Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Automatyczne wylogowanie z profilu
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
arkadyjczyk
Mam propozycję dodania możliwości automatycznego wylogowania z profilu po określonym czasie (coś w stylu AutoAway) i ewentualnie przyciskiem z menu. Najlepiej jakby po ponownym zalogowaniu przywracane były okna otwartych rozmów. Jakoś nie znalazłem takiej możliwości w żadnym ze sprawdzanych komunikatorów więc czemu ten nie miałby być pierwszy.
Olórin
wałkowaliśmy już podobny temat(chodziło o możliwość zablokowania K(bez rozłączania z innymi sieciami) i wyszło na to że skoro K jest pisany pod WinXP to mamy korzystać z Switch User'a (po polsku Przełącz użytkownika)
arkadyjczyk
I przełączanie działa. Tylko co zrobić jak nagle rozpłacze mi się dziecko, a ja wcześniej gadałem z panienką i nie zdążyłem wyjść z profilu. Wpada żonka i robi awanturę jak sobie poczyta. A tak spokojnie program po zadanym czasie wylogowuje się i żonka musi podać hasło aby sobie poczytać. Można by to dodać jako dodatek do AutoAway. Kto chce to mu zmienia status a kto chce wyjść z profilu to wychodzi.
jankez
logo win + L na klawce :wink:
arkadyjczyk
Tylko co mi to da? Wyloguję się z profilu Windy a ja chciałem z profilu Konnekta.
Olórin
da to wiele!!! K będzie cały czas włączony(okienka, itd) a nikt nie będzie czytał ci wiadomości

wygaszacz nastaw na 5 minut z zaznaczoną opcją żeby pokazało ekran powitalny po wyłączeniu go i po problemie
hao
Dokładnie... Nie ma sensu powielać dobrze działających rozwiązań...
Olórin
QUOTE(hao)
Dokładnie... Nie ma sensu powielać dobrze działających rozwiązań...
...i komplikować kod smile.gif
arkadyjczyk
Nie wiem czemu uparliście się na tego Switcha a wątek o blokadzie skończył się na rozważaniach o przydatności danego sprzętu na potrzeby Windy. Ja akurat mam XP i popróbowałem z tym Switchem. Przechodzę na drugiego użytkownika, włączam Konnekta a tam nic. Zero reakcji, klepsydra pomruga i staje a Konnekta jak nie było tak nie ma. Później muszę wracać spowrotem do swojego profilu a to jednak trochę trwa. Ja tam nie upieram się przy tym aby Konnekt po zablokowaniu podtrzymywał połączenie i wg mnie wcale nie będzie to aż takie skomplikowanie kodu. Kod do AutoAway odmierza czas a do wylogowania jest funkcja zmiany profilu. Praktycznie więc cały kod już jest a dodanie zapamiętania okien rozmów to już inna sprawa.
Puma
Może jestem głupi lecz czy można to zrobić w formie nowej wtyczki? , jeśli tak idzie to dlaczego nie zrobić czegoś takiego skoro komuś to potrzebne.
Można odnieść wrażenie że nikomu zwyczajnie nie chcę się pomyśleć nad rozwiązaniem tego :wink:
case
QUOTE(Puma)
[...]Można odnieść wrażenie że nikomu zwyczajnie nie chcę się pomyśleć nad rozwiązaniem tego  :wink:

...no i sam sobie odpowiedziales :wink:
arkadyjczyk
Rozwiązanie już podsunąłem. Zamiast domyślnego AutoAway dać listę z AutoAway i Wyloguj i jako akcję przypisać wylogowanie, która i tak już pewnie jest bo zmiana profilu polega na wylogowaniu i ponownym zalogowaniu. Chociaż lepiej byłoby gdyby AutoAway i Wylogowanie można było ustawić niezależnie, np. po 5 min przechodzi w "Zaraz wracam" a po kolejnych np. 10 "Wylogowuje" z profilu. Oczywiście korzysta kto chce i jak ktoś woli Przełączanie w Windzie to jego sprawa.

Co do wtyczki to pewnie by się dało skoro jest już restart w K.Bot to może i Wyloguj po danym czasie nie byłoby takim kłopotem, tylko po co kolejny skrypt skoro funkcje są już w Konnekcie.
torn
ja nadal nie rozumiem do czego to może być przydatne... jak chcę żeby blokował mi się komputer to ustawiam wygaszacz na 10 min z ekranem logowania. a to co proponujesz powodowało by rozłączenie się konnekta...
arkadyjczyk
Jak już wspomniałem próbowałem zrobić tak jak radziliście, przez wygaszacz i przełączanie użytkownika. Wszystko byłoby OK gdyby drugiemu użytkownikowi Konnekt chciał się włączyć. Niestety nie chce, prawdopodobnie dlatego że jest już włączony na mojej konsoli. A tak mój profil się wyłączy, druga osoba nie poczyta sobie co napisałem i wejdzie na swój profil.
Super byłoby gdyby do momentu zalogowania innego użytkownika do Konnekta podtrzymywane było poprzednie połączenie. Można wtedy wykorzystać K.Bota i może coś tam jeszcze innego co powstanie. Ja jednak nie chcę przesadzać w wymaganiach i wystarczy jak się wyloguje po określonym czasie.
No a Switch user działa jak działa i do samego blokowania kompa jest OK ale jak chcę pogadać to na drugiej konsoli musi być GG.
Olórin
QUOTE(arkadyjczyk)
No a Switch user działa jak działa i do samego blokowania kompa jest OK ale jak chcę pogadać to na drugiej konsoli musi być GG.


