Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Prośba o tutorial
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
Andrzej1307
Witam, Kosiarz zaproponował mi zebym zalozyl taki oto topic.

Bardzo bym prosil o zamieszczenie, napisanie jakiegos tutoriala ukazujacego tworzenie projektu nowej wtyczki w Borland C++ Builder 6. Jesli w ogole da sie pod nim pisac wtyki. Prosze o jakies wyjasnienia itp.
Olórin
Wtyczki kompilowane pod Borlandem powodowały niewyjaśnione błędy krytyczne (ten sam kod skompilowamy pod msvc działał), więc nikt się borlandem później nie zajmował. Prościej było zmienić kompilator wink.gif
Andrzej1307
Moze jednak ktos by dokladniej wyjasnil jak to sie robi? Jakos trzeba kod przekonwerterowac do BCB. A ja wole ten wlasnie kompilator.

Chodzi mi o tworzenie projektu, od samego poczatku.
joshua
wg. mnie przydałby się taki tutorial(od podstaw - jakaś pierwsza wtyczka do konnekta w stylu "hello world") ale właśnie w msvc.

takie rzeczy jak: co ściągnąć, jakie programy, czym kompilować, itp.
Andrzej1307
mi sie bardziej przyda taki tutek dla BCB. wlasnie aby nie pracowac na msvs.
Mucha
Jak chcesz miec "gotowca" to watpie zeby ktos go przepisal za ciebie, bo nikt tutaj nie pisze pod BCB. Jesli masz umiejetnosci to powinienes zrobic to sam, a jak nie to zacznij od msvs (ja tak zrobilem).
Andrzej1307
Ale wlasnie opanowalem dobrze tylko BCB, z MSVS mam problemy. Nie bardzo wiem co i jak tam sie robi. Chodzi mi o wyjasnienie jak zaczac pisac wtyczki pod BCB, bo programy juz od dosc dawna pisze...
Olórin
QUOTE
Ale wlasnie opanowalem dobrze tylko BCB, z MSVS mam problemy.
Ale co w msvs jest do opanowania? C++ jest to samo, WinApi również...
QUOTE
Jesli masz umiejetnosci to powinienes zrobic to sam, a jak nie to zacznij od msvs (ja tak zrobilem).
Świetnie ujęte. Tak na prawdę powinno wystarczyć stworzenie pustego projektu DLL, wrzucenie do niego plug_defs.cpp i dowolnego przykładu wtyczki a w opcjach kompilatora zmienienie "Runtime Library" (tak to się zwie w msvc++) na "Multithreaded DLL" - i tyle, powinno działać.
KoSiarzPL
@joshua: a co to niby nie ma takich przykładów? W przyklejonych tematach (tego forum) przecież jest, a w nim również przekierowanie na moją stronę.

@Olórin: jedni używają firefoxa inni opery, a przecież służą do tego samego. Czy chcesz wszystkich nakłaniać do używania tego co ty bo inna osoba nie potrafi zrobić jednej rzeczy w swoim programie?

Ktoś może mieć umiejętności i nie potrafić stworzyć projektu dla wtyczki. Choćby z tego powodu że nigdy nie tworzył projektów dll. Pisał natomiast aplikacje okienkowe. Wiec osoba taka ma prawo nie wiedzieć jak stworzyć projekt dll.
Mucha
Masz tu "tutorial" jak stworzyc projekt wtyczki w BCB: New->Other...->DLL Wizard->C++->Wkleic za tym co jest zawartosc np template.cpp,przejrzec jakie errory wyskocza i poprawic (pisze z pamieci).
Andrzej1307
wlasnie siedzialem nad tymi errorami i nawet Trial mi pomagal tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.