Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak pobrać kontakty z msn messenger?
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
Netrox
Witam,
czytałem poradnik o tym jak poprzez jabber ściągnąć kontakty z messengera.
Ale dla mnie to czarna magia...

Może by ktoś mi to wytłumaczył "po chłopsku" biggrin.gif

Z góry dzięki
zhvir
jak łączysz się z siecią msn to wszystkie twoje kontakty powinny się automatycznie zapisać na liście
Netrox
QUOTE(zhvir @ 29.10.2006 - 22:02) *

jak łączysz się z siecią msn to wszystkie twoje kontakty powinny się automatycznie zapisać na liście


Wszystko fajnie, pięknie tylko jak się z tą siecią połączyć to ja nie mam zielonego pojęcia...
joshua
musisz posiadać wtyczkę kJabber, oraz jakieś konto, najlepiej takie które ma usługę MSN. wtedy logujesz się za pomocą wtyczki do serwera jabber, rejestrujesz się w usłudze podając login i hasło i w opcjach jabbera w konnekcie zaznaczasz aby pobierał listę kontaktów na komputer(lub synchronizował) - a potem to już z górki wink.gif

listę serwerów można chyba znaleźć na www.jabber.org smile.gif
Netrox
Heh, a gdzie sie w tych opcjach znajduje opcje która pobiera liste kontaktow??
- na jaki serwer sie zarejestrować?? chrome.pl ?
- jesli na chrome to gdzie znajde msn ?
Hipoteza
Tu masz porównanie serwerów http://www.jabberpl.org/Serwery/Porownanie zobacz sobie który obsługuje msn i załóż sobie konto
Potem w ustawienia->użytkowinik->jabber masz obcje "usługi" i tam się bawisz dalej
Netrox
Dobra założyłem sobie i jest tam opcja msn link . Jak moge teraz pobrać znajomego??

Np. jego adres email to xxx@hotmail.com . Jak zaimportować go do konnekta??




Mam wybraną tą opcję. Jak teraz zrobić żeby dana osoba była wyświetlana w kontaktach?

Mam wpisać xxx@hotmail.com@msn.aster.pl ??


ved
ta jest.

tyle ze pierwsze @ zamieniasz na %
Netrox
Zrobiłem tak.

Teraz mam xxx%hotmail.com@msn.aster.pl no i poszło. Ale teraz czemu nie potrafie się połączyć z msn.aster.pl??



Przeglądarka Usług:

- Te zapytanie trwa w nieskończoność a kiedy próbuje rejestracji to pisze mi, że nie było w stanie się połączyć.

Konnekt:

- Dlaczego msn.aster.pl jest wciąż nieaktywne? Trzeba się gdzieś zarejestrować??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.