Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: LINUX
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
krzysiek
Kiedy wyjdzie wersja pod linuxa?? Najlepjej z uzyciem bibliotek GTK a nie QT.
hao
Nie mam w planach wersji na linux'a...

Pozdrawiam
xelite
Troche lipnie... Na linuxa jest tylko gg i icq, a przydalby sie coraz bardziej popularny tlen... No i ja bym jeszcze proponowal, zeby Konnekt stal sie programem typu OpenSource - wtedy rozwijalby sie o wiele szybciej, bug byl by kwestia kilku godzin; kazdy by wprowadzal swoje propozycje, ktore ty bys potem wyrefikowal itp itd, ale jak znam zycie Konnekt stanie sie komercyjny...
hao
W tej chwili o OpenSource nie ma co myśleć, ale po to przygotowana jest otwarta architektura, żeby można było pisać wtyczki, chociażby opensource'owe biggrin.gif
Przemekc1
A czy konnekta można uruchomic jakimś emulatorem pod Mandrake 9.2. No i rzeby działał w miare znosnie(czyt. był w miare stabilny).?
Sahasrara
Podobno śmiga pod Wine - poszukaj na forum. Było to w jednym wątku, ze screenami itp.
Olórin
A u mnie nie chcial pójśc :/ musze nad tym kiedys (dalsza przyszlosc) posiedziec biggrin.gif
kox
U mnie poszedł pod Wine, ale wszystkie menu wyświetlały się niepoprawnie, no i nie było jak zrobić się dostępnym tongue.gif
case
QUOTE(kox)
U mnie poszedł pod Wine, ale wszystkie menu wyświetlały się niepoprawnie, no i nie było jak zrobić się dostępnym tongue.gif

trzeba bylo zalaczyc kLawe i jechac skrotami 8)
Rajek
QUOTE(xelite)
Troche lipnie... Na linuxa jest tylko gg i icq, a przydalby sie coraz bardziej popularny tlen...


Przecież jest TleenX
chyba że chodzi Ci o coś pod konsole a nie pod X'y...
Hayden
tja oprócz tleenxa masz jeszcze gnu gadu który obsluguje to samo co konnekt tongue.gif
tyle że nie ma roxowych wtyczek tongue.gif
Przemekc1
To może byc rozwiązanie (ale wątpie czy będzie to jednak działało)
http://www.linux.pl/?id=news&show=944&PHPS...ddacc7b10f24d7d
No ale trza mieć nadzieje 8)
2230093
QUOTE(xelite)
Troche lipnie... Na linuxa jest tylko gg i icq, a przydalby sie coraz bardziej popularny tlen... No i ja bym jeszcze proponowal, zeby Konnekt stal sie programem typu OpenSource - wtedy rozwijalby sie o wiele szybciej, bug byl by kwestia kilku godzin; kazdy by wprowadzal swoje propozycje, ktore ty bys potem wyrefikowal itp itd, ale jak znam zycie Konnekt stanie sie komercyjny...

dobry serwer jabbera (których ostatnimi czasy brak) rowiąże twój progbelm.
ike
QUOTE(Przemekc1)
To może byc rozwiązanie (ale wątpie czy będzie to  jednak działało)
http://www.linux.pl/?id=news&show=944&PHPS...ddacc7b10f24d7d
No ale trza mieć nadzieje  8)


no, to moze byc ciekawe, juz sie nie moge doczekac az bedzie cos wiecej wiadomo
[Lu]Q.Z
QUOTE(xelite)
Konnekt stal sie programem typu OpenSource - wtedy rozwijalby sie o wiele szybciej, bug byl by kwestia kilku godzin; kazdy by wprowadzal swoje propozycje, ktore ty bys potem wyrefikowal itp itd,

skonczycie wy juz kiedys z tym OS? jezeli powiedziane ze nie bedzie, to znaczy ze nie bedzie... i nie uwazam zeby byl to jakis wielki minus...ehh
QUOTE(xelite)
ale jak znam zycie Konnekt stanie sie komercyjny...

nie nam to oceniac, ale nie uwazam zeby komus zalezalo na komercjalizacji NKK (naszego kochanego Konnekta tongue.gif)

[OT]2230093> z tego co widze to bedziesz mial blisko na tegoroczny Woodstock tongue.gif
Przemekc1
QUOTE([Lu)
Q.Z]
QUOTE(xelite)
Konnekt stal sie programem typu OpenSource - wtedy rozwijalby sie o wiele szybciej, bug byl by kwestia kilku godzin; kazdy by wprowadzal swoje propozycje, ktore ty bys potem wyrefikowal itp itd,

skonczycie wy juz kiedys z tym OS? jezeli powiedziane ze nie bedzie, to znaczy ze nie bedzie... i nie uwazam zeby byl to jakis wielki minus...ehh
QUOTE(xelite)
ale jak znam zycie Konnekt stanie sie komercyjny...

nie nam to oceniac, ale nie uwazam zeby komus zalezalo na komercjalizacji NKK (naszego kochanego Konnekta tongue.gif)

[OT]2230093> z tego co widze to bedziesz mial blisko na tegoroczny Woodstock tongue.gif


