Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Błedy Pełnej Paczki Najnowszego Instalatora Konnekt 0.6.22.137
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
78Pawel
Zglaszam nieodosobniony problem zwiazany z czysta (po raz pierwszy) instalacja Konnekta (w obecnej pelnej paczce) na czystym zainstalowanym i połatanym do konca systemie WindowsXP.

Po uszkodzeniu i wymianie twardego dysku w pracy, zainstalowaniu sytemu od nowa - sciagnałem i zainstalowałem najnowsza wersje PEŁNEJ PACZKI KONNEKTA 0.6.22.137.

http://www.konnekt.info/konnekt_setup.exe

Okazalo sie ze podczas pierwszego uruchomienia wyskoczyly mi błedy :

punkt 1) Nie mozna zainicjować pliku ILU.dll
punkt 2) Oraz standardowy ekran błedu niekrytycznego - nie mozna wczytac biblioteki GGimage.dll - czy chcesz by byla ona uruchmiana .itd...

Konnekt uruchomił sie - lecz w jego Menu Ustawien - INTERFEJS->LISTA KONTAKTÓW->nie odnalazłem ustawien dotyczacych balonika TIP (chce go zadokowac na belce - a nie moge sad.gif - bo nie ma samej mozliwosci wybrania opcji ustawien) - który jednak po najechaniu na Konntakt - wyswietla sie :|

Taki sam problem mam w Menu Ustawien - UZYTKOWNIK -> GG-> brak zakładki i opcji ustawien dotyczacych GGImage..

Próbowałem przekopiowac cały Katalog Konnekta z domu. Niestety nie udało mi sie uzyskac tych opcji. W poniedziałek sprobuje w pracy zaimportowac ustawienia dotyczace domowego profilu. Moze to cos pomoze - choc nie sadze.

-------

Sygnalizuje fakt powaznych BŁEDOW PEŁNEJ PACZKI, która jest wystawiona do publicznego pobrania. I ktos kto ja pierwszy raz instaluje na czystym systemie - napotyka na podobne problemy jak ja. Wczoraj na Forum Wiadomosc.info testowalem wraz z innym uzytkownikiem instlacje tejze pelnej paczki i identyczny bład sie powtórzyl u niego.

Wyrzucilo mu te same komunikaty punkt 1) i punkt 2).

Podejrzewam ze moze w systemie brakowac jakis plików dll (tylko jakich ?? nie bede pakował przeciez wszystkiego - bo nie wiem, ktore sa potrzebne do zainicjowania tych bibliotek konnekta)ktore moga inicjować te biblioteki dynamiczne ILU.dll i GGimage.dll. Ale nie wiem czy tak jest do konca (to sa tylko moje domniemania)

Jezeli tak sytuacja by wygladała w rzeczywistosci - to najlepszym rozwiazaniem (koniecznym) - bylo by automatyczne dorzucenie tych (prawdopodobnie brakujacych) plików systemowych do systemu - w czasie instalacji programu - jego pelnej paczki.


----~~ Edit ~~----

Jezeli beda potrzebne LOGI - to w poniedzialek - dorzuce je do tego posta (obecnie nie mam do nich dostepu)
Mucha
Sciagnij po prostu ILU.dll i ILUt.dll z google lub centralki konnekta (aktualizacje->Wiecej opcji->biblioteki). Moze dopisac cos na stronie konnekt.info wielkimi literami bo ten problem wystepuje srednio 2 razy na tydzien (np dac od razu link do tych plikow).
78Pawel
QUOTE(Mucha @ 17.09.2006 - 12:30) *

Sciagnij po prostu ILU.dll i ILUt.dll z google lub centralki konnekta (aktualizacje->Wiecej opcji->biblioteki). Moze dopisac cos na stronie konnekt.info wielkimi literami bo ten problem wystepuje srednio 2 razy na tydzien (np dac od razu link do tych plikow).


Dziekuje bardzo - za odpowiedź - w poniedzialek dam znac czy pomogło.

Z drugiej strony - czy instalator programu - nie mógłby zawierac standardowo tych bibliotek dynamicznych - i czy nie mógłby od razu wrzucac je - przy instalacji - zarówno do katalogu plików systemowych jak i programu komunikatora ??

