Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Auto Away
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
UNK
nie wiem czy to wina windy czy K ale czytam sobie cos na www (na drugim kompie nie mam myszki ze scrolem wiec przeijalem na klawiaturze) i przewijam i patrze a nagle statusy (gg i klan) zmieniaja mi sie na zaraz wracam, jak to jest mozliwe jak przez (u mnie) 2 minuty nie bylo nieaktywnosci zadnego klawisza ani myszki, clay czas cos sie dzialo.
(win98)

Natomiast na drugim komputerze czasami jak nic sie nie robi status zmienia sie na zaraz wracam i po chwili spowrotem na dostepny mimo tego ze nic nie zostalo ruszone.
(winXP SP1)
case
QUOTE(UNK)
nie wiem czy to wina windy czy K ale czytam sobie cos na www (na drugim kompie nie mam myszki ze scrolem wiec przeijalem na klawiaturze) i przewijam i patrze a nagle statusy (gg i klan) zmieniaja mi sie na zaraz wracam, jak to jest mozliwe jak przez (u mnie) 2 minuty nie bylo nieaktywnosci zadnego klawisza ani myszki, clay czas cos sie dzialo.
(win98)

nie pamietam na 100%, ale chyba wlasnie od myszki jest to uzaleznione w K
QUOTE(UNK)
Natomiast na drugim komputerze czasami jak nic sie nie robi status zmienia sie na zaraz wracam i po chwili spowrotem na dostepny mimo tego ze nic nie zostalo ruszone.
(winXP SP1)

mam podobnie czasem... taki dziwolag - czasem sie zmieni i zostanie, a czesm od razu wraca spowrotem na dostepny i za kolejne [u mnie tez...] 2 minuty znowu prubuje [wtedy juz przewaznie zostaje na away'u].
Olórin
może knotify wybudza go z autoaway??
case
QUOTE(Olórin)
może knotify wybudza go z autoaway??

no raczej nie, bo za ktoryms razem status zostaje juz na auto-away'u [czasem za pierwszym], a kNotify dziala caly czas... wiec to raczej odpada
nie mam pojecia od czego moze to zalezec.
kox
Temat zdechł, a problem nadal istnieje.

Mam wrażenie, że Konnekt budzi się ze stanu autoaway gdy tylko nastąpi jakaś zmiana na ekranie. Czasami włączam program, który sekwencyjnie wyświetla linie tekstu na ekranie i podczas jego pracy zwykle Konnekt jest non stop online i nie potrafi przejść w tryb away. To samo gdy jest away i nagle pokaże się okno knotify.

Moim zdaniem aktywność użytkownika powinna być liczona nie od momentu gdy coś się dzieje na ekranie, tylko gdy coś jest do komputera wprowadzane. A może tak właśnie jest? Skąd zatem problemy?
kayakash
No wlasnie, tez mam ten sam problem. Mianowicie, po przejsciu w auto - away konnekt wraca w dostepny i tak w kolko (w sumie to mnie to nie ruszalo, gdyby nie fakt, ze kumpli krew zalewala gdy co 3 min mieli w oknie dialogu/kontaktow zmiane mego statusu...
Co poradzic by to dzialalo poprawinie :?:
_menic_
mi auto away działa raczej poprawnie...
Tylko przydałoby sie aby uwzględniało pozostale sieci czyli tlena i jabera wink.gif
case
QUOTE(_menic_)
mi auto away działa raczej poprawnie...
Tylko przydałoby sie aby uwzględniało pozostale sieci czyli tlena i jabera wink.gif

a nie uwzglednia?? u mnie i to dziala poprawnie
_menic_
@case: czy my mówimy o tym auto away ustawianym w konfiguracja > użytkownik :?: :roll:
case
QUOTE(_menic_)
@case: czy my mówimy o tym auto away ustawianym w konfiguracja > użytkownik  :?:  :roll:

innego nie zauwazylem... :roll: :wink:
_menic_
No to u mnie nie zmienia statusu na jabberze i tlenie ;(
case
nie wiem czy kZmieniacz tu jakos ingeruje, ale puki nie ma K 0.7.*, mam wlaczona ta wtyczke [bo jest wygodniejsza, do zmiany opisu na co2 i kJ niz konsola xml...]
_menic_
No ja kZmieniacza mam właczonego...
Olórin
spróbujcie wyłączyć całkowicie synchronizacje ikonki w zmieniaczu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.