Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Aura Glass
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
zimaq
Aura Glass


Pamięta ