Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Scalanie programów
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Teokryt
Ostatnio często korzystam z różnych komputerów raz dłużej raz krócej - i z konnekta. Problemem jest generalnie archiwum, wtyczki i ustawienia - wszystko pięknie ładnie ale.. Noszenie na pamięci USB 100MB danych jest mało wygodne, jak i podstawowa konfiguracja konnekta. Przydała by sie wtyczka i dodatkowy niewielki program zewnętrzny.
Zadanie wtyczki - odczytanie konfiguracji konnekta z pliku tekstowego w katalogu z którego konnekt jest uruchomiony - tylko wtedy kiedy w rejestrze nie znajdzie stosownych wpisów.
Odczytanie tylko jednego wybranego profilu.
Normalne używanie.
Jeśli byśmy uruchomili klienta na komputerze domowym za całym archiwum itd. itd., i znalazł by informacje w systemie ze jest to komputer "serwer" natychmiast przenosił by nowo wprowadzone ustawienia, i scalał archiwum i inne rzeczy. Można nosić konnekta osobno ,ale problem zmieniających sie ustawień i archiwów jest spory.
Mucha
Spojrz ExImp czy jaos tak. A scalanie archiwow juz jest w liscie propozycji, niemniej jednak warto przypomniec, przydaloby sie bo juz mam 3 archiwa w roznych folderach.
Teokryt
QUOTE(Mucha @ 25.09.2006 - 23:31) *

Spojrz ExImp czy jaos tak. A scalanie archiwow juz jest w liscie propozycji, niemniej jednak warto przypomniec, przydaloby sie bo juz mam 3 archiwa w roznych folderach.

Ale spójrz wszystko trzeba robić RĘCZNIE
Importowac to i owo,
scalać archiwum,
przenosić pliki.
Mogła by to wtyczka robić za nas automatycznie bo jak miałbym kopiowac co chwile...
A to wtyczka scalajaca jeszcze nie istnieje?
Mar&kos
Podpisuje się pod tą propozycją.

Ja na codzień kozystam z 3 komputerów (1 w domu i dwóch w pracy). Za każdy razem jak jak sie przesiadam wyłaczam konnekta i włączam go na innym komputerze. Dlatego bardzo by mi się to przydało bo niekiedy mam problemy jak ktoś do mnie pisał a ja nie pamiętam co a mam to w archiwów na innym kompie.

dobrze by było jak to by się zapisywało gdzieś na serwerze (może konnekt'owskim) wtedy nie było by trzeba kozystać z żadnej pamięci zewnętrznej do przenoszenia danych.
Mucha
Moj profil Konnekta zajmuje teraz ~100MB. Wiesz ile trawoloby wysylanie/odbieranie tego na/z serwera? No i jeszcze trzeba ten serwer miec...
atol
a nie łatwiej ustawic konnekta tak by profil znajdował sie na pendrive?
Olórin
Mucha - Przy wysyłaniu/pobieraniu danych z SVN wysyłane są tylko zmienione fragmenty plików, to byłoby idealne rozwiązanie.
Mar&kos
Pendrive nie jest dobrym rozwiązaniem, zawsze trzeba go nosić ze sobą.
A na serwer można wysyłać tylko jak wspomniał Olórin te fragmenty które się zmieniły. ja od połowy października móglbym udostępnić 4,5 gb serwer, a jak by się ktoś tym zajął to pomyślałm bym o większym serwerze i udostępniłbym 19 Gb
Teokryt
QUOTE(Mar&kos @ 26.09.2006 - 20:03) *

A na serwer można wysyłać tylko jak wspomniał Olórin te fragmenty które się zmieniły. ja od połowy października móglbym udostępnić 4,5 gb serwer, a jak by się ktoś tym zajął to pomyślałm bym o większym serwerze i udostępniłbym 19 Gb

Ten pomysł z serwerem średnio mi sie podoba. Czasami mozna trafic na zablokowaneporty albo inne cudaczne udziwnienia (np GPRS).
Pozatym:
- co z polityką prywatnosci
- co w sytuacji kiedy korzystac zacznie masa użytkowników
- ile miały by byc przechowywane dane
- w jaki sposób "logowano by się" do serwera
- jak by te dane były przechowywane
Mucha
QUOTE
Ale spójrz wszystko trzeba robić RĘCZNIE
Ustawienia: 2 przyciski - export/import
Kontakty: 2 przyciski export/import LUB Jabber/Tlen synchronizacja do serwera, GG/AQQ wysylanie na serwer, 2 przyciski
Tak duzo roboty???
QUOTE
Mucha - Przy wysyłaniu/pobieraniu danych z SVN wysyłane są tylko zmienione fragmenty plików, to byłoby idealne rozwiązanie.
Zalozmy ze instaluje "czystego" Konnekta. Nie znam dokladnie sposobu dzialania SVN ale czy te 90 MB archiwum ma sie wziasc znikad?
atol
Przyczepiasz pendrive do kluczy i jest z toba zawsze, nie ma potrzeby uruchamiać jakiegoś serwera bo ktoś nie pamieta co wczoraj napisał. Chyba lepiej poprawić kNotes.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.