Ja - sobie jakos poradze, ale sa ludzie - bardzo mlodzi (12-15 lat) - którzy chca zainstalowac i korzystac "od kopa" z Konnekta - a takie problemy na samym starcie - moga i zniechecaja ich - do jego korzystania :/ i wybieraja w koncu "Padu-Padu".
Poncio
moj odpowiedz jest prosta;D niech kupia orginalny system WinXP:) i beda miec wszystkie biblioteki:)a nie instaluja jakies systemy niewiadomego pochodzenia:)
saCOOL
Inna sprawa, że K mógłby faktycznie zawierać wszystkie pliki, które mu są do sprawnego działania potrzebne.
78Pawel
QUOTE(Poncio @ 17.09.2006 - 14:22) *

moj odpowiedz jest prosta;D niech kupia orginalny system WinXPsmile.gif i beda miec wszystkie biblioteki:)a nie instaluja jakies systemy niewiadomego pochodzenia:)


Niestety tu Cie musze zmartwic - to nie ma nic do rzeczy - w domu i w pracy posiadam oryginalny XP połatany od A do Z (firma w której pracuje jest certyfikowanym partnerem Microsoftu) - a problem z ww. bibliotekami dynamicznymi wystąpił po zainstalowaniu "czystej paczki Konnekta" na zabezpieczonym wszelkimi łatkami, czysciutkim XP.

QUOTE
saCOOL Napisał Dzisiaj, 14:42

Inna sprawa, że K mógłby faktycznie zawierać wszystkie pliki, które mu są do sprawnego działania potrzebne.


Jestem jak najbardziej za takim rozwiazaniem - i to powino byc juz standardem. (chociaz doskonale zdaje sobie sprawe i wiem ze program przechodzi stale modyfikacje , uzywajac coraz nowszych DLL.)
Poncio
ja po kazdym formacie nie mam zadnych problemow z ww. bibliotekami u znajomych jak instalowalem K tez zadnych problemow nie bylo
KoSiarzPL
A kiedy to robiłeś? Tu jest mowa o nowej paczce która wyszła stosunkowo niedawno
jiobel.
U mnie na czystym systemie nie występują żadne błędy (wyłączone GGimage może mieć znaczenie w tym przypadku).

(ma ktoś sposób na bezsenność?)

78Pawel
Przywrócilem Konnekta do pełnej sprawnosci na komputerze w pracy ..by to zrobic - sciagnalem w domu biblioteki dll z tej strony

http://www.webzila.com/?wz=dll#results

ILU.dll
ILUt.dll
msvcr70
msvcp70
msvcr71
msvcr70

Wszystkie te biblioteki wrzucilem do katalogu c:\Windows\system32, plus - dodatkowo wrzucilem je do katalogu instalacyjnego Konnekta C:\Program Files\Konnekt\Data\dll\

i to jednak nie pomogło - by wyswietllic w MENU USTAWIEN - zakładki TIP i GGimage ..

Dopiero import ustawien z prywatnego domowego profilu Konnekta pod XP (poprzez wtyczke exPIMP - zaimportowalem ustawienia Konnekta z ikSPekowego profilu ) - spowodował ze te wszytkie brakujace zakładki i ich ustawienia - ujrzały swiatlo dzienne i zaczeły prawidlowo, funkcjonalnie dzialac..

Nadal nie wiem...

Dlaczego przy pierwszej czystej instalacji najnowszej pełnej paczki pod XP- wyskoczyly te błedy (nie tylko mi - bo to nie jest odosobniony przypadek)...zupelnie nie mam pojecia. Cos do konca nie jest w porządku z najnowszą wersją pelnego instalatora..

Czytam komentarze osób - i kilkorgu z Was udalo sie zainstalowac najnowsza paczke Konnekta bez problemów na "swiezym systemie"... Naprawde nie wiem - moze to SP2 (Instalator mojej korporacyjnej wersji XP ma od razu wrzucony w sobie SP2) i dalsze poprawki z nim zwiazne moga powodowac początkowy brak inicjalizacji kilku bibliotek Konnekta (choc jest to malo prawdopodobne i pewnie w tej materii moge sie poprostu mylic).

Faktem niezaprzeczalnym jest to - iz bez importu ustawien z innego działajacego profilu oraz bez sciagniacia, instalacji w systemie i konnekcie ww. plików dll - w moim przypadku - na czysto zainstalowany - Konnekt nie sprawował sie poprawnie...

--------

Moim zamiarem nie bylo jakiekolwiek zdyskredytowanie tego wspanialego komunikatora - ale zwrócenie uwagi na pewne nieszablonowe niepoprawne zachowanie sie pełnej najnowszej paczki instalacyjnej Konnekta.

excl.gif Dziękuje za wszelka okazana pomoc i rady smile.gif excl.gif

Wazne ze dzieki Waszej pomocy i odrobinie mojej pomysłowosci - Konnekt w pracy weszcie działa wysmienicie w mojej upragnionej pelnej konfiguracji biggrin.gif
torn
QUOTE(78Pawel @ 18.09.2006 - 21:36) *
i to jednak nie pomogło - by wyswietllic w MENU USTAWIEN - zakładki TIP i GGimage ..
A jaki miałeś ustawiony stopień zaawansowania? Jeżeli masz ustawione 'początkujący' to te zakładki faktycznie się nie wyświetlają i oczywiście nie jest to błąd.
78Pawel
QUOTE(torn @ 18.09.2006 - 22:24) *

A jaki miałeś ustawiony stopień zaawansowania? Jeżeli masz ustawione 'początkujący' to te zakładki faktycznie się nie wyświetlają i oczywiście nie jest to błąd.


Konnekta uzywam i dostosowuje do swoich potrzeb od dwóch lat - wiec z natury rzeczy - z miejsca wybralem ustawienia EXPERT.
zhvir
Ponieważ nic się nie zmieniło w związku z błędem ggimage z pełenej paczki instalatora to przypomnę. Cały czas dochodząmnie głosy że przy nowej instalacji K pojawia się błąd opisany w pierwszym poście przez 78Pawel. Jakby to działo się tylko u innych to może nie zwracałbym na to uwagi ale instalując pare tygodni temu u siebie najnowszą paczkę K natknąłem się na to samo. Sam sobie poradziłem ale nowi uzytkownicy mają problemy i szybko się zniechęcają. Więc albo należy dodać te biblioteki do paczki (w końcu to tylko kilkadziesiąt kB) albo uaktualnić wtyczkę ggimage aby korzystała z bibliotek devil (ostatnia beta ggimage chyba właśnie tak robi). Mając na uwadze dobro Konnekta proszę o wnikliwe rozpatrzenie mojej prośby ;)
ibanez
QUOTE(78Pawel @ 18.09.2006 - 21:36) *

Przywrócilem Konnekta do pełnej sprawnosci na komputerze w pracy ..by to zrobic - sciagnalem w domu biblioteki dll z tej strony

http://www.webzila.com/?wz=dll#results

ILU.dll
ILUt.dll
msvcr70
msvcp70
msvcr71
msvcr70

Wystarczy wrzucić do katalogu \Konnekt\data\dll pliki ILU.dll i ILUt.dll.
Działa poprawnie. smile.gif
78Pawel
QUOTE(ibanez @ 5.10.2006 - 14:06) *

Wystarczy wrzucić do katalogu \Konnekt\data\dll pliki ILU.dll i ILUt.dll.
Działa poprawnie. smile.gif

To tez tak uczynilem - o czym pisalem wczesniej - lecz nie do konca rozwiazało to występujacy problem z którym w koncu sobie poradzilem

QUOTE

Wszystkie te biblioteki wrzucilem do katalogu c:\Windows\system32, plus - dodatkowo wrzucilem je do katalogu instalacyjnego Konnekta C:\Program Files\Konnekt\Data\dll\

i to jednak nie pomogło - by wyswietllic w MENU USTAWIEN - zakładki TIP i GGimage ..


Po dodatkowych dzialaniach (wymienonych w moim poscie - kilka postów powyzej) - wszystko ruszylo.

QUOTE
Więc albo należy dodać te biblioteki do paczki (w końcu to tylko kilkadziesiąt kB) albo uaktualnić wtyczkę ggimage aby korzystała z bibliotek devil (ostatnia beta ggimage chyba właśnie tak robi). Mając na uwadze dobro Konnekta proszę o wnikliwe rozpatrzenie mojej prośby wink.gif


Ja równiez prosze o rozpatrzenie prośby Zhvira - przyłączjac sie równoczesnie do jego apelu :].

Najwazniejsze ze po tych wszystkich zabiegach - Konnekt u mnie w pracy - smiga az milo biggrin.gif.
Romanskiluk
QUOTE(Poncio @ 17.09.2006 - 14:18) *

moj odpowiedz jest prosta;D niech kupia orginalny system WinXP:) i beda miec wszystkie biblioteki:)a nie instaluja jakies systemy niewiadomego pochodzenia:)



Mam oryginalnego i też mam takie problemy, od niedawna, ale mam. smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.