Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Virus czy Bug w Windowsie
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
UNK
A wiec chodzi o zjawisko ktorze zaobserwowali pewnie wszyscy uzytkownicy windy 2000, 2003 i xp.
Poinformowanie przez windowsa ze ze 1 minute zostanie zamkniety windows "[...] poniewaz usluga Zdalne wywolanie procedur (RPC) zostala nieoczekiwanie przerwana."
Wyleczeniem tego jest w.g w roznych zrodel (i 2 roznych sposobow jakoby to byly dwa rozne programy powodujace ta anomalie):
Onet, Kopnet(strona mojej sieci):
Usuniecie pliku msblast.exe z katalogu w ktorym sie znajduje, oraz wyzucenie z autoruna uruchamianie tego pliku (no tylko szkoda ze ja tego nie mialem...ale mialem informacje ze plik byl uruchamiany hmzz? tongue.gif)
Strona Kasperskiego (antyviurs jak ktos nei wie ;D):
Pliki rpc.exe, tftpd.exe, rpctest.ex powinny byc w katalogu win/system32/ i nalezy je usunac, dziala tam w pewien sposo jak ktos chce:
http://www.kaspersky.pl/news.html?s=details&id=378
http://wirusy.onet.pl/index.html?oid=289310
(no dobra czesc plikow mam ale nie wszystkie)

Po zrobieniu tego co pishe na tych dwoch stronach komputer dalej mi sie resetowal prze instalowaniu "latki" i scanowaniu dysq przez antyvirusa.
Trzeba bylo usunac pliki rpc*.* z katalogu system32 po czym zresetowac komputer (o ile wczesniej sie nei zresetowal) a nastepnie zaisntlowac "latki" ze strony microsoft'a <blee> tongue.gif

Niom i teraz najlepsze: kilka znajomych zwalilo wine na gg, ze gg wersja 6.0 do sciagniecia na stronie gg ma w sobie trojana, hmzz instalowalem gg i nic mi nie wyskakiwalo (robilem to ok tydzien temu), instlowalem specjalnie dzisiaj jeszcze raz i nic, jeszcze je scaigne i zobacze czy jest tam jakis plik ladujacy sie do systemu.

Zreszta atpie w to zeby za granica uzywali gg poniewaz nei tylko polska miala ten problem, a wirus bez naszej wiedzy mogl byc juz wczesniej na dyskach, tylko sie aktywowal teraz.

Hmzz czy ktos mial taka przygode z win 2002-3 xp ?? biggrin.gif

I dluga ankieta tongue.gif

Niom sprawdzalem gg jeszcze raz i za cholere nie ma tam zadnego vira tongue.gif
ale jak wygladalo brzydko tak dalej wyglada (konnekt ruless, gg sux smile.gif )
Sija
Win 2002 to chyba mial byc Win 2000 ? ;]

http://microsoft.com/downloads/details.asp...&displaylang=en - tutaj masz łatkę
mysior
QUOTE(UNK)
A wiec chodzi o zjawisko ktorze zaobserwowali pewnie wszyscy uzytkownicy windy 2000, 2003 i xp.
Poinformowanie przez windowsa ze ze 1 minute zostanie zamkniety windows \"[...] poniewaz usluga Zdalne wywolanie procedur (RPC) zostala nieoczekiwanie przerwana.\"

nie wszyscy, mi osobiście nigdy to się nie zdarzyło, ani na Windzie 2000 ani na XP ani też jak działałem przez chwilkę na 2003, ani tyle na Linuxie ;D (_żart_ smile.gif) hiehie dlatego polecam gorąco to ostatnie rozwiązanie wink.gif
QUOTE(UNK)
(no dobra czesc plikow mam ale nie wszystkie)

w takim wypadku usuń wszystkie jakie masz... smile.gif
QUOTE(UNK)
Niom i teraz najlepsze: kilka znajomych zwalilo wine na gg, ze gg wersja 6.0 do sciagniecia na stronie gg ma w sobie trojana, hmzz instalowalem gg i nic mi nie wyskakiwalo (robilem to ok tydzien temu), instlowalem specjalnie dzisiaj jeszcze raz i nic, jeszcze je scaigne i zobacze czy jest tam jakis plik ladujacy sie do systemu.

z pewnością nie jest to wina GG 6.0, mam od ok. tygodnia i póki co ani razu komp się nie zwiesił ani też samoczynnie nie zrestartował

