Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: No ePatents... czyli pomoz w ratowaniu rynku informatycznego
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
shw
Nie wiem czy slyszeliscie - ja w kazdym badz razie dowiedzialem sie w sumie przez przypadek.
Otoz od 1 wrzesnia parlament europejski debatuje nad ustawa pozwalajaca opatentowac roznorakie rzeczy zwiazane z rynkiem komputerowym.
Co ciekawe mozna np. opatentowac algorytm, co jest bzdurne.
Kazdy, kto kiedykolwiek pisal jakis program,skrypt lub cokolwiek z tej dziedziny moze stanac przed problemem zlamania prawa, poniewaz wykorzystal tam opatentowany algorytm.
Nie bede sie rozpisywal za wiele, ale chyba rozumiecie, ze taka ustawa moze (a raczej - jezeli wejdzie, to zabije na pewno) darmowe oprogramowanie i nie tylko.
Kilka linkow:
News na shw_site
Artykul o tejze ustawie, konsekwencjach itd.
Petycja sprzeciwu - PODPISZ!
Puma
Znajomy mi mówił o tym, uważa że to absurd ale widać władza jak zawsze wie najlepiej :evil:
shw
Bo to jest absurd. To tak jakbys mogl opatentowac wzor na obliczanie pola kwadratu i kazdy kto go wykorzysta musialby ci placic... bezsens!
Olórin
to jest absurd, z tego co wiem to aol już opatentował komunikatory internetowe.....
Sija
QUOTE(Olórin)
to jest absurd, z tego co wiem to aol już opatentował komunikatory internetowe.....


to chyba zle wiesz...
Olórin
gdzies cos takiego słyszałem a ile w tym prawdy jest to nie wiem sad.gif
shw
W USA jest wlasnie mozliwosc patentowania roznych rzeczy idiotycznych - m.in. tego co chce wprowadzic UE.
w artykule ktory podalem jest opisane kilka przypadkow - m.in. jak gosciu opatentowal... kolo!
tez jest kilka opisane kilka innych absurdalnych patentow.
co do komunikatorow, to nie wiem, ale znajac AOL to wszystko jest mozliwe
Olórin
było tam coś też ze aol wykupił icq i pozniej opatentował komunikatory, ale głowy niedam , mniejwięcej tam coś takiego pamiętam :roll: :roll:
miluti
Ja też o tym słyszałem i doszedłem do wniosku że nie ma sobie nawet czym głowy zawracać. Według mnie jest to czyste marnowanie czasu i odwracanie uwagi od rzeczy dużo ważniejszych, czyli typowy temat awaryjny. Podobnie media nagłośniły sprawę skutków nieostrożnego się z gazem (w roku gdy wyleciał w powietrze blok w jednym z miast na północy Polski i po tym Sejm uchwalił ustawę która pozwalała odliczyć sobie od podatku koszt zakupu urządzenia wykrywającego ulatniający się gaz), tak samo było z kleszczami i boreliozą...
Gdyby coś takiego przeszło to nic tylko iść na ten piękny parlament z kosami laugh.gif
Sija
QUOTE(miluti)
Ja też o tym słyszałem i doszedłem do wniosku że nie ma sobie nawet czym głowy zawracać. Według mnie jest to czyste marnowanie czasu i odwracanie uwagi od rzeczy dużo ważniejszych, czyli typowy temat awaryjny. Podobnie media nagłośniły sprawę skutków nieostrożnego się z gazem (w roku gdy wyleciał w powietrze blok w jednym z miast na północy Polski i po tym Sejm uchwalił ustawę która pozwalała odliczyć sobie od podatku koszt zakupu urządzenia wykrywającego ulatniający się gaz), tak samo było z kleszczami i boreliozą...
Gdyby coś takiego przeszło to nic tylko iść na ten piękny parlament z kosami  laugh.gif


mylisz sie - przewaznie tak jest, ale nie tym razem :/
miluti
Być może jest tak jak mówisz, w każdym razie z mojego punktu widzenia jako osoby orientującej się w temacie to nad czym teraz debatują jest wynikiem nieświadomości z następstw wprowadzenia takich przepisów lub chęci dorobienia na boku...
Takie przepisy nie powinny mieć racji bytu, tak samo jak i ci którzy takie bzdury wymyślają i uchwalają.
Zajęliby się w końcu czymś pożytecznym :evil:
Olórin
QUOTE(miluti)
(...)Takie przepisy nie powinny mieć racji bytu, tak samo jak i ci którzy takie bzdury wymyślają i uchwalają.
Zajęliby się w końcu czymś pożytecznym  :evil:


Masz racje smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.