Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wybór formatu przesyłanego obrazka
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
falcon1984
Witam

Czy jest jakaś wtyczka albo jakiś sposób, żeby w momencie gdy przesyłam do kogoś zrzut ekranu albo jego fragment, mogł wybrać format pliku ?
Bo teraz to standardowo wysyłane są jpgi i niestety w wielu przypadkach ich jakość ze względu na naturę tego formatu jest nienajlepsza (gdy są ostre kontrasty kolorystyczne to pojawiają się przebarwienia).

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc smile.gif
zhvir
Pierwszym sposobem na poprawę jakości plików jpg jest ustawienie w ustawieniach wtyczek ggimage i kAQQ stopnia kompresji
Ponieważ w sieci gg jest z góry narzucone ograniczenie wielkości przesyłnego obrazka to inną metodą jest wysłanie grafiki jako zwykłego pliku
Natomiast w sieci AQQ limit ten nie wystepuje (bądź jest o wiele wyższy) i mozna stopień kompresji ustawić na minimalny smile.gif
falcon1984
Właśnie o to chodzi, że nie chce wysyłać pliku z dysku tylko szybki fragment zrzutu ekranu. Format PNG dobrze radzi sobie z takimi obrazkami i może jest jakiś sposób, żeby zamiast jpg wysyłam mi png ?

Dzięki za pomoc, mniejszy stopien kompresji to też wyjście jakieś
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.