Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ignorowanie - problem
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
horror70R
Witam, przepraszam jeśli temat się powtórzył, lecz po prostu nie znalazłem podobnego, a wszystkie inne odnośnie wtyczek Olew.k czy kOlej sprawiają wrażenie, jakby wszystko było jasne i może takie jest.

Natomiast ja mam następujący problem lub po prostu pytanie. Otóż, w jaki sposób permanentnie zignorować na poziomie, nie tyle programu, co po prostu, tak by nie mieć na liście ignorowanego kontaktu ani żadnych informacji na temat tego kontaktu, żadnego zapisywania do historii, nic. Mam poinstalowane wtyczki, sprawdzam, testuję wszystko i kepa... Zwykłe ignorowanie w Konnekcie nic nie daje, tak czy inaczej odbieram jakiś szajs od tej osoby, który zapisuje się w historii jako na przykład nie obsłużone/usunięte itp, a jaki jest sens ignorowania, skoro i tak dostaję jakiś syf od tej osoby, po prostu szlag trafia... Zainstalowałem wtyczki olew.k 0.1.8.38 (poprzednia wersja w ogóle wywalała Konnekta), mam też wtyczkę kOlej w wersji 0.0.0.2, ustawiłem wszelkie braki wyświetlania wiadomości, zapisania do historii, we wtyczce kOlej odznaczona opcja 'Ma pokazywać komunikat?', która, domniemam, odpowiada za zapis wiadomości w historii, chociaż nie wiem sam, bajzel jest z tymi wtyczkami i pełno stron do ściągnięcia wtyczek, wszystko jest gdzie indziej, ale mniejsza z tym. Wracając do tematu, chcę po prostu mieć możliwość usunięcia kontaktu i zablokowania go, i nie dostawać od tego kontaktu żadnych wiadomości, tudzież mieć możliwość nie zapisywania do historii tego co ta osoba pisze. Próbowałem też z opcją standardową Konnekta -> Wiadomości/Historia/Zapisuj wiadomości w historii/ ale ta opcja w ogóle nie zapisuje żadnych wiadomości, co się mija z celem, gdyż nie mam zamiaru przez jakiegoś natrętnego osobnika stracić możliwość odczytania z historii jakiejś ważnej informacji/linka od innego kontaktu.
Moja cierpliwość do tej osoby i jego natręctwa się skończyła i zwykłe ignorowanie 'na poziomie użytkownika', kasowanie 'nie przyjętych' wiadomości z historii nie jest moim wymarzonym zajęciem.

W skrócie -> chcę zablokować użytkownika, usunąć go z listy i żeby ta osoba nie mogła nic do mnie pisać, żebym ja nigdzie nie miał żadnej informacji/żadnych wiadomości zapisanych od tej osoby i by to nie kolidowało z żadnymi innymi funkcjami programu i moimi.

P.S.
W/w wtyczki typu kOlej, olew.k po zablokowaniu może i działają (tudzież opcja typu PPM na kontakt/Więcej/Olew.k -> Zapisać do historii: NIE, Informacja o wiadomościach: brak... ), ale po usunięciu kontaktu z listy, osoba rzekomo zignorowana zostaje usunięta z listy ignorowanych (patrz PPM w głównym oknie/Pokaż ignorowanych) i funkcja ta przestaje być użyteczna, a po co mi ignorowana osoba na liście? Po prostu jej nie chcę i tyle.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź i czas poświęcony przeczytaniu tegoż tematu.
KoSiarzPL
Gdzieś chyba pisałem o sposobie ukrywania kontaktu. Nie pamiętam czy to było napewno tak:

1. Dodaj sobie grupę "Ukryci"
2. Dodaj osoby których nie chcesz mieć na liście do tej grupy
3. Usuń grupę

lub użyj wtyczki "metak"
horror70R
Dziwne to wszystko. Dużo kombinacji, nawet nie wiem dokładnie o co chodzi w tej wtyczce MetaK, ponieważ strona pz16 autorstwa Aule nie działa u mnie poprawnie.
Stworzyłem grupę dodatkową, jednak pierwsza metoda, czyli:

QUOTE


1. Dodaj sobie grupę "Ukryci"
2. Dodaj osoby których nie chcesz mieć na liście do tej grupy
3. Usuń grupę


nie daje rezultatu, po usunięciu grupy kontakt automatycznie przechodzi do grupy głównej.

A jak już napisałem wyżej nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie działa owa wtyczka MetaK (dla tych, którzy mają problem ze ściągnięciem, link do wersji 'MetaK' 0.0.3.10 : http://www.ggcenter.net/plik-pobierz-2875), widzę jedynie, że tworzy ona jakieś kontakty wiązane. Może chodzi o stworzenie kontaktów, które można przydzielić do kilku grup na raz, o to chodzi? Pewnie tak.
Dziwne to... Nie jestem pewien czy KoSiarzPL dobrze mnie zrozumiałeś, a jeśli tak, to w jaki sposób wykorzystać udzielone przez Ciebie informacje.
Pozdrawiam.
KoSiarzPL
Dobrze cie zrozumiałem. Metak do tego włąśnie służy co powiedziałeś ale ma (z tego co pamiętam) opcję, która pozwala ukryć dany kontakt na liście. Poszukaj w dziale tej wtyczki na forum.
horror70R
Ok, dzięki za pomoc, wtyczka MetaK działa, da się ukryć kontakt...
Ale ignorowanie kontaktów jest dalej kompletnym nonsensem smile.gif
W skrócie: dodam kogoś (w tym przypadku testuję z moim drugim numerem gg, wysyłając wiadomości z komunikatora GG), funkcja ignorowanie działa, lecz tylko w momencie gdy ma się aktualnie włączony program (to jest oczywiste, w GG na przykład jest tak samo), skorzystam również z wtyczki olew.k, która rzekomo ma zignorować 'totalnie' i ma funkcje typu :brak zapisywania wiadomości do historii, z której korzystam, lecz która nie działa, bo po wyłączeniu programu, włączeniu go na nowo, do historii zapisują się wiadomości wysłane na moją 'absencję' w programie jako 'zignorowane' smile.gif
Nie wiem, może coś źle robię, jeśli wiesz KoSiarzPL lub ktoś inny jak skonfigurować wtyczkę olew.k lub jakąś inną by nie zapisywała wiadomości od zignorowanych ludzi do historii, zwłaszcza podczas nieobecności w programie (przy włączeniu programu by po prostu otrzymane wiadomości od zignorowanych osób wyselekcjonowała i nigdzie nie zapisała->usunęła)... Jeszcze samemu pokombinuję, bo na tym to polega, metoda prób i błędów.

P.S. Aha... Sprawdzałem też, wybierając indywidualne ustawienia dla danego kontaktu, typu: PPM na kontakt/Więcej/Olew.k/Zapisać do historii?-Nie. Ale ta funkcja nie działa nawet jak się ma włączony program smile.gif Zapisuje wiadomości od kontaktów zignorowanych w historii jako 'nie obsłużone' po czym Konnekt wywala się bez wyświetlenia żadnego komunikatu...


[Edit]
Ok, póki co udało się zablokować na tyle, że gdy mam włączonego Konnekta, osoba którą blokuję nie ma możliwości napisania (przynajmniej z poziomu programu Gadu-Gadu). Nie potrzeba do tego żadnych cudów na kiju, wystarczy włączyć ignorowanie...
Jednak to nie zmienia faktu, że w/w dywagacje na temat zapisu wiadomości do historii nadal nie dają pożądanego rezultatu.



Z góry dzięki za odpowiedź, i pomoc, i cierpliwość wink.gif
KoSiarzPL
wywal wszystkei wtyczki i po prostu daj ignora na ten kontakt PPM > Ignoruj. Jeśli to nie zadziała (a powinno) użyj oryginalnego gg i zignoruj użytkownika.
horror70R
Tak, to fakt, a z tym ignorowaniem za pomocą oryginalnego gg też próbowałem smile.gif (działa to po prostu na poziomie danego programu, analogicznie tak i w Konnekcie jak w gg), sądziłem jednak, że po to są właśnie te wtyczki typu olew.k, kOlej z funkcjami typu 'nie zapisuj wiadomości do historii' właśnie w celu permanentnego zignorowania -> jak ignorować, to po co zaśmiecać archiwum czyimś bełkotem.

Pozdro.
horror70R
Świetnie, natomiast, byłoby, gdyby na temat wtyczek wypowiedziała się tutaj osoba, najlepiej, jej autorstwa. Skoro istnieje taka wtyczka jak olew.k czy kOlej, to dobrze byłoby się dowiedzieć w jaki sposób skonfigurować wtyczki, by działały poprawnie i były skuteczne. Lub uprzedziła, że dana wtyczka nie działa, ponieważ istnieje błąd w kodzie.

Pozdrawiam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.