Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt by MuKuL
Konnekt | Forum > Dodatki > Wasz Konnekt
MuKuL
Witam!
Od niedawna przeniosłem się z mojego Gadu-Gadu na Konnekta (choć jeszcze wcześniej był Jabber i Spik).
Nie minęło wiele czasu, jak zacząłem się bawić wyglądem. No i właśnie dziś mam wam do pokazania mój (już drugi) wygląd konnekta.
Kilka słów wstępnych: chciałem aby komunikator pasował do tapety. Musi być jasny, a do tego dość czytelny (dla mnie).
Nie wiem czy mi się udało... Oceńcie sami:



Wiele tego nie ma:
- tło w oknie głównym to TłoK, a na nim piękna Jesica Alba :-)
- nazwa użytkownika jest pisana Arialem na 8px z #79652F (podświetlanie przezroczyste ze zmianą koloru tekstu na czarno)
- opis to "nowa czarniutka 7 pixelowa tahoma" ;-). No, niestety na obrazku widzimy trochę nieczytelności spowodowanej niejednolitym tłem.
- ikoni są spass_modena, prawie wszędzie z powyłączanymi opisami
- okno rozmowy zostało lekko przemodelowane z CSS'a hed-kandi (umiejętność projektowania WWW się przydaje wink.gif)
- oczywiście tło to samo (ale pomniejszone i z inną przezroczystością) co w oknie głównym

Jak widać nie mam w oknie rozmowy emotikonek. Dlaczego? Bo ich nie lubię, a bez nich fajniej się rozmawia i nic mi nie lata ni świeci :-).
Reszty (K.Notify itp.) nie pokazuję, bo nic ciekawego raczej w niej nie ma.
Jeśli kogoś interesuje mój pierwszy wygląd to zapraszam pod ten adres (ale samego wyglądu proszę nie oceniać!): http://mukul.boo.pl/konnekt.jpg

Aaa.. jest trochę słaba jakość zdjęcia bo było ono na szybko konwertowane w Paincie ;-).
Pozdrawiam.


AKTUALIZACJA (27.10.2006)
Crysis



Oto kolejny wygląd - tym razem kIEview roboty własnej na podstawie szkieletu Riddla :-).
Pełen pliczek (wraz z dźwiękami i instrukcją ustawienia całego wyglądu konnekta) daję wam.

Cały layout robiłem dla kolegi na podstawie gry (która jeszcze nie wyszła ;-)) Crysis. Więc dźwięki próbowałem dobrać jak najbardziej ostre, a cały wygląd zrobić ciemny.

Mam nadzieję, że się wam spodoba - kIEview nie jest do końca dopracowany - trzeba marginesy inne poustawiać, ikonki dodać gdzie nie gdzie itp.


AKTUALIZACJA (31.10.2006)
Tajga



To jest tak jakby przedpremierowy pokaz - nie daje jeszcze pliku: "jak to zrobić?". Ponieważ osoba na tym zdjęciu nie zgadza się na szerszą publikację i będę jutro cały plik wsadzać, ale bez tego pięknego zdjęcia w oknie rozmowy.

Cóż, wróciłem to korzeni drugiego (na tym forum pierwszego) wyglądu z Albą - prosto, ładnie i czytelnie (+ obrazek ładnej pani z boku ;-)). Ogólnie wyszło trochę za bardzo "cukierkowo" - babsko - nie przeszkadza mi to jednak :-). Zapraszam do oceny już 3 layoutów ;-).

@edit: Cały plik z wyglądem zawiera: ikonki (s.a0x), kIEview (MKL_Tajga, bez zdjęcia niestety :-( ...), plik "zapis styli" z wyjaśnieniami do ustawień głównego okna oraz tło głównego okna.



AKTUALIZACJA (26.11.2006)
Chelsea


Dobra już nie obciążam forum kolejnymi załącznikami :-).

