Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przekierowanie portów do przesyłania plików.
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
ibanez
Witam,
Czcę odpolić przesyłanie plików na gg i ustawiłem przekierowanie portów na
routerze tak jak to mam zrobione z emule i azureusem. Niestety przesyłanie
dalej nie działa.
Jak to trzeba ustawić żeby hulało?
Mucha
Przekierowujesz porty takie jak masz w kTransferze zaznaczone: 1550-1560
ibanez
Przekierowałem 1550 tylko.
Mam to zrobić ze wszystkimi 10?
Olórin
wystarczy jeden, w ktransferze wpisujesz rowniez ten jeden
ibanez
QUOTE(Olórin @ 4.11.2006 - 21:41) *

wystarczy jeden, w ktransferze wpisujesz rowniez ten jeden

No tak zrobiłem i nie działa sad.gif
bercik
Mam ten sam problem. Mam liveboxa od dzisiaj i przekierowalem porty od 1550-1560 tcp i udp i nie umiem przesylac. Czy dobrze ustawilem opcje ktransfera?

Załączniki

ibanez
QUOTE(bercik @ 13.01.2007 - 23:29) *

Mam ten sam problem. mam liveboxa od dzisiaj i przekierowalem porty od 1550-1560 tcp i udp i nie umiem przesylac. Czy dobrze ustawilem opcje ktransfera?


Ja nie rozwiązałem tego problemu więc chętnie się dowiem jak ktoś wie.
bercik
nikt nie wie co z tym problemem zrobic?
ze0x
Mam ten sam problem .. moze ktos pomoc ?
lukaszgl
Po co w ustawieniach wpisujecie wewnętrzne IP?

P.S. W każdym programie (a przynajmniej w tych z którymi miałem styczność) dla którego przekierowujesz porty wpisujesz zewnętrzne IP.
bercik
zewnetrzne ip? jak mam je wpisac jak skoro mam neo?
@ndy
@bercik serwis noip smile.gif
lukaszgl
Jeżeli masz neo (czyli zmienne IP) teoretycznie powinno działać z wpisanymi jedynie portami, tak jak na większości programów służących do wymiany plików typu p2p.

Ostatecznie możesz skorzystać z rady którą zaproponował @ndy
Istnieje dość sporo serwisów umożliwiających takie usługi, chyba najbardziej znane to noip i dyndns.
ORI
Testowane na liveboxie. Ani dyndns nie dziala ani brak wpisanego zewnetrznego ip. Jak sie wpisze zewn ip wszystko działa jak należy.
ibanez
QUOTE(ORI @ 10.04.2007 - 16:42) *

Testowane na liveboxie. Ani dyndns nie dziala ani brak wpisanego zewnetrznego ip. Jak sie wpisze zewn ip wszystko działa jak należy.


Zaraz przetestuję. Czyli jednym słowem kopa? sad.gif
lukaszgl
No tak, ten livebox. Zawsze z nim problemy. Na nim na pewno brak wpisanego IP nie zadziała (chodziło mi raczej o przypadek gdy masz neo i zwykły modem a nie modemo-router).
ibanez
QUOTE(lukaszgl @ 11.04.2007 - 13:38) *

No tak, ten livebox. Zawsze z nim problemy. Na nim na pewno brak wpisanego IP nie zadziała (chodziło mi raczej o przypadek gdy masz neo i zwykły modem a nie modemo-router).


Ja jestem zadowolony z niego. Wszystko działa jak należy z wyjątkiem tego transferu plików GG.
Konrado
Wy mnie nawet nie straszcie :/ za 10 dni przyjdzie mi Livebox i mówicie że nie bedzie hulało? sad.gif
lukaszgl
Ja nie twierdzę że on źle działa, tyle tylko że jest trochę bardziej utrudnione jego odpowiednie ustawienie.

Może pomoże Wam ten artykuł
Konrado
A co ma wspólnego DynDNS z ktransferem? Może to głupie pytanie smile.gif, ale jednak pytanie biggrin.gif
ibanez
QUOTE(KonradoFFC @ 11.04.2007 - 14:19) *

A co ma wspólnego DynDNS z ktransferem? Może to głupie pytanie smile.gif, ale jednak pytanie biggrin.gif


Chodzi o to żeby wpisać zewnętrzne ip/host. W przypadku neo i zmiennego adresu ip nazwa z dynDNS rozwiązuję problem.
Dobrze myślę?
bercik
wlasnie przetestowalem no-ip i tez nie dziala przesylanie plikow sad.gif
jedynie przesylanie plikow dziala jesli wpisze aktualny zewnt. adres IP i jestem dostepny...spore utrudnienie
Konrado
Mam liveboxa i ustawione przekierowanie dla portu 1550(tcp i udp)

Postawiłem serv na DynDNS moje ip wewnetrzne 192.168.1.10

Moje okienko konfiguracji


Nie wiem czy coś jest źle, czo może cos powinno być jeszcze otwarte, wiem tylko że wysyłanie plików do mnie przez protokół gg nie działa. mellow.gif Mógłby ktoś pomóc?
lukaszgl
Nie mam liveboxa i mogę się mylić... ale czy nie powinieneś mieć wpisanego dnsa w rubryce "Przekierowanie" ? Ja miałem tak kiedyś w sieci lokalnej i działało.

P.S. Jak będę u znajomego to zobaczę jak to działa, bo ma takowy osprzęt smile.gif
Konrado
Będę bardzo wdzięczny smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.