Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Niedługo nowy K.Notify
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
nix
co nowego w nowej wersji:

1) Możliwość ustawienia w konfiguracji czasu potrzebnego na przeczytanie jednej wiadomości
2) Możliwość ustalenia limitu komunikatów... Jak pojawi się o jeden za dużo, najstarszy zostaje skasowany...
3) Możliwość wyłączenia animacji
4) W strukturze przekazywany IDENTYFIKATOR ikonki na liście ikon...
5) Komunikaty wielolinijkowe
6) Dopóki trzymasz kursor myszy na powiadomieniu, to ono nie znika...
7) Możliwość podania jak długo komunikat ma się utrzymywać (mnożnik czasu podanego w konfiguracji)
8) Można przekazać sUIAction z akcją, która ma być wywołana po kliknięciu na komunikat

nowa wersja niedlugo... po poprawieniu paru drobnych bledow... jak znajde chwile czasu :]
case
QUOTE(jakubek)
nowa wersja niedlugo...

dzieee-kuuu-jeee-myy biggrin.gif
UNK
tego mi wlasnie brakowalo moze nei wszystkim ale mi sie przyda m.i. czas pokazywania sie tipa :> thx :>
cRoMo
A co z nie ukrywaniem tipa dla informacji o nadchodzacych rozmowach? Tego najbardziej pragne :>
Sahasrara
Właśnie, właśnie. I jeszcze - możliwość wyłączania tipa dla niektórych osób, których status nas np. nie interesuje. wink.gif
miluti
I jeszcze to:
- można darować wyświetlanie opisu gdy ktoś zmienia status a opis pozostaje ten sam, wystarczałoby samo info o zmianie statusu
- przy często zmieniających się opisach przydałoby się wprowadzenie czasu poniżej którego nic nie będzie wyświetlane, po upływie określonego czasu od ostatniej zmiany byłby wyświetlony komunikat że xx sekund temu user przestawił sobie opis na...

QUOTE(Sahasrara)
Właśnie, właśnie. I jeszcze - możliwość wyłączania tipa dla niektórych osób, których status nas np. nie interesuje.  :wink:
Może powiązać to z przynależnością do określonej grupy? Szkoda że nie można przypisać kontaktu do większej ilości grup...

A gdyby po realizacji "listy życzeń" miałbyś ochotę na zrobienie czegoś więcej to fajnie by było gdybyś pomyślał o ruszeniu kBota... Mam parę propozycji, zapytań i kwestii które spać mi nie dają po nocach :wink: ale nic nie piszę skoro widzę że nic się w tym temacie nie dzieje.
Gwoli ścisłości odnosi się to nie tylko do kBota, ale gdy w końcu pojawiło się światełko w tunelu... trzeba zacząć coś pisać, w moim wydaniu będą to niestety tylko uwagi i propozycje sad.gif

PS. Sorki za offtopic biggrin.gif
UNK
QUOTE(miluti)
I jeszcze to:
- można darować wyświetlanie opisu gdy ktoś zmienia status a opis pozostaje ten sam, wystarczałoby samo info o zmianie statusu
- przy często zmieniających się opisach przydałoby się wprowadzenie czasu poniżej którego nic nie będzie wyświetlane, po upływie określonego czasu od ostatniej zmiany byłby wyświetlony komunikat że xx sekund temu user przestawił sobie opis na...

ejj ejj spokojnie nie tak szybko
ad 1) co do tego to pogrzeb sobie w skrypci Olórina i dopish sobie linie ktora bedzie takie cos robila, z tego co mi sie zdaje KNotify nie ma tutaj nic do roboty.
ad 2) to by moglo byc chyba do spelnienia ale na innej zasadzie bo to tesh bys musial zmieniac w skrypcie a nie we wtyczce (ze po uplywie xx sekund jesli ktos "floodowal" status po porstu omija ta osobe)

