Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nie ściąga kontaktów z serwera
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
Zarazek
Mam jeden, a właściwie dwa problemy. Chodzi mi o wtyczki łączące z siecią Jabbera i Tlenu. Nie wiem czy to ja coś robię źle, czegoś nie rozumiem, czy to może wina Konnekta.

Ściągnąłem, zainstalowałem, skonfigurowałem najnowszą wersję.
W ustawieniach zaznaczyłem, że chcę żeby Konnekt ściągał kontakty z serwera:


Jednak konnekt nie ściąga mi kontaktów z ani z Jabbera, ani z Tlena. Sprawdziłem w ustawieniach, ale pomimo wielu prób konnekt nie chce zapamiętać tych ustawień i ciągle po wejściu w opcje mam odhaczoną synchronizację kontaktów w obu wtyczkach


Za pierwszym razem myślałem, że nie wcisnąłem OK, ale problem powtarza się za każdym razem. Kiedy dodam kontakt ręcznie to pojawia się na liście i mogę z tym kimś rozmawiać.

Myślałem, że coś skopałem z profilem, więc założyłem nowy, ale na nim dzieje się dokładnie to samo.
jiobel.
A weź Zastosuj wpierw, a potem Ok. Nie wiem co może być nie tak… :-s
Zarazek
No niestety, to też nic nie daje. sad.gif

Konnekt 0.6.22.137
Dwutlenek 0.1.10.0
kJabber 0.3.19.0
zhvir
może dałoby się zmusić K do przyjęcia tych opcji przy pomocy expimpa
ja nie bardzo wiem jak to należy poprawnie zrobić więc jak ktoś wie to niech pisze smile.gif
Olórin
Jakich innych wtyczek używasz? Spróbuj powyłączać czesc wtyczek, mozliwe ze blad w ktorejs wtyczce czysci zaznaczenie tych pól. Takie pomyłki również się zdarzają.
Zarazek
QUOTE(Olórin @ 13.09.2006 - 18:31) *

Jakich innych wtyczek używasz? Spróbuj powyłączać czesc wtyczek...


Utworzyłem nowy profil z włączonym wyłącznie DwuTlenkiem i... dalej to samo. wacko.gif

edit:
Udało mi się zmienić ustawienia za pomocą expimpa
CODE
<col id="63011" name="dwuTlenek/synch/addContacts" type="0"/>

na
CODE
<col id="63011" name="dwuTlenek/synch/addContacts" type="1"/>


edit2:
ale tylko w nowym profilu. W starym wyskakuje mi błąd składni xmla

edit3:
Ha! Już wiem w czym jest problem! Konnekt zapamiętuje ustawienia jedynie kiedy okienka przy opcjach "Dodawaj kontakty na synchronizowanej liście" i "Usuwaj kontakty z synchronizowanej listy" są jednocześnie zaznaczone lub odznaczone.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.