Sprawdz sobie jeszcze jakie masz ustawienia hibernacji, zasilania w Panelu W ekstremalnych warunkach błędne ustawienia mogą powodować (niezależnie od wirusa) restart systemu

QUOTE(UNK)
Zreszta atpie w to zeby za granica uzywali gg poniewaz nei tylko polska miala ten problem, a wirus bez naszej wiedzy mogl byc juz wczesniej na dyskach, tylko sie aktywowal teraz.


ja również szczerze w to wątpię, co więcej wątpię też żeby był na dysku wczesniej i dopiero teraz atakował, z tego co przeczytałem wirus ten korzysta z DoS'a więc działa w momencie ataku i/lub (w zależności od upierdliwości autora) również później, w momencie jego wywołania w celu dalszych ataków DDoS lub DoS na inne komputery

QUOTE(UNK)
Hmzz czy ktos mial taka przygode z win 2002-3 xp ?? biggrin.gif
w domu nie (firewall, NAT) ale w szkole owszem, ale celowo, by sprawdzić zabezpieczenia systemu - konkretnie W. 2000 Pro

QUOTE(UNK)
Niom sprawdzalem gg jeszcze raz i za cholere nie ma tam zadnego vira tongue.gif
ale jak wygladalo brzydko tak dalej wyglada (konnekt ruless, gg sux smile.gif )

tu się zgadzam, Konnekt RULEZ!!, choć da się go troszkę podrasować wink.gif

P.s. mam jeszcze do Ciebie takie pytanie:
jak dostałeś tego wirusa?
Jak się zachowywał ostatnimi czasy Twój komp? Czy prócz wspomnianego przez Ciebie błędu wywoływania procedur były jeszcze jakieś oznaki ataku?

jak zachowywał się po ataku?

P.p.s. rada na przyszłość:
postaw sobie firewall'a, albo coś w stylu Nortona albo Kerio Firewall - dobrze skonfigurwane ustrzegą Cię przed niejednym takim atakiem
M@rc!N
QUOTE
P.s. mam jeszcze do Ciebie takie pytanie:
jak dostałeś tego wirusa?
Jak się zachowywał ostatnimi czasy Twój komp? Czy prócz wspomnianego przez Ciebie błędu wywoływania procedur były jeszcze jakieś oznaki ataku?

jak zachowywał się po ataku?


Przyłanczam sie do tego pytania.

A przy okazji to w wiadomościach podali że aby złapać tego wirusa wystarczy być połączony z internetem laugh.gif laugh.gif
Olórin
QUOTE(M@rc!N)
A przy okazji to w wiadomościach podali że aby złapać tego wirusa wystarczy być połączony z internetem  laugh.gif  laugh.gif
...i mieć windowsa smile.gif
Sija
QUOTE(mysior)
[...] ja również szczerze w to wątpię, co więcej wątpię też żeby był na dysku wczesniej i dopiero teraz atakował, z tego co przeczytałem wirus ten korzysta z DoS'a więc działa w momencie ataku i/lub (w zależności od upierdliwości autora) również później, w momencie jego wywołania w celu dalszych ataków DDoS lub DoS na inne komputery [...]


to nie wirus, to robak :]
Olórin
w temacie wątku jest napisane "Wirus czy Bug..." a Bug po angielsku to robak....
undying
polecam http://winxp.com.pl
mysior
QUOTE(BazylisZ)
QUOTE(mysior)
[...] ja również szczerze w to wątpię, co więcej wątpię też żeby był na dysku wczesniej i dopiero teraz atakował, z tego co przeczytałem wirus ten korzysta z DoS'a więc działa w momencie ataku i/lub (w zależności od upierdliwości autora) również później, w momencie jego wywołania w celu dalszych ataków DDoS lub DoS na inne komputery [...]


to nie wirus, to robak :]


QUOTE(Kasperski Lab Polska)


stąd moja wiedza wink.gif a sam specjalistą od wirusologii nie jestem, dlatego piszę na podstawie tego, co zostało opublikowane przez specjalistów (kto wie może ciulowych, ale z pewnością lepszych ode mnie) smile.gif

swoją drogą lekka głupota, bo skoro nie ma w nim funkcji "rozprzestrzeniających" to jakim cudem zaraża kolejny kompy?? Przez telepatie?? biggrin.gif sympatyczny rotfl dla specjalistów z Kasperski Lab smile.gif

