Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: sprawdzanie linków
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
spex
Mam taką mała propozycję.

Ostatnio na gg zaroiło się od linków do stron z "syfami" do systemu. niestety nieraz można taki link dostać od osoby nam znanej co usypia czujność i wchodzimy na taką stronę.
Mój pomysł na plugin polega na tym za po kliknięciu prawym klawiszem myszy na linku w tym małym meny pojawi się dodatkowe pole "Sprawdź link". W wyniku tego działa plugin sprawdzi na podstawie np. http://linkscanner.explabs.com/linkscanner/ czy są śmieci pod tym adresem.

W sumie chyba proste a pożyteczne co nie?
jiobel.
A nie lepiej używać bezpiecznej przeglądarki? :-/ (Fx, Fx, Fx! ;-))
brux
ostatnio taki syf krąży po sieci ze u mnie nawet firefox sie poddał i zawiesił :|
Moim zdaniem pomysł z link-scannerem całkiem dobry. Popieram
Lwiczek
Hmmm... Używać Opery? :> [bp,nmsp wink.gif]
stivo
U mnie Kaspersky automatycznie wykrywa i blokuje wirusa jak tylko otworzę linka w przeglądarce!
Poza tym ten Link Scanner nie wykrył ani jedengo wirusa w zablokowanych później przez KAV linkach!
KoSiarzPL
jiobel, dales plame wink.gif Swoja drogą ciekawi mnie fak, że nigdzie nie piszą że Fx nie chroni przed takimi stronami i nfekuje system. Nie znam przypadku, gdzie użytkownik opery zaraził się takim linkiem.

Strona, którą podałeś nie ostrzeże Cię przed tymi linkami. Lepiej zainstalować jakiś konkretny soft do ochrony.
zimaq
Albo używać NoScript'a...
Goły Fx nie jest idealny, ale po prau tweak'ach nie wiele mu do tego ideału brakuje ;-)
Olórin
Wyłączcie w Fx wtyczkę WMP i będziecie bezpieczni. To nadal jest błąd ze strony MS.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.