Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ograniczanie transferu... pytanie.
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Lukas77
Czy ktoś z Was zna jakiś zew. program, który pozwala ograniczać transfer jakichkolwiek programów korzystających z połączeń sieciowych?
Czy robi to może jakiś Firewall? Ja używam Outpost Firewall i nie ma tam takiej opcji.

Chodzi o to że jak ściągam coś korzystając z DC++ to kilku użytkowników ma ode mnie transfer ok. 100 - 120 KB/s co bardzo zwalnia mi przepustowość. Chciałem ustawić kierunek wychodzący tego połączenia na np. 20 KB/s i nie wiem jak to zrobić.

Czy ktoś potrafi mi pomóc???
case
QUOTE(Lukas77)
Czy ktoś z Was zna jakiś zew. program, który pozwala ograniczać transfer jakichkolwiek programów korzystających z połączeń sieciowych?[...]

ja chetnie Ci pomoge... 8)

...tez uzywam Outpost'a i chyba sposrod wszystkich firewall'i, ktore testowalem [a bylo ich sporo], jest najlepszy. niestety w zadnym z nich [niestety rowniez w Outpost'cie:cry: ] nie bylo opcji limitowania transferow poszczegolnych aplikacji, badz polaczen.

znalazlem jednak taki oto programik biggrin.gif

NetLimiter version 1.21 beta for Win98, WinME, WinNT4, Win2000, WinXP - Internet traffic control and monitoring tool!

INFO
CODE
NetLimiter is an ultimate internet traffic control tool designed for Win98/Win98 SE, WinME, Win2000 and WinXP. It is suited to monitor applications which access the internet and actively control their internet traffic. You can use NetLimiter to set (download/upload) speed limits for applications or even single connection. Simply, NetLimiter allows you to share your internet connection bandwidth among all applications running on your PC.
With this unique and ?never seen before? feature Netlimiter offers comprehensive set of internet statistical tools which includes real-time traffic measurement and long-term per-application internet traffic statistics. With NetLimiter you finally become the master of your internet connection


user posted image [TRIAL]

dziala dobrze, sprawdzilem... szkoda tylko, ze nie ma tego w Outpost'cie, bo jakby nie patrzec, to zawsze kolejny uruchomiony program, na moim Celku 400@500 wink.gif

...mam nadzieje, ze skorzystasz biggrin.gif

pozdr.
Lukas77
Wielkie dzięki Case, właśnie dokładnie coś takiego było mi potrzebne. Swoją drogą ciekawe czemu nie ma jeszcze takich opcji w firewall'ach, bo naprawdę się przydaje.

Jeszcze raz dzięki.
mysior
QUOTE(Lukas77)
Wielkie dzięki Case, właśnie dokładnie coś takiego było mi potrzebne. Swoją drogą ciekawe czemu nie ma jeszcze takich opcji w firewall'ach, bo naprawdę się przydaje.

Jeszcze raz dzięki.


do samego DC też są programy zewnętrze, które zajmują się ograniczaniem transfeu wychodzącego, nie podam Ci tutaj ich nazw, bo za ich używanie od razu wywalą Cię z hub'a wink.gif jeśli jednak chcesz to sobie poszukaj na necie...
działają baaaaaardzo skutecznie, ale z pewnością mniej niż NetLimiter wink.gif
Lukas77
Bardziej pasuje mi jednak Net Limiter bo działa na wszystkie programy. A mnie szlag trafia jak widze u siebie transfer 10 KB/s a koleś jedzie ode mnie z prędkością 100 KB/s i żeby było śmieszniej, ja od tego kolesia mam zawsze połowe tego co on ode mnie. Dlatego potrzebuje N.L'a

Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.