Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Linki
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
UNK
nie wiem czy tylko u mnie tak jest, gdy wysylam linki do osob z poza kontaktu dostaje informacje ze wiadomosc najprawdopodobniej nie zostala dostarczona, a faktycznie nie zostaje dostarczona bo druga osoba nie dostaje linkow, gdy osoba ma mnei na liscie kontaktow to wszystko jest ok, to dziala takze w druga strone, gdy ja kogos nei mam (nie zawsze ale zazwczyaj) nie dostaje linkow.
Olórin
na serwerach gg jest filtr antyspamowy smile.gif
Sija
pie*** buraki...
UNK
nastepny sposob w jaki mozna sprawdzac czy ktos ma nas na liscie :>
Olórin
hehe biggrin.gif
pamo
U mnie wyglada to tak: mam Konnekt`a a znajomi GG. Mamy siebie wzajemnie na liscie kontaktow, jestesmy oboje dostepni... oni wysylaja mi linki i dochodza bez problemow odrazu, a moje w ogole... oczywscie zapisac wp . pl mozna, ale co jesli link jest bardzo dlugi ? bardzo uprzykrza to zycie, wiec moze ktos by poprawil ten blad? bo skoro z gg omija sie ten filtr antyspamowy to Konnekt tez by mogl.
shw
hehe - ani konnekt ani gg nie 'omija' tego filtru - po co omijac cos co sami zrobili?
odpowiedz jest jedna-niestety serw gg cos musi nawalac (zdarzalo sie tak nieraz)
ps. a w takiej sytuacji, ktora zostala przez ciebie opisana - jezeli bylaby to wina klienta, to stawialbym na gg, bo nie przekazywalby informacji, ze jestes na jego liscie.
hao
Może Twoji znajomi mają włączone ukrywanie przed Tobą w GG?
jankez
nie tak dawno się zachwycałem tym że konnekt "łapie" linki na lanie, niestety z wejściem kIEview juz nie działają, a szkoda da sie to jakoś dodać?
hao
Chodzi o zaczynające się od \\ ?

W ustawieniach kIEview ustawiasz wzorzec PCRE na:

CODE
#\b(\w+://[^\s<]+|([^\s>]+@)?([\w\-]+\.)+(com|org|gov|edu|biz|info|pro|net|[a-z]{2})(:\d+)?(/[^\s<]+)?)|(\\\\.+)\b#ig
pamo
Ja myslalem, ze tutaj sie czegos dowiem a tu same bzdury wypisujecie.

Nikt przed nikim sie nie ukrywa.
GG omija to, bo uzywajac go linki dochodza w obie strony.
Uzywajac Konnekt`a dochodza tylko do mnie, a nie ode mnie...

Wine widze tutaj w Konnekt`cie, gdyz on widocznie zle "zaznacza" linki i przez to serwery gg nie chca tego przpuszczac - i wlasnie dlatego tutaj o tym napisalem, zeby ktos uwzglednil to przy poprawkach do kolejnej wersji programu.

W ustawieniach kIEview odznaczylem (wylaczylem) opcje "Zaznaczaj linki" i teraz wszystko jest ok... u mnie w oknie rozmowy jest to zwykly tekst, ale po stronie odbiorcy gg zamienia to na link i mozna poprzez klikniecie w niego wejsc.

Polecam takie rozwiazanie wszystkim, bo innego nie widze narazie.

A teksty o filtrze jakims w ogole sa bez sensu :P moze ktos udowodnic, ze taki jest, czy moze ktos sobie go wymyslil po prostu ?
Olórin
wielokrotnie mialem przypadek ze ktos do mnie pisze, odgadl haslo i pyta sie jak tego bota zrobilem to ja podaje adres www.konnekt.info i okazuje sie ze wiadomosci nie doszla[k stosowny komunikat napisal]
pamo
Olórin: zrob tak, jak napisalem - nie bedziesz mial juz tego problemu, wszystko bdzie dzialac... takie same komunikaty ogladalem, ale juz teraz jest lepiej :)

btw. jakie haslo ? :P
Olórin
haslo wynika z pytania smile.gif

a co do twojego przepisu to nie mam przekonania, bo K nie oznacza w wiadomosci ze to jest link, on tylko zaznacza je korzystajac z wyrażenia regularnego do wyswietlania, juz dawno filtr antyspamowy zostal zalozony na serwerach gg, niestety sa w nim bugi.....
pamo
QUOTE
a co do twojego przepisu to nie mam przekonania, bo K nie oznacza w wiadomosci ze to jest link, on tylko zaznacza je korzystajac z wyrażenia regularnego do wyswietlania


Nie to nie... u mnie problemy sie skonczyly z linkami hehe :)

W oknie rozmowy u mnie jest zwykly tekst - nie ma linku, podkreslenia, nie mozna kliknac i wejsc - wiec chyba jednak Konnekt zaznacza w jakis sposob link.
shw
pamo - no nie no - rozwalasz mnie tym swoim 'gg omija ten filtr' smile.gif))
stary - gg STWORZYLO ten filtr za czasow jak ludzie z witryn XXX wysylali spam na gg z linkami galerii.
to co wychodzi z klienta to zwykle dane - nie wazne czy ida z gg czy konnekta czy tlena - linki czy cokolwiek innego nie jest jakos specjalnie oznaczane - to zwykly tekst, ktory zarowno w konnekcie, jak i na serwerach gg, dzieki odpowiednim wyrazeniom regularnym, sa rozpoznawane jako linki i odpowiednio interpretowane (w konnekcie podkreslane w oknie wiadomosci i zanzaczane jako hiperlacze, na serwach gg trafiaja do systemu sprawdzajacego czy adresat ma nadawce na liscie i - jezeli go ma - przesylajace wiadomosc - jezeli nie, ignorujace ja).
problem wiec tkwi po stronie serwerow, a nie klienta. a powtarzam - nawet jezeli bylaby to wina klienta to bylaby to wina klienta adresata wiadomosci, ktora nie dochodzi, gdyz nie powiadamia on serwera, ze nadawca jest na liscie kontaktow!
nix
QUOTE(pamo)
QUOTE
a co do twojego przepisu to nie mam przekonania, bo K nie oznacza w wiadomosci ze to jest link, on tylko zaznacza je korzystajac z wyrażenia regularnego do wyswietlania


