszybciej sformatowac c (zanim wszystko sobie poustawiasz tak jak chcesz), bo bedziesz miec kupe problemow wink.gif wiem, bo sam mialem to samo, vs-y sie pieprzyly, jakies bledy w systemie itd. zainstalowalem xp na czysto i wszystko jest ok smile.gif
Olórin
Panel sterowania->opcje regionalne i tam gdzies wybiera sie kodowanie dla aplikacji ktore nie są unicode.
Otharpl
Olórin poskutkowało biggrin.gif
dzięki ci
i wszystkim którzy poświęcili uwagę mojemu problemowi
za to was wszystkich kocham:)
uniq
Ja też mam problem z polskim kodowaniem, ale troszeczkę innej natury.
Wszędzie widzę polskie znaki poprawnie (w menu, w okienkach dialogowych, na liście osób, w oknie rozmowy). Jednak nie działa kodowanie polskich znaków w polu do wprowadzania nowej wiadomości. Nie mam podobnych problemów w żadnej innej aplikacji, ani nawet w żadnym innym editboxie w Konnekcie - problem dotyczy tylko tego jednego pola. Jeżeli napiszę tekst jakimś edytorze i go przekleję to widać polskie literki. Dodam że mam zainstalowaną tylko jedną klawiaturę (opartą na Polski Programisty). Konnekt jest zainstalowany na angielskim Windowsie. Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?
uniq
Widzę że nie.
Niestety musiałem się z tego powodu przenieść na Mirandę. Dzisiaj zobaczyłem że przez ten czas wyszła nowa wersja KonnektPlus. Ściągnąłem, ale ciągle jest to samo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.