Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [KDodatki] Ping
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
D.Knight89
Mam wtyczkę KDodatki i Tam jest opcja PING. Wpisuje IP. i nie wiem do czego to służy. Może ktoś z Was wie ???
Olórin
2 rady na przyszłość :
-mogłeś to napisać w wątku o kDodatkach smile.gif
-dawaj bardziej konkretne tytuły wątków

powracając do tematu to Ping wysyła pinga do podanego ip smile.gif czyli wysyła pakiet i nasza ofiara po otrzymaniu tego pakietu odsyła go do nas, ping podaje czas jaki minął pomiędzy wysłaniem a odebraniem pakietu smile.gif
mysior
QUOTE(Olórin)
2 rady na przyszłość :
-mogłeś to napisać w wątku o kDodatkach smile.gif
-dawaj bardziej konkretne tytuły wątków

powracając do tematu to Ping wysyła pinga do podanego ip smile.gif czyli wysyła pakiet i nasza ofiara po otrzymaniu tego pakietu odsyła go do nas, ping podaje czas jaki minął pomiędzy wysłaniem a odebraniem pakietu smile.gif


czyli, dodając do tego co napisał Olórin, możesz przy pomocy pinga sprawdzić czy:
1. np. Twoja koleżanka czy kolega ma włączonego kompa
2. oraz do masy innych o wiele bardziej przydatnych i potrzebnych rzeczy smile.gif

(umyślnie pomijam zagadnienia firewalli, NAT'ów i innych "cudów" odsyłając Cię D.Knight89 do wyszukiwarek i samodzielnych poszukiwań)
case
QUOTE(mysior)
[...]możesz przy pomocy pinga sprawdzić czy:
1. np. Twoja koleżanka czy kolega ma włączonego kompa

to akurat sprawdzi sie tylko w niektorych przypadkach, gdyz przwaznie ludzie sa w LAN'ach, a zewnetrzne IP jest wspolne dla wszystkich [IP servera, do ktorego sa podlaczeni]
QUOTE(mysior)
2. oraz do masy innych o wiele bardziej przydatnych i potrzebnych rzeczy smile.gif
(umyślnie pomijam zagadnienia firewalli, NAT'ów i innych \"cudów\" odsyłając Cię D.Knight89 do wyszukiwarek i samodzielnych poszukiwań)

tak jest biggrin.gif
mysior
QUOTE(case)
QUOTE(mysior)
[...]możesz przy pomocy pinga sprawdzić czy:
1. np. Twoja koleżanka czy kolega ma włączonego kompa

to akurat sprawdzi sie tylko w niektorych przypadkach, gdyz przwaznie ludzie sa w LAN'ach, a zewnetrzne IP jest wspolne dla wszystkich [IP servera, do ktorego sa podlaczeni]


zgadza się, zewnętrzne pozostanie to samo, ale każdy będzie miał swój wewnętrzny IP smile.gif jakoś przecież pakieciki muszą od Ciebie wyjść jak i wrócić spowrotem smile.gif
Twój IP case, choć jeszcze nie tak dokładny jakbym się tego spodziewał też troszkę mi "powiedział" smile.gif smile.gif mimo, że nie mam Cię na liście GG smile.gif (jeszcze) smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.