Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "Niedostępne" dostępne kontakty
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
Wave
Otóż problem wygląda następująco:
Niektóre kontakty, chociaż są dostępne pod GG, wyświetlają mi się jako niedostępne w Konnekcie.
Nie widzę ich opisu ani IP (połączenia bezpośrednie mają włączone), mimo tego, że mają mnie na liście.

Sytuacja ma miejsce przy niektórych kontaktach GG oraz przy WSZYSTKICH kontaktach Tlen, AQQ, Jabber (poprostu nigdy nie są dostępni ;/;/)

Druga, mniej ważna sprawa, to powtarzający się wpis:
CODE
## [kAQQ]         30031

W logach Konnekta.

Włączone wtyczki:
Konferencje, Tlen, GG, GGimage, Notify, kStyle, SMS, kSound, checky, Sprzataczk, k.Lawa, kAQQ, kLock, kDod., kMigacz, kPilot2, kZmieniacz, linKer, olew.k, pisak, temacik, getToKnow, klogon, zniKacz, kRadio, dzielniK, k+, StatuseK, astat, kBirth2, kPaleta, szuKacz

z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam
ursus6
kAQQ rejetruje wszystkie komunikaty w celu wyłapania potencjalnych błędów.
Wtyczka StatuseK powoduje nadmierne wyświetlanie tego logu.
Wave
Dziękuję.

A co z moim drugim problemem? Czy ktoś zaobserwował podobne zachowanie?

Co może powodować że osobę, która ma włączone poł. bezpośrednie, jest dostępna i ma mnie na liście, konnekt wyświetla zawsze jako niedostępną i wyświetla że ów osoba nie ma mnie na liście?
LEon
Mam dokładnie to samo tyle, że z Actio. Wszystko wskazuje na to, że drugiej osoby poprostu nie ma, kiedy faktycznie jest.
Tak samo w druga strone... :|
KoSiarzPL
QUOTE(Wave @ 26.10.2006 - 19:40) *

Niektóre kontakty, chociaż są dostępne pod GG, wyświetlają mi się jako niedostępne w Konnekcie.

Sytuacja ma miejsce przy niektórych kontaktach GG oraz przy WSZYSTKICH kontaktach Tlen, AQQ, Jabber (poprostu nigdy nie są dostępni ;/;/)

Chcesz powiedzieć, że w sieci tlen, aqq i jabber nie masz żadnego dostępnego kontaktu? W jabberze osoby te na pewno cię autoryzowały?
Wave
Co do jabbera to nie wiem, co do Tlena i AQQ - Tak, zawsze są niedostępne ale największy kłopot sprawiają mi niedostępne kontakty w GG... wiem o mniej więcej 5 takich przypadkach, ale możliwe że jest ich więcej ( ponad 500 pozycji na liście ).

Poradźcie coś spece ;(
Olórin
powyżej pewnej liczby (kiedys bylo 400) pozycji na liscie (kontakty gg) serwery gg przestają przesylac info o zmianach statusu... jakie masz wtyczki?
Mucha
Olorin: w gg lista znajomych jest dzielona na pakiety po 400 kontakow, jak masz wiecej to nie znaczy ze nie bedziesz widzial ich statusow, no chyba ze wtyczka gg jest zle napisana.
Wave: sprobuj antywirusem,adawarem itp przeskanowac, jak nie podziala to zostaw tylko nizbedne minimum wtyczek (np gg, kieview, kstyle, ggimage,ktransfer)
Olórin
Nie wtyczka GG - serwer przestaje wysylac informacje o statusach kontaktów - tak gdzies czytalem - czy to prawda nie sprawdzalem, i bynajmniej nie mialo to zwiazku z K. Na serwerach jabberowych też są takie ograniczenia (w zaleznosci ile administrator ustawi) - przesylanie informacji o statusach takiej ilosci kontaktow obciąza i serwer i łącze
Wave
Witam, na liście jest około 500 osób.

Zauważyłem, że niedostępne są wciąż te same kontakty (przy czym w wyszukiwarce są one normalnie dostępne albo zaraz wracam oraz u innych są także dostępne).

Czy da się coś zrobić z tymi ograniczeniami (oprócz czystki na liście kontaktów) ?

Moje wtyczki: Tlen, exPIMP, GGimage, kIEview, kJabber, KONNferencja, kStyle, kSound, kUpdate, checky, kLawa, kAQQ, KDodatki, kLock, kMigacz, kZmieniacz, linKer, Get2Know, kLogon, ZniKacz, DzielniK, K+, StatuseK, ASTAT, kBirth2, tabletKa
Mucha
Masz tak na starcie czy po jakims czasie dopiero? Jaka masz wersje wtyczki Znikacz?
Wave
Mam tak cały czas. Wersja znikacza: 1.0.0.3
Mucha
No to nie przez Znikacza. W takim razie jest pewnie tak jak mowi Olorin, masz za duzo kontaktow - odchudz liste.
Wave
Czy to jedyne rozwiązanie?

