Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Propozycja nowej wtyczki
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
ang4r
Witam ...
Mam propozycję na dość ciekawą wtyczkę, przynajmniej wg. mnie huh.gif . Żebym znał się na ich robieniu, napewno by tego topicu nie było, a ze się nie znam to proszę kogoś o pomoc. Wtyczka nazwałaby się vipeK, ale nie to jest najważniejsze ... najważniejsza jest jej funkcja, a mianowicie ... przez zmianę statusu np. na zaraz wracam z opisem "jestem zajęty @ nie przeszkadzać", włączałaby się opcja Tylko dla VIPów, w informacjach o danym kontakcie pojawiłaby się nowa opcja vipeK, czyli dany kontakt autoryzowany byłby do listy VIPów przez zaznaczenie tej opcji ... w ten sposób miałby możliwość napisania do nas gdy jesteśmy bardzo zajęci. Osoby, ktore nie dostały od nas VIPa w odpowiedzi na każdą napisaną do nas wiadomość dostawałyby tekst typu "Nie jesteś autoryzowany do listy VIPów co oznacza że nie możesz do mnie pisać gdy jestem zajęty". Tekst mógłby być dowolny i dobierany wg. gustu użytkownika konnekta przez wpisywanie go w określonym polu w Ustawieniach wtyczki. Myślę, że ta wtyczka byłaby dość przydatna ponieważ zapewne każdy spotkał się z sytuacją, że gdy tylko ustawia opis "jestem zajęty" pełno ludzi pisze czy może poprzeszkadzać albo czy mocno jesteś zajęty lub co robi. Są też tacy ludzie co specjalnie piszą coś żeby nam przeszkadzać. Od pojawienia się tej wtyczki moglibyśmy sami decydować o tym kto by mógł do nas pisać. Jeśli taki temat już był, bardzo przepraszam, poprostu nie dałem rady go znaleźć. Prosiłbym kogoś kto miałby chęć, poświęcić czas na napisanie takiej wtyczki. Bardzo by mi się przydała taka wtyczka i wierzę że nie tylko mi. Wyrażanie opinii na ten temat mile widziane ... pozdrawiam smile.gif


Przykładowy wygląd wtyczki.
Suchy
Nie jestem pewien bo nie używam ale chyba Olewka oferuje coś takiego. Poszukaj na forum.
Aule
Olewka nie pozwala na wyjątki z tego co pamiętam.
ang4r
Hmm nom ta olew.k jest nieco podobna do tego co ja mam na myśli ... jednak wg. mnie vipeK miałby mniej opcji przez co stałby się prostrzy do zrobienia i łatwiejszy w obsłudze ... niedługo dołącze screena z przykładowych ustawień jakie mogłyby się znaleźć we wtyczce ... pozdrawiam
ved
to lepiej chyba zrobic upgrade Olewki - funkcja ignoruj wszystkich i wybieranie reczne kontaktow ktorych nie ignorujemy i tyle.
ang4r
Hmm no w sumie masz rację smile.gif ... wiesz dla mnie ważne jest to zeby wtyczka miała takie funkcje ... a więc czy mógłby ktoś takie coś zrobić ? bardzo byłbym wdzięczny
ved
Mozesz wlasciwie uzyc kAwaya2 do tego, tam mozna wylaczyc niektore osoby z autorespondera.
Nawet wygodniejsze we wlaczaniu/wylaczaniu
saCOOL
A ja bym proponował użyć wtyczki statuseK, czyli ukrywania się przed niepożądanymi osobami. Mój opis GG na przykład widzi bardzo niewielka liczba osób, więc tylko oni do mnie piszą :>, reszta siedzi cicho :>..
ved
ale to jak masz powazne osoby na liscie:)
Swoja droga ja te osoby nauczylam odpowiedniego zachowania wlasnie przez kAway, teraz jak widza status "DND" to nie smia sie odezwac i nawet koncza rozmowe jak zobacza zmiane statusu.

Samo ukrywanie sie jak znamy gg nie zalatwia sprawy bo tam 99% ludzi sie ukrywa, a chyba nie ma nic bardziej wkurzajacego jak 10razy pod rzad "jestes????"
Aule
Zobaczcie sobie nową betę Olew.k. Czy działa nie wiem.

http://pz16.info/beta.xml
stivo
Nie wiem, ale nie widzę żadnej różnicy.. dry.gif


----------EDIT-----------
@Aule: teraz wsio widzę wink.gif
ang4r
Eh ... przychodzi mi tylko jedno rozwiązanie mojego problemu ... ktoś mógłby mi powiedziec od czego się zaczyna chcąc pisać wtyczki ? Jaki jezyk należy opanować (tylko nie mowcie ze polski blush.gif ... czasem błędy się zdarzają) i w jakich programach to pisać ? Pozdrawiam
Aule
Jak nie widzisz to spójrz na kartę Olew.K w ustawianiach kontaktu...
ang4r
Aule ... faktycznie tego też moge używać ... dzięki wielkie wink.gif ... hmm a mogłbys mi odpowiedziec na poprzednio zadane pytania odnosnie pisania wtyczek ? smile.gif
Aule
Najlepiej nauczyć się C++ i obsługi MS Visual C++. Najnowsza wersja jest chyba darmowa.
ang4r
Aha ... no to nieco trudne będzie ... ale przyda sie w przyszłości ...
Tak wracając ... to wtyczka powoduje błąd i zamknięcie konnekta ... podczas gdy ktos do mnie cos napisze i jest ignorowany ...
Aule
Jak pisałem, nie testowałem. Przydałyby się jakieś logi, ale najlepiej już w wątku o Olew.K
ang4r
Najlepiej prześle ci całego loga ... bo za bardzo nie wiem ktory fragment dać zebyś mógł z niego skorzystać ...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.