Nie to nie... u mnie problemy sie skonczyly z linkami hehe :)

W oknie rozmowy u mnie jest zwykly tekst - nie ma linku, podkreslenia, nie mozna kliknac i wejsc - wiec chyba jednak Konnekt zaznacza w jakis sposob link.

brak wiedzy i zarozumialosc to mieszanina wybuchowa... jestem zdegustowany
pamo
Oj... teoretyczne rozwazania i droga 'linku' od nadawcy do adresata rzeczywscie wygladaja tak, jak opisales...

ale ja tylko spostrzeglem roznice przed i po zmianie jednej opcji, problem udalo sie rozwiazac i tyle.

teraz nasunela mi sie mysl - skoro kominikator wysyla linki jako zwykly tekst to po co jest taka opcja w konnekcie ?

moja dociekliwosc i chec pomocy to nie zarozumialosc... sam malem problem z wysylaniem linkow i skoro udalo mi sie go niejako zazegnac to moze ktos inny tez by chcial?

slowo "omija" zostalo tam zle uzyte - chodzilo mi o to, ze uzywajac gg problemu tego nie mialem - rozmawiajac z tymi samymi osobami, z taka sama konfiguracja komunikatorow.
shw
a ja uzywam bez przerwy konnekta na roznych konfiguracjach,systemach, z kbotem i bez od wrzesnia zeszlego roku i ani razu nie mialem problemu z linkami - problem wystepowal kilkukrotnie i jak sie okazywalo zawsze byly winne serwery gg
QUOTE
teraz nasunela mi sie mysl - skoro kominikator wysyla linki jako zwykly tekst to po co jest taka opcja w konnekcie ?

a teraz to juz nie wiem o czym mowisz - o zaznaczaniu linkow w oknie wiadomosci? - zrozum, ze ich zaznaczanie opiera sie o wyrazenia regularne - jezeli podany ciag znakow pasuje do wzorca, to konnekt uznaje go za link i zaznacza go odpowiednio w oknie rozmowy, aby byl on rownoznaczny z hiperlaczem
QUOTE
ale ja tylko spostrzeglem roznice przed i po zmianie jednej opcji, problem udalo sie rozwiazac i tyle.

jw. czyli jest to najprawdopodobniej czysty przypadek - to juz sie dzieje po twojej stronie, kiedy wiadomosc dojdzie/zostanie wyslana - jest ona analizowana i odpowiednio formatowana (zeby nie bawic sie w jakies specjalistyczne terminy i wyjasnienia)
pamo
No ok.. niech bedzie, ze to przypadek... wazne, ze dziala. I wszystko na temat ;)
nix
QUOTE(pamo)
No ok.. niech bedzie, ze to przypadek... wazne, ze dziala. I wszystko na temat ;)

Nie wiem czy postawa "Ty masz rację, ja mam spokoj" jest w tej sytuacji odpowiednia
jankez
QUOTE(hao)
Chodzi o zaczynające się od \\ ?

W ustawieniach kIEview ustawiasz wzorzec PCRE na:

CODE
#\b(\w+://[^\s<]+|([^\s>]+@)?([\w\-]+\.)+(com|org|gov|edu|biz|info|pro|net|[a-z]{2})(:\d+)?(/[^\s<]+)?)|(\\\\.+)\b#ig

niestety hao sad.gif
tak to dokładnie wygląda w oknie rozmowy:
po kliknięciu na linku "\\komputer" przechodzi do "http:///komputer"

a po wpisaniu "\\komputer\udział" konnekt wywala się na plecy
nix
QUOTE(jankez)
QUOTE(hao)
Chodzi o zaczynające się od \\ ?

W ustawieniach kIEview ustawiasz wzorzec PCRE na:

CODE
#\b(\w+://[^\s<]+|([^\s>]+@)?([\w\-]+\.)+(com|org|gov|edu|biz|info|pro|net|[a-z]{2})(:\d+)?(/[^\s<]+)?)|(\\\\.+)\b#ig

niestety hao :(
tak to dokładnie wygląda w oknie rozmowy:
po kliknięciu na linku "\\komputer" przechodzi do "http:///komputer"

a po wpisaniu "\\komputer\udział" konnekt wywala się na plecy

dodane do TODO... bedzie poprawione
jankez
dziękuję smile.gif
pamo
QUOTE(nix)
QUOTE(pamo)
No ok.. niech bedzie, ze to przypadek... wazne, ze dziala. I wszystko na temat ;)

Nie wiem czy postawa "Ty masz rację, ja mam spokoj" jest w tej sytuacji odpowiednia


Hmm... ja nie mam juz problemu, o ktorym pisalem na poczatku... a jesli ktos twierdzi, ze dalej mam problem i wie lepiej to coz... nie bede sie spieral, bo to w ogole nie ma sensu i nie wnosi niczego ani nowego, ani znaczacego w tym temacie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.