Może pokusiłby się ktoś o wtyczkę sprawdzającą zewnętrznymi metodami status zaznaczonych numerów (narazie najwyżej 10)?
NelQ
A może spróbuj na chwile wyłączyć wszystkie pluginy prócz GG i zobacz czy dalej tak będzie. Jeżeli tak to przychylam się do opinii Olórin'a
Wave
Zrobiłem jak mówisz, numery nadal są niedostępne.

Może dało by się znikacza wzbogacić o dodatkową opcję sprawdzania statusu danego numeru?
NelQ
No to najwyraźniej potwierdziło się to o czym mówił Olórin

QUOTE(Wave)
Może dało by się znikacza wzbogacić o dodatkową opcję sprawdzania statusu danego numeru?

Podejżewam, że reakcja serwera na takie żądanie byłaby takak jak teraz
Wave
A gdyby np. sprawdzać odpowiedź serwera na taki request:
http://status.gadu-gadu.pl/users/status.as...nika&styl=2
?
Zwracany jest sam status ale zawsze coś, no i napewno nie będzie "sfałszowany"...

Inne sposoby też by się znalazły (tak jak pisałem w wyszukiwarce gg jest wszystko poprawnie wyświetlane).
NelQ
QUOTE(Wave @ 7.12.2006 - 16:16) *

(...) tak jak pisałem w wyszukiwarce gg jest wszystko poprawnie wyświetlane (...).


Bo wtedy do serwera wysyłane jest zapytanie o status kilkunastu kontaktów a nie ponad 500. Chodzi o ilość jednochesnych zapytań (chyba).
Wave
Wiem o co chodzi, dlatego też piszę o alternatywnym sposobie sprawdzaniu statusu.
NelQ
Jeżeli to wina protokołu / konfiguracji serwerów to może być problem. Chyba, że ludzie odpowiadający za obsługę GG znajdą sposób na dzielenie ilości zapytań (np. dla 600 kontaktów Konnekt najpiwerw pyta o 500 a potem o 100). Nie wiem czy jest to wykonalne.

- - - EDIT - - -
Nawet jeżeli jest to wykonalne to pytanie czy ktoś się tego podejmie. Bo tak naprawdę to ile osób ma na liście ponad 500 kontaktów które są mu potrzebne?
Wave
Nie 500, wystarczy 400.
...tylko potrzebnych, bo resztę wywalam coby nie zwalniało.
A napewno sporo osób nawet nie zdaje sobie sprawy o istnieniu takiego buga.

Dodanie regularnego sprawdzania jednego linka nie jest zbyt skomplikowaną rzeczą, czyż nie? :>
maly81
Niestety u mnie jest ten sam problem, opisalem go przy okazji innego watku, mam ok. 440 kontaktow na liscie, w orginalym kliencie GG statusy i opisy wyswietlane sa poprawnie, jednak w Konnekcie sprawa wyglada nieco inaczej, kilka osob mimo iz sa dostepne nie wykazuja takiego statusu w Konnekcie :/ Bynajmniej drazniace. Ciekawy moze byc fakt, iz po sprawdzeniu "niedostepnej dostepnej" osoby w katalogu i zapisaniu danych sprawia iz status zaczyna byc wyswietlany prawidlowo, do ponownego uruchomienia Konnekta rzecz jasna. Konnekt jest super jednak z tym bugiem potrafi podniesc cisnienie :/
Wave
Wywaliłem tymczasowo trochę kontaktów tak, że teraz mam ich około 370 na liście, zresetowałem konnekta i zgodnie z waszymi przypuszczeniami wszystko wróciło do normy...
maly81
Ale ja nie chce usuwać nikogo z listy i korzystac przy tym w pelni z mozliwosci Konnekta...
jiobel.
Tak to tylko w Erze.
dejko
No a ja mam podobny problem, znaczy moja siostra ma…
Z tym, ze ona ma niecałe 40 osób na liście, i też niektóre kontakty, chodź są dostępne wyświetlają się jako niedostępne.

U mnie przy 60-paru też jest taki myk… rozmawiam z gościem, ten pisze, ze jest dostępny a u mnie wyświetla się jako niedostępny (dopiero teraz czytając ten wątek i mi się skojarzyło smile.gif).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.