Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wtyczka manipulująca opisami ?
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
jaszyn
witam, jestem nowym użytkownikiem i nie wiem czy pisze ten post w odpowiednim dziale ale dział "problemy" wydał mi się najodpowiedniejszy

chciałbym się dowiedzieć czy istnieje w konnekcie możliwość ustawienia dla jednej osoby innego opisu a dla drugiej innego ?

np. gdy jestem dostepny to chce aby niektóre osoby widziały mnie jako dostępny a inne (które sam wybiorę) widziały mój status (w tym samym czasie gdy jestem dostępny) jako np. niewidoczny + opis.

nie wiem czy napisałem to jasno ale jeśli ktoś wie czy można coś takiego zrobić, albo czy jest jakieś wtyczka od tego proszę o odpowiedź smile.gif


pozdrawiam
Do takich tematów jest forum propozycję
jiobel.
Rozumiem, że wtyczka GG.

Nie ma możliwości ustawienia różnych opisów dla różnych osób (nie przewiduje tego protokół). Możesz ewentualnie ukrywać status przed niektórymi osobami (PPM – ukryj status przed nim).
Aule
Na Jabberze chyba można coś takiego zrobić, ale takiej wtyczki nie ma.
zhvir
OT: bo na kJabberze wielu rzeczy sie nie da tongue.gif :EOT
jiobel.
Aule: mówisz o privacy-lists (określone w JEP 0126)… Oj, przydałoby się rozwinąć wtyczkę do Jabbera.
Aule
Wszystko da się napisać. Musicie tylko znaleźć łosia, któremu sie będzie chciało wink.gif, a trudne to to chyba nie jest(można wysyłać wiadomości do *, czyli bezpośrednio do serwera).
keeveek
w sieci tlen także można ustawiać inny opis i stan dla każdego użytkownika, ale wtyczka tlen jak wiadomo rozwijana chyba już nie jest.. ech, jak tu być wiernym konnektowi...
Aule
Taką funkcjonalność pewnie można uzyskać za pomocą wtyczki i nie potrzeba ingerować we wtyczkę od Tlena. W końcu moc K polega na jego modułowej(modularnej?) budowie.
dulek000
Co to za różnica, gdy DwutleneK jest OpenSource?
Mucha
Taka ze latwiej napisac wtyczke "podpinajaca" sie pod dwutlenka niz kompilowac calego dwutlenka.
keeveek
tyle, że i tak nikt się tym nie zajmie
Aule
I nie każdy musi chcieć mieć taką funkcje, więc po co ma być zawsze załadowana do pamięci?

@keeveek: również jestem dekadentem, ale może ktoś się zajmie.
Mucha
Watpie, wymaga to dobrej znajomosci protokolu tlena/jabbera, a dla ZU taka wtyczka jest bezuzyteczna.
saCOOL
Inne opisy dla każdego z kontaktów uważam za bezsens, ale dopracowanie kZmieniacza naprawdę jest potrzebne.. Brak zapisywania opisów podczas ich zmiany jest bardzo irytujący (czasami zapisuje a czasami nie)..
keeveek
jednakże obsługa sieci tlen jest kulawa od dawna.. niestety nawet gdybym chciał to bym nie mógł sprobować jej rozwinąć bo najzwyczajniej w świecie jestem laikiem jeśli chodzi o programowanie, więc pozostają modły do devów..
zhvir
Wystarczy popatrzeć na to co zrobił ursus6 (jeszcze raz wielkie słowa uznania za kaqq) Mozna od nowa napisać wtyczkę do tlena jeśli sie tylko chce tongue.gif
mariush
No ale o to się rozchodzi, że problemem nie jest to, czy się da, czy nie, ale to, że nikomu [i obym się mylił tongue.gif] się nie chce.. Życie biggrin.gif
jiobel.
Rzeczywiście takim gadaniem motywujecie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.