Tak na marginsie: dzisiaj o 9 rano dla normalnych ludzi, dla mnie w środku nocy smile.gif dostałem telefon od kumpeli.. złapała tego syfa (_bez_skojarzeń_proszę) smile.gif ) i "zdalnie" przez telefon trzeba było go usunąć, pliki msblast.exe i rpc(test).exe nie występowały, zgodnie z radą UNK poleciłem usunąć rpc*.* ... pomogło, ale dopiero po restarcie, czyli tak jak pisaleś UNK wink.gif
Także wielkie THANK YOU, mam dzięki temu piwko i miłe towarzystwo na kolejny wieczór ;D
Sija
QUOTE(Olórin)
w temacie wątku jest napisane \"Wirus czy Bug...\" a Bug po angielsku to robak....


Sex to tez po angielsku "plec", a jak mówisz [lub nie], że chcesz uprawiac z kims sex, masz na mysli chyba czasownik.

Bug to robak, ale użyty w kontekscie "Bug w windowsie", to dziura w windowsie, nie robak...
mysior
QUOTE(BazylisZ)
QUOTE(Olórin)
w temacie wątku jest napisane \"Wirus czy Bug...\" a Bug po angielsku to robak....


Sex to tez po angielsku "plec", a jak mówisz [lub nie], że chcesz uprawiac z kims sex, masz na mysli chyba czasownik.

Bug to robak, ale użyty w kontekscie "Bug w windowsie", to dziura w windowsie, nie robak...


pare myśli nieuczesanych:
1. sorki, że się wcinam Olórin w sumie Ty powinieneś to napisać, ale mam (za)dobry humor żeby sobie to podarować smile.gif :
wiesz BazylisZ Olórin nie mówi, Olórin działa smile.gif hiehiehie smile.gif
2. zgadza się, bug to z ang. robak,....... dobra w sumie wszystko mi jedno, (miało być tutaj zupełnie co innego, ale nie chce mi się wdawać w zbędną polemikę, bo to nie jest od tego forum), czyż nie?? smile.gif

koniec przekazu... myśli uczesane wink.gif
miłego wieczoru życzę smile.gif
UNK
sorka ze nic nei pisalem ale nei bylo mnie przez jakis czas, a raczej nie amielm czasu wink.gif wiec...
[quote=mysior]mam jeszcze do Ciebie takie pytanie:
jak dostałeś tego wirusa?[quote]
hmzz i tu wlasnie nie wiem...dzien przed brat nie mogl uruchomic kompa bo ciagle sie resetowal (okienko screen bedzie na dole posta)

[quote=mysior]Jak się zachowywał ostatnimi czasy Twój komp?[/quote]
Ostani czasy, bardzo dobrze, ale po zlapaniu robaka (czy virusa jak kto woli tongue.gif) przez 1,5 dnia zle tongue.gif ale uadlo mi sie z tego wydostac
P.S. dzieki za pomoc ale pishac tego posta wyzej jush nic na dysq nie mialem wink.gif

[quote=mysior]Czy prócz wspomnianego przez Ciebie błędu wywoływania procedur były jeszcze jakieś oznaki ataku?[quote]
Hmzz oznaki ataku raczej nie, ale w trakcie jak bylem w katalogu windowsa dowiedzialem sei ze tam jest plik zainfewowany wlasnie tym virusie (screen na koncu posta) (plik wazyl ok 200b)

[quote=mysior]jak zachowywał się po ataku?[quote]
hmzz w sumie trudno to nazwa atakiem bo jak ktos czytal na stronie kkasperskiego on sie sam rozsylal czyli nikt nie atakowal tongue.gif
ale nie widzialem zadnych oznak aby cos bylo nie tak, jedynie okienko (screen na koncu postu ;D)

[quote=mysior]P.p.s. rada na przyszłość:
postaw sobie firewall'a, albo coś w stylu Nortona albo Kerio Firewall - dobrze skonfigurwane ustrzegą Cię przed niejednym takim atakiem[/quote]
Niom jush to zrobilem dzisiaj, tak rano, ale to i tak nic za bardzo nie da tzn niby da ale...a nie wazne tongue.gifwink.gif

A teraz pytanie do was, zone alarm jest dobry ?? biggrin.gif

obiecany screen biggrin.gif
user posted image
Jesli nie laduje sie to na gorze to to bedzie ejsli moj komp bedzie wlaczony nacisnij TU
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.