Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rozbudowana opcja statusow
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
silver_limp
Nie wiem czy temat juz byl ale napisze.. ostatnio zainstalowalem inny komunikator tak dla zabawy sprawdzic co i jak...i brakuje mi tu jednej rzeczy...bardziej rozbudowany plugin do statusow.. sa opisy , ktore co jakis czas uzywam i chcialbym zeby mozna je zapisac w opcjach statusu..czyli robie opis i mam opcje zapisz ..i zawsze bedzie pod reka..lub opcja zmien opis o danej godzinie..zmieniaj opisy co kilka minut..chociaz to sa do zabawy...ale zapamietywanie statusow w okienku to by byla przydatna rzecz..tyle wtyczek zaawansowanych powstaje wiec z tym nie powinno byc problemu : pozdrawiam
saCOOL
No widzisz, realia są inne.
Jest nadal niedorobiony, ale się nikt nim nie zajmuje już od dawna. Prosiliśmy już nawet, o to, żeby opisy były zapisywane w pliku tekstowym (ini), żebyśmy mogli dodawać swoje pozycje i czyścić do woli listę, jednak na próżno niestety. Obecnie nawet nie zapisuje tych, które ustawiamy...
spiritum
przecież zapisuje się lista statusów...

Załączniki

saCOOL
Problem w tym, że nie zawsze działa (nie zawsze się zapisują)..
silver_limp
no dokladnie...status to wazna rzecz w komunikatorze wiec powinna byc bardziej rozbudowana , wiecej opcji...a tu niestety ich nie ma dry.gif
saCOOL
Rozbudowane, nie rozbudowane, jakby były opisy zapisywane do pliku tekstowego ini, to by się same problemy (połowa) rozwiązały.. Każdy mógłby sobie dodać co tylko chce, edytować je do woli.. kolejny mankament (druga połowa problemów), to właśnie to niezbyt udane ich dodawanie. Obecnie zapisują się chyba tylko, kiedy wpisze w głównym oknie i nacisnę enter. Inaczej nie ma mowy, żeby widniały na liście (tej strzałeczką rozwijanej tongue.gif)..

EDIT @down: Mam nadzieję, że nie mnie pytasz tongue.gif, ale "gwoli ścisłości" odpowiem (nawet całym zdaniem biggrin.gif) - oczywiście, że mam wtyczkę kZmieniacz.
zhvir
@silver limp: a masz w ogóle wtyczkę kZmieniacz?
ved
IMHO koledze chodzilo o takie rozwijane statusy jak ma np Spik, swoja droga, calkiem wygodne, jesliby mozna to edytowac wlasnorecznie oczywiscie:]-- file is missing --
zhvir
całkiem dobra propozycja i pewnie dość prosta do zrobienia... jeżeli któryś z devów się nudzi to mógłby naskrobać sybko taki bajer smile.gif
silver_limp
oczywsicie , ze mam kzmieniacz smile.gif ale to nie jest az takie rozbudowane...kolega dal dobry przyklad ze Spika..a ja pokaze np. z innego komunikatora AQQ... jesli ten post narusza jakis regulamin to prosze usunac nie chce zeby byly jakies klopoty smile.gif





Pisze opis opcja "dodaj" i mam juz w pamieci..bo czesto sa fajne opisy np. z minkami i chcialbym je zapisac i takie cos by sie przydalo..moge zawsze edytowac lub usunac..takze zmiany opisow co jakis czas..ustalamy sami itp...

