Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dziwny problem z konnektem pod Win XP Eng
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
Paweł81
Witam!
Uzywam konnekta od dlugiego czasu i zawsze dzialal bez zarzutu. Ostatnio zmienilem windowsa XP (z service packiem 2) na wersje angielska. Od czasu gdy mam nowy system nie dochodza do nikogo moje wiadomosci wysylane na gg. Ja otrzymuje wszystko natomiast moje wiadomosci nie dochodza do nikogo. Program jest w firewallu odblokowany. Wszystkie ustawienia polaczenia sa takie same jakich uzywalem wczesniej.
Co dziwniejsze inne komunikatory (Skype, Normalne GG) dzialaja. Tylko jest problem przy wysylaniu z Konnekta.

Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem?
Lwiczek
Cały czas używałem K na angielskim XP (chwilowo mam wersje PL i mnie trafia :>) i działał bez zarzutu... a czy na innych protokołach (jabber, tlen) też jest problem z wysyłaniem wiadomości? Czy pojawiaja się w historii w Kolejka -> wysłane?
Paweł81
Tak i to jest własnie najdziwniejsze. Nie pojawiaja sie komunikaty ze wiadomosc nie zostala dostarczona. Wszystko dziala niby bez zarzutu ale wiadomosci nie dochodza.
To na pewno nie kwestia jakis banow czy numeru gg (o czym byla mowa w innych postach) poniewaz inne komunikatory z tym numerem dzialaja.
A orientujesz sie na jakim porcie dziala konnekt? Moze oprocz aplikacji odblokuje dodatkowo jakis port w firewallu i zobacze czy cos sie zmieni
Lwiczek
A spróbuj na chwilę w ogóle wyłączyć FW [w te pół minuty raczej nie zostaniesz 'śmiertelnie' zainfekowany wink.gif ]

http://webgg.pl/page.php?3
QUOTE
Na jakim porcie działa Web GG?
Web GG działa dokładnie na tym samym porcie co oryginalny klient Gadu - Gadu czyli: 8074.
Pobiera także informację o działającym serwerze Gadu - Gadu na porcie: 80.
Aby korzystać z Web GG musisz odblokować te porty.


Niemniej jeżeli inne aplikacje działają to odblokowanie samego portu nie powinno wiele zmienić...

Co do blokowania Konnekta na FW - jak używałem jeszcze agnitum outpost FW to za diabła nie mogłem odblokować na nim działania Actio... (w ogóle FW nie informował że K chce wykonać jakieś połączenie tylko je blokował pomimo dodania K do trusted apps)
Paweł81
wyłączenie firewalla nic nie daje czyli w tym nie tkwi problem
Zwykle GG rozni sie od Konnekta chyba tym ze uzywa polaczen bezposrednich. Moze wlasnie w tym tkwi problem.
Lwiczek
AFAIK K też to potrafi... ale to już jakiś guru musiałby się wypowiedziec...

A czy czysta instalka K z czystym profilem na którym jest tylko gg (najlepiej na innym, nowym numerze) też robi takie kłopoty?
Paweł81
Problem rozwiazany. Mialem dwa profile: jeden Pawel a drugi Paweł i cos z jednym znich bylo nie tak. Po wykasowaniu oby i zalozeniu nowego wszystko dziala bez zarzutu. Dzieki za pomoc.
Soutyss
Albo po prostu gg zablokowało Ci któres z kont... Były już takie przypadki, czego sam jestem przykładem, ze w świetle nowej polityki antyspamowej gg blokuje ludziom konta jeżeli enpe biora udział w konferencjach w których uczestniczą ludzie spoza jego listy etc...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.