MOże byś nie komentował posta sprzed prawie 2 lalt :?: No bo to troche bez sensu.
^BerZerK^
heh ale teraz znowu udeza fala swiezo nawroconych open-source, ktorzy nigdy nic nie pisali, tylko slogany ze jak nie jest os to jest be :-> architektura jest otwarta - napisz wtyczke jakas :-D a hmm jest na linuxa cos na poziomie konnekta? bo na pewno kadu ani gnu-gadu nie siega nawet stop konnektowi, wiec jakos nie widze tego wplywu os na rozwoj tych komunikatorow :->
Lukas77
QUOTE(^BerZerK^)
heh ale teraz znowu udeza fala swiezo nawroconych open-source, ktorzy nigdy nic nie pisali, tylko slogany ze jak nie jest os to jest be :-> architektura jest otwarta - napisz wtyczke jakas :-D a hmm jest na linuxa cos na poziomie konnekta? bo na pewno kadu ani gnu-gadu nie siega nawet stop konnektowi, wiec jakos nie widze tego wplywu os na rozwoj tych komunikatorow :->


Dokładnie, zresztą OS to ostrze obosieczne bo każdy może wprowadzić poprawkę ale też każdy może błąd jakiś majtnąć że nawet hao się nie połapie czemu się wszystko wywala... Ja na miejscu hao przenigdy nie oddałbym swojego dziecka. Nie bede już powtarzał się że wtyczki jakoś nie chcą powstawać a przydałaby się stabilna wersja DwuTlenka który jest OS...

P.S. Czyżby początki FlameWars???
Przemekc1
Przekonaliście mnie, że OS jest w tym przypadku niepotrzebny lub wręcz zły.
Ale nadal sądze, że powinny być prowadzone prace nad rozwojem konnekta pod Linuxa
^BerZerK^
ogolnie os jest dobra idea, ale w tym przypadku po co? uzywam fedora core 1 na zmiane z xp prof i spoko, lubie grzebanie i lin mi odpowiada, ale nie ma tam konnekta, ani nic zblizonego nawet poziomem, komunikator jest jednym z najczesciej uzywanych przeze mnie programow wiec bez K nie przenosze sie smile.gif
Xilon
QUOTE(Przemekc1)
 
Przekonaliście mnie, że OS jest w tym przypadku niepotrzebny lub wręcz zły.
Ale nadal sądze, że powinny być prowadzone prace nad rozwojem konnekta pod Linuxa


Nie rozumiem tu czegos... czemu mowisz ze OS jest niepotrzebny lub wrecz zly? OS = Operating System... bez tego komp ci nie dziala :!: :?: ocb?biggrin.gif chyba wam chodzi o Linuxa, a nie OS... Linux to jest jeden z OS, tak samo jak Windows... a wy mowicie ze wszyzstkie systemy operacyjne sa zle? ohmy.gif

Pozatym... Konnekt bylby potrzebny pod Linuxa, mi tego strasznie brakuje a Gnu-gadu i tego typu kominikatory mnie nie bawia, Konnekt jest najfajniejszy jakiego do tej pory widzialem, i chcialbym by dzialal pod linuxem. A ucycie go przez Wine (lub podobne) wcale mi nie wystarcza, po pierwsza sa problemy zwiazane z UI itp. a po drugie, nie lubie uzywac Wine wink.gif szkoda ze wszysztkie programy z pod M$ Win nie dzialaja pod Linuxem, i szkoda ze ich tak malo... hehe:P no ale kit... prosze tylko zeby ktos zrobil wersje pod linuxem bo to jest naprawde swietny komunikator i moze nawet uda sie go zrobic defaultowym komunikatorem w Linuxie tongue.gif zamiast Gaim wink.gif
lhs
QUOTE(Xilon)
Nie rozumiem tu czegos... czemu mowisz ze OS jest niepotrzebny lub wrecz zly? OS = Operating System... bez tego komp ci nie dziala

OS = Open Source
Xilon
Pierwszy raz slysze zebym OpneSource byl okreslony jako OS... kazdy wie ze OS to operating system... no ale jak tamchcecie
cRoMo
http://osdir.com/
http://developer.berlios.de/

Wstarczajace dowody na OS=Open Source?
piotr.ek
QUOTE(Xilon)
Pierwszy raz slysze zebym OpneSource byl okreslony jako OS... kazdy wie ze OS to operating system... no ale jak tamchcecie

Hehe, za moich commodorkowo-amigowych czasow nikt nie slyszal o open source, wiec i OS rozumiane bylo wlasnie tak, jak piszesz smile.gif
Przemekc1
QUOTE(Xilon)
QUOTE(Przemekc1)
 
Przekonaliście mnie, że OS jest w tym przypadku niepotrzebny lub wręcz zły.
Ale nadal sądze, że powinny być prowadzone prace nad rozwojem konnekta pod Linuxa


Nie rozumiem tu czegos... czemu mowisz ze OS jest niepotrzebny lub wrecz zly? OS = Operating System... bez tego komp ci nie dziala :!: :?: ocb?biggrin.gif chyba wam chodzi o Linuxa, a nie OS... Linux to jest jeden z OS, tak samo jak Windows... a wy mowicie ze wszyzstkie systemy operacyjne sa zle? ohmy.gif

Pozatym... Konnekt bylby potrzebny pod Linuxa, mi tego strasznie brakuje a Gnu-gadu i tego typu kominikatory mnie nie bawia, Konnekt jest najfajniejszy jakiego do tej pory widzialem, i chcialbym by dzialal pod linuxem. A ucycie go przez Wine (lub podobne) wcale mi nie wystarcza, po pierwsza sa problemy zwiazane z UI itp. a po drugie, nie lubie uzywac Wine wink.gif szkoda ze wszysztkie programy z pod M$ Win nie dzialaja pod Linuxem, i szkoda ze ich tak malo... hehe:P no ale kit... prosze tylko zeby ktos zrobil wersje pod linuxem bo to jest naprawde swietny komunikator i moze nawet uda sie go zrobic defaultowym komunikatorem w Linuxie tongue.gif zamiast Gaim wink.gif


Chodziło mi tu oczywiście o Open Source 8)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.