Ten styl zrobiony dla znajomego całkiem sporo czasu mnie kosztował, choć knotify czy ikonki nie są moje, to już nad kIEview sporo się natrudziłem. Zresztą... będę go rozwijać (obecna wersja to 2.0 - nie pytajcie nawet dlaczego ;-)).
No, ale jest co oceniać - więc zachęcam do tego. Jeśli chcesz mieć taki wygląd, ściągnij pełen plik *.rar z całą zawartością tego konnekta do samodzielnego montażu ;-).

@edit: Błąd o którym wspomniał zhvir został już naprawiony i zaktualizowany w pliku rar.
@edit2: Aktualizacja pliku RAR. kIEview w wersji 2.1.1
rahuene
mozesz zapodac te tapete z J. Albą ? ;]
MuKuL
Ależ proszę ciebie bardzo ;-).
rahuene
Dzieki dzieki wielkie ziom biggrin.gif
ze0x
A ja mam pytanie.. mozesz wrzucic mi to okno rozmowy bo z Jessica sie komponuje wszystko pieknie smile.gif prosze :>
MuKuL
Wrzucić mogę, ale jak? Bo jeszcze zielony jestem, więc nie łapie do końca.

@edit: Aaa... okno rozmowy, przeczytałem "okno główne" - już zaraz...
http://mukul.boo.pl/hk_by_mkl.zip
ved
piekne!
czlowieku jestes genialny.
Udowodniles ze nawet podstawowy styl windoz moze estetycznie wygladac.
MuKuL
Aktualizacja - teraz możecie oceniać dwa style ;-).
Spass
Było dosyć fajnie, jest nie za fajnie.
MuKuL
Cóż, grunt, że dla mojego kolegi się podoba :-). Ja usuwam ten wygląd i zabieram się za robieniem czegoś w stylu pierwszego layoutu.
Spass
Tak, nie doczytałem, że to był wygląd robiony dla Twojego kolegi. W takim razie czekam na nowy wygląd Twojego Konnekta.
MuKuL
No i update o kolejny styl Tajga, który chyba zagości u mnie na dłużej - choć za około tydzień, pokażę wam layout konnekta dla mojego kumpla o tematyce Chealsy.

Póki co zapraszam do oceny tego i po przedniejszych wyglądów :-).
MuKuL
Dziś wzbogaciłem moją kolekcję o kolejny wygląd (już piąty). Proszę oceniać ten styl Chelsea (i jak ktoś chce, to resztę również może).
zhvir
fajne okno rozmowy ale pare niedoróbek zostało
dodaj do:

.send, .sendnext, .recv, .recvnext
{
background-color: white;
color: black;
font-weight: normal;
}

bo jak ktoś ma inne kolory ustawione w ustawienia->interfejs->wygląd->odbierane to styl wtedy przejmuje te ustawienia i jest niefajnie wink.gif

ponadto całkiem dobry pomysł z tym paskiem z logo chelsea na górze okna rozmowy aczkolwiek miałem nadzieje że będzie on widoczny zawsze w trakcie rozmowy w tym samym miejscu... na twoim miejscu zainteresowałbym się riddlowym gonedarkiem i zawartymi w nim expressions bo jest tam właśnie taka mozliwość przedstawiona
MuKuL
Dziękuje ci zhvir za wskazówki i wskazanie błędów (jak ktoś jeszcze znajdzie to pisać). Ten kIEview będzie rozwijany - planuję jeszcze zrobić kilka innych stylów na tym szkielecie np. Barcelony czy Polski. Na pewno zainteresuję się też pomysłem Riddla bo zwykłym background-attachment: fixed nie szło po mojej myśli.
DeXIoR
Wszystkie są ekstra. Gratuluję ! Masz talent.
MuKuL
Zaktualizowałem plik RAR dla Chelsea. Nowością jest tylko kolejna wersja kIEviewa (2.1.1), w której już top się nie rusza dzięki expression Riddla z GoneDark (PS. Dziękuje dla Piotra za pozwolenie wykorzystania jego kodu).

Mam teraz u siebie konnekta Chelsea, nie pasuje on mi więc będę musiał sobie własny zrobić - nie będzie to jednak szybko (może na feria huh.gif).
Póki co dalej zachęcam wszystkich do przeglądania, ściągania i oceniania stylów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.