Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: eMule "zabija" Konnekta ?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Versago
Moze nie doslownie "zabija" tylko co chwile sie rozlacza, dzieje sie tak zawsze po wlaczeniu eMule. Moze ktos ma jakis pomysl dlaczego tak sie dzieje, lub spotkal sie z podobna sytuacja? Sprawdzalem na innych komunikatorach i dzialaja normalnie, zaden nie gubi polaczenia.
Raf
Nic nie zabija. Problem polega na tym, że kiedy odpalsz eMule/eDonkey2000 to upload zaraz masz zapchany (jeśli go nie kontrolujesz). Jak wiesz, żeby być połączonym z serwerem GG trzeba co jakiś czas wysyłać info, że jesteś online. GG nie wywala się na eMule tak szybko ponieważ ma duży Timeout. Spróbuj zrobić test. Zobacz u kumpla swój nick na GG i u siebie nagle wyłącz GG bez dawania statusu niedostępny. GG pokaże, że jestes niedostępny za jakąś minutę lub nawet dwie. Konnekt ma dużo mniejszy Timeout i szybciej wykrywa taki stan. Analogicznie ma się sprawa z wysyłaniem informacji o tym, że 'żyjesz' do serwera GG.

Mam nadzieję, że dobrze myślę - jeśli nie to niech ktoś mnie poprawi.
Versago
No wlasnie na poczatku tez kombinowalem w ta strone, moze nie szlo mi tak dobrze jak Tobie, bo napisales to o czym myslalem w bardzo jasny i przejrzysty sposob (ja bym nie dal rady, jestem po nocce i padam juz na twarz) wink.gif ale ja wlasnie sek w tym, ze kontroluje eMule oprocz jego standarowych opcji, dodatkowym programem zeby miec zawsze pare kilo zapasu na dl i ul dla inncyh programow.
Raf
Rozumiem. Jednak oba programy (muł i osioł) lubią "zagarniać" całe łącze dla siebie. Z tego co zauważyłem Konnekt (żeby się połączył) musi mieć spory zapas kb/s zostawiony. GG potrafiło się połączyć momentalnie nawet przy całym zajętym paśmie łącza. Mam teraz 128/128 kpbs i czasami jak ściagam coś z FTPa to musze zwolnić do powiedzmy 8-9 kb/s i dopiero wtedy Konnekt się połączy.
Versago
No coz, poki co ja sie poddaje, narazie zmienilem eMule na moda z opcja AMUC+(przewidywanie wartosci upload) narazie dziala przy uploadowaniu na ftp, zobacze jak sie konnekt bedzie zachowywal, jesli to nic nie da to moze jest jakis sposob na zwiekszenie timeout'a.
Raf
a jakie masz lacze?
hao
U mnie nawet gdy zapycham cale lacze K nie ma zadnego problemu (a przy zapchanym mam pingi dochodzace do 3 sekund). U znajomego na modemie (DSL) zauwazylem jednak, ze K nie za bardzo chcial wspolpracowac przy dzialajacym eMule... Bylo tak jednak tylko raz i nie wiem czy to przypadkiem nie problemy z serwerem...

Podejrzewam ze to nie problem u Ciebie z zapchanym łączem, a ze zbyt dużą ilością połączeń używanych przez eMule'a
Versago
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi, poki co problem z rozlaczaniem sam sie w jakis "cudowny" sposob rozwiazal i dzisiaj przez caly dzien konnekt byl polaczony, zapewne hao mial racje piszac, ze to moglo byc cos z serwerem, dziwne jest tylko to ze dzialo mi sie tak przez ponad tydzien, inaczej nie zawracalbym wam tym glowy ;-) no ale poki co wszystko wrocilo do normy i konnekt znowu smiga az milo. Jeszcze raz dziekuje za pomoc.
Olórin
QUOTE(hao)
Podejrzewam ze to nie problem u Ciebie z zapchanym łączem, a ze zbyt dużą ilością połączeń używanych przez eMule'a


zgadzam się z tobą, u mnie jest taki problem że przy dużej ilości otwartych połączeń sdi się zawiesza, pozostaje poczekać chwilę albo zresetować terminal... z tego co wiem to jest wada półki i nietylko ja mam taki problem(kiedyś gg.siedziba.pl chodziło na sdi i mieli taki problem)
Raf
hao: co myslisz o opcji zwiekszania timeout'u Konnekta? Moze nie domyslnie na wieksza, ale jako opcja dla user'a. I jeszcze jedna rzecz. Nie wiem, bo nigdy nie sprawdzalem, ale czy Konnekt (w czasie gdy jest polaczony z serwerem GG) kiedy go zamkniemy przechwytuje zamkniecie i rozlacza nas (daje na niedostepny)?
Olórin
raczej tak, przy włączonym pokaywaniu zmian naszych statusów w status notify przy wyłaczaniu K pokazuje że zmieniono na niedostępny smile.gif
Raf
A to wysmienicie.

BTW Olórin, jak tam prace nad wtyczka? :wink:
Olórin
Musze jeden problem rozgryźć smile.gif ale mi sie niespieszy tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Raf
Rozumiem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.