U mnie niema takiego probelmu mam uruchomionego K na swoim profilu i bez problemu uruchomiłem go na koncie gościa :!:
torn
U mnie też działa na koncie Gość.
arkadyjczyk
Nijak nie rusza na innym koncie, a reinstal systemu tymczasowo nie wchodzi w grę. Próbowałem na gościu i na innym nowym koncie. Wyskoczył raz komunikat "Konnekt już jest uruchomiony" a później nawet komuniaktu nie było. Jest tak niezależnie od tego czy ustawienia są w profilu użytkownika czy katalogu Konnekta, czy działa z jednej instalki czy też instaluję od nowa dla tego innego konta.
UNK
arkadyjczyk i wszyscy inni ktorzy wpletli sie w ta rozmowe :>
bardzo dobrym rozwiazniem jest switch user ale ja wiem dlaczego Tobie nie chce dzialac K na drugim profilu.
Wszystkie profile na K masz w jednym katalogu i nie korzystasz z takiego czegos jak uruchomienie kilku K w jednym czasie, to nei wyjdzie takze jesli przelaczysz uzytkownikow, w tym wypadku musisz utworzyc dwa katalogi z K w kazdym z katalogow profil swoj i reszty osob (mozesz o tym poczytac gdzies na forum), po prostu chodzi o to ze gdy jest jeden K uruchomiony drugi juz nei moze byc uruchomiony (ale tylko z tego samego katalogu)

Nauczylem sie tego od kogos wink.gif
arkadyjczyk
Super rozwiązanie jak korzystam ja i 7 rodzeństwa biggrin.gif . W "program files" ma katalogi Konnekt1, Konnekt2, ... i za każdym razem jak coś dodam muszę wszystko skopiować. To się nazywa uproszczenie kodu.
Puma
QUOTE(arkadyjczyk)
Super rozwiązanie jak korzystam ja i 7 rodzeństwa biggrin.gif . W \"program files\" ma katalogi Konnekt1, Konnekt2, ... i za każdym razem jak coś dodam muszę wszystko skopiować. To się nazywa uproszczenie kodu.


Prawda że rozwiązanie jest genialne :?: :evil:
Olórin
QUOTE(UNK)
arkadyjczyk i wszyscy inni ktorzy wpletli sie w ta rozmowe :>
bardzo dobrym rozwiazniem jest switch user ale ja wiem dlaczego Tobie nie chce dzialac K na drugim profilu.
Wszystkie profile na K masz w jednym katalogu i nie korzystasz z takiego czegos jak uruchomienie kilku K w jednym czasie, to nei wyjdzie takze jesli przelaczysz uzytkownikow, w tym wypadku musisz utworzyc dwa katalogi z K w kazdym z katalogow profil swoj i reszty osob (mozesz o tym poczytac gdzies na forum), po prostu chodzi o to ze gdy jest jeden K uruchomiony drugi juz nei moze byc uruchomiony (ale tylko z tego samego katalogu)

Nauczylem sie tego od kogos wink.gif


ja odpalałem z JEDNEGO katalogu i zalogowałem się w K na TEN SAM profil bez żadnych problemów!!!!!
arkadyjczyk
Widzisz Olórin nie jest to rozwiązanie uniwersalne działające wszędzie tak samo, a opcja wylogowania z profilu byłaby dostępna dla wszystkich i jednakowa dla wszystkich. Może Hao wypowie się czy jest to tak trudne do rozwiązania i zagmatwa strasznie kod, czy tylko brak chęci. Lub może Jakubek skoro napisał restart to może i wie jak to rozwiązać.

Kurde z małej opcji zrobił się wielki wątek jakby chodziło conajmniej o nową wtyczkę biggrin.gif
Olórin
restart duuuużżżżżooooo łatwiej zrobić niż auto wylogowanie, chociaż i to nie jest nie możliwe
shw
moge sie mylic, ale zapewne powodem, dla ktorego niektorym dziala, a niektorym nie, jest miejsce w ktorym skladowane sa profile (do wyboru albo katalog konnekta albo katalog usera z windowsa o ile dobrze pamietam)...
arkadyjczyk
Bezpośrednio w interfejsie byłoby prościej bo jak już wspomniałem funkcjie pewnie są gotowe tylko odpowiednio je złożyć.

A co miejsca zapisania to próbowałem na oba sposoby.
UNK
to jak jestes taki madry napish sobie program ktory sprawdza czy ruszono klawiature lub myszke i po np 5 czy 10 minutach wylancza Ci K

prawda ze dobry pomysl :>:P
Olórin
najprościej w formie wygaszacza wink.gif może ktoś zrobi w końcu ten kWygaszacz!!!!
arkadyjczyk
Jakoś ruszanie myszką przed kompem i w dodatku pisanie programów o tym mnie nie pociąga. Wygaszacz chętnie, ale jak sobie kupię jakąś książkę do C++. biggrin.gif
A na razie za waszą dobrą radą napisałem skrypcik. Jakoś działa i mi to wystarczy. Jak ktoś chce to może go zmodyfikować a może kiedyś sam coś zmienię. Do pobrania dla chętnych pod adresem:
http://pomocnik.div.pl/download/files/logout.lua
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.