a tak wogule to chyba nazwa dla Ciebie jest mylaca KNotify nie oznacza informacji o zmianie statosow itd. to jest wtyczka ktora pokazuje tipa, a co bedzie w tipie zalezy jush od reszty wtyczek (oraz skryptow do KBota wink.gif ) wiec sam KNotify nic nie robi...
shw
a mi sie wydaje, ze to ty nie zrozumiales.
jakubek chyba porzucil kbota (4 now) i napisal cos czym bylo kiedy kstatus i zostalo zastapione kbotem ze skryptami. nie wiem na jakiej zasadzie ma dzialac wtyka, ale nikt nie powiedzial, ze bedzie korzystac ze skryptow kbota czy tez bedzie bardziej podobna do w.w. kstatus'a.
mi sie wydaje, ze bardziej chodzi o ta 2 opcje, wiec takie propozycje sa jak najbardziej na miejscu, gdyz zmiana prawdopodobnie bedzie mozliwa jedynie w konfiguracji (ale moge sie mylic)...
UNK
aha jush wiem przepraszam za zamiesznanie, po porstu zapomnialem o istanieniu takiej wtyczki jak KStatus, ale chyba watpie zeby byla jej kontynuacja, tzn wolalbym zeby KBot sie rozwinal wink.gif
nix
tak to prawda. w tej wersji wrocila funkcjonalnosc z K.Status... ale K.Bot i inne wtyczki nadal moga wyswietlac swoje komunikaty (tak jak do tej pory wysylajac komunikat konnekta, tylko API jest troszke zmienione)..
powiadomienia o nowych wiadomosciach nie znikaja zbyt szybko... i da sie je "klikac"... poza tym w konf mozna wylaczyc funkcje K.Status.
co do propozycji to K.Bot nadal moze wyswietlac komunikaty, ale nowe funkcje beda obslugiwane przez K.Bota dopiero jak go przerobie...
"klikalne" powiadomienia sa obslugiwane przez API wiec inne wtyczki moga wyswietlac i uruchamiac dowolna akcje przez powiadomienie
UNK
no teraz to jush wiem wszystko wink.gif teraz pozostalo tylko czekac a potem podziekowac :>
Lukas77
Póki co ja używam k.status i w związku z tym mam pytanko, dlaczego jak ściągam do niego jakiś temacik (ostatnio Hed Kandi: made by torn) to muszę odbić *.png do "góry nogami" żeby status był poprawnie wyświetlany? Pamiętam że kiedyś dobrze chodziło, a od jakiegoś czasu muszę to odwracać. Podobnie było też z tematem Rhodium3.
Aha, Pod k.notify jest OK.
Przypomne, że wczoraj instalowałem od nowa WindeXP (nowy twardziel smile.gif ) , także nie jest to sprawa systemowa.
torn
QUOTE(Lukas77)
ostatnio Hed Candy: made by Thorn
Jeżeli już, to Hed Kandi by TORN. grrr!
KOSMOS
O ile pamiętam k.status musiał mieć podmieniony jakiś plik w głownym (chyba) katalogu K. Chodzi bez podmiany z jednym widocznym błędem obraz jest okręcony o 180* lub odbiciem lustrzanym (nie pamietam dokładnie).
nix
tez dokladnie nie pamietam ... chodzilo o biblioteki devIL... w notify bylo poprawione..
Lukas77
Sorry torn, już poprawiłem :-) To wina tego wina, lub wczorajszej wódki, sam już nie pamiętam co to było ;-)
---
A co do tego wyświetlania to aż tak wielki problem to nie jest odbicie bitmapy, ale jeśli by się komuś przypomniało co to za biblioteka to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.
KOSMOS
To ja napisze tak:

Polecam wejść na http://www.konnekt.info póżniej do KATALOG, jeszcze póżniej do WTYCZKI i ściągnij sobie k.status.

PS. tam jest wszystko tongue.gif
Sija
user posted image

? :/
case
QUOTE(BazylisZ)
user posted image

? :/

..."Czarek Cie blokuje" :wink:
Sija
QUOTE(case)
QUOTE(BazylisZ)
user posted image

? :/

..."Czarek Cie blokuje" :wink:


tyle to ja wiem, tylko dlaczego nie ma zadnego opisu [np. o zmianie statusu] ?
LooZ^
Poprosze o odpowiedz po Polsku : Czy jak klikne na "rozmowa z xxx" w wysuwajacym sie okienku to otworzy mi sie okienko rozmowy ? smile.gif
werw0e
QUOTE(LooZ^)
Poprosze o odpowiedz po Polsku : Czy jak klikne na \"rozmowa z xxx\" w wysuwajacym sie okienku to otworzy mi sie okienko rozmowy ? smile.gif

nie
case
:arrow:
QUOTE(BazylisZ)
[...]tyle to ja wiem, tylko dlaczego nie ma zadnego opisu [np. o zmianie statusu] ?

sorry, ale pytanie:
QUOTE(BazylisZ)
? :/

bylo slabo sprecyzowane :wink:

PS: u mnie pokazuje tak jak napisalem Ci w cudzyslowie
QUOTE(case)
\"Czarek Cie blokuje\"

PS2: jesli ktos Cie blokuje, to jego status nie bedzie dla Ciebie widoczny, wiec co masz na mysli o pokazywaniu zmiany statusu...?

:arrow:
QUOTE(LooZ^)
Poprosze o odpowiedz po Polsku : Czy jak klikne na \"rozmowa z xxx\" w wysuwajacym sie okienku to otworzy mi sie okienko rozmowy ? smile.gif

pytasz zupelnie, jakbys nie mogl sam kliknac i sprawdzic...
LooZ^
Chodzi mi o nadchodzaca wersje, trudno mi sprawdzic cos czego nie ma (?)
case
QUOTE(LooZ^)
Chodzi mi o nadchodzaca wersje, trudno mi sprawdzic cos czego nie ma (?)

mogles dodac ten malutki drobiazg zadajac pytanie :roll:
LooZ^
QUOTE(case)
mogles dodac ten malutki drobiazg zadajac pytanie :roll:

Myslalem ze to oczywiste smile.gif
Sija
QUOTE(case)
:arrow:
QUOTE(BazylisZ)
[...]tyle to ja wiem, tylko dlaczego nie ma zadnego opisu [np. o zmianie statusu] ?

sorry, ale pytanie:
QUOTE(BazylisZ)
? :/

bylo slabo sprecyzowane :wink:

PS: u mnie pokazuje tak jak napisalem Ci w cudzyslowie
QUOTE(case)
\"Czarek Cie blokuje\"

PS2: jesli ktos Cie blokuje, to jego status nie bedzie dla Ciebie widoczny, wiec co masz na mysli o pokazywaniu zmiany statusu...? [...]


chodzi mi wlasnie o to, ze nie ma zandego komunikatu
Lukas77
Zrobiłem dla k.status nową skórkę, wzorowałem się na tej którą zrobił torn, ale może komuś się spodoba...
Poprawka: Już jest w katalogu :-)
---
angelina
nix
nowa wersja bedzie zawierala jeszcze kilka innych drobiazgow... no juz zawiera... ale narazie odbywaja sie testy w ograniczonej grupie osob (6)... dzieki temu gotowa wtyka bedzie lepiej dopracowana :) choc pewnie nie da sie uniknac pewnych bledow... ale to sie okaze po premierze :)
Lukas77
Szybko szybko, bo nowe samobójstwa sie szykują...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.