Mam nadzieje , ze nasi specjalisci wezma sie za taki plugin smile.gif lub szefunio ulepszy statusy w konnekcie smile.gif bo naprawde bardzo przydatne to jest smile.gif pozdrawiam biggrin.gif
ved
hmmm... no w sumie, faktycznie, gdyby to bylo podobne do tego w spiku(jako rozbudowa kzmieniacza) pewno powrocilby do zycia sens statusu opisowego:]
Spass
Osobiście podoba mi się sposób, który jest w Tlenie. Jest wygodny i prosty, także proponuje Wam coś raczej zbliżonego do tego, bo to okienko z AQQ wygląda na przekombinowane.



saCOOL
A ja bym chciał coś jak w tlenie, ale posiadające możliwość wstawiania pionowych statusów, bez konieczności kombinowania ze znakiem następnej linii, oraz to, co chciałem od zawsze: zapisywanie statusów w pliku ini, gdzie nie byłoby żadnych ograniczeń w samodzielnej edyzji, a i zrobienie tego łatwiejsze jest, niż kombinowanie z interfejsem jakimś rozbudowanym..

Brak mi poprawnego zapisywania statusów (zawsze jak zmieniam, powinien się zapisywać - obecnie to kuleje), oraz korzystanie z pliku ini.

Lista (w pliku ini) wyglądałaby powiedzmy tak:
CODE
[-*-]
opis nr jeden
[-*-]
opis nr 2
[-*-]
pionowy
opis
nr
3
[-*-]
opis nr 4
[-*-] - Separator. Powinien być znaczkiem, jakiego nie używa się na co dzień, aby problemów nie było biggrin.gif..
zhvir
to czekamy na następcę kZmieniacza... który z devów chciałby przejsc do historii i naszych serc dzięki tej wtyczce? ;>
silver_limp
Tlena nie widzialem bo jakos mi sie nie podoba ale faktycznie ciekawe maja opcje statusu smile.gif jeju jakbym potrafil to bym sie zabral za taka wtyczke biggrin.gif koledzy niech ktos sie wezmie za taki przydatny plugin biggrin.gif co do opisow pionowych to nie lubie ich bo tylko zasmiecaja liste kontaktow ale niektorym to sie podoba tongue.gif
Alucard87
a wlasnie, apropo statusów pionowych...
czy daloby sie zrobic cos takiego, jak jest w zwyczajnym kliencie GG, tj. kto ma status, temu sie wyswietla pionowy, a kto przy standardowym zostaje, wyswietla w jednej linijce?

krótko mówiąc, żeby było prościej i bez wady z ostatniego zdania tego postu:
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4437

z góry dziękuję za odpowiedź...
Lwiczek
Taki masz wyświetlony w Tipie i k.notify....
Alucard87
owszem, ale tip i k.notify to półśrodki biggrin.gif

czasem opisy pionowe są smieszne, np.
/\
||
||
ten nade mną stawia piwo biggrin.gif

a wyswietla sie tylko /\

chodzi mi o to, ze jak Konnekt znajdzie opis wielolinijkowy, to wyswietli go w wielu linijkach, a jak jednolinijkowy, to w jednej...
.misiek
Kontrolka listy kontaktow na to nie pozwala tongue.gif
Spass
Alucard, będzie w 0.7
Alucard87
a nie da sie tego zmienic, ewentualnie dodac opcje: "włącz/wyłącz obsluge pionowych statusow" ? wtedy i wilk syty i owca cała smile.gif
Lwiczek
Umiesz czytać?

QUOTE
Kontrolka listy kontaktow na to nie pozwala


znaczy że się nie da i koniec...
smash
QUOTE(Spass @ 13.01.2007 - 13:14) *

Alucard, będzie w 0.7


i stała sie światłość

z kZmieniaczem to ogolny balagan dlatego jestem z tych ktorzy sa po stronie zmian
a kto nie jest ;p;p

Justyś
Nie jestem pewna, czy ktos juz o to pytał, ale co zrobic, zeby historia opisów mi działała, bo musiałam na nowo zainstalowąc konnekta i teraz mi nie chce zapisywac opisów... mimo iz mam w ustawieniach zaznaczoną opcje ile chcę miec miejsc w historii opisów itp... Wczęsniej z tym problemu nie miałam i mogłam miec wszystkie opisy na jednej liscie... teraz jakis problem z tym mam:/ Jesli powtarzam czyjeś pytanie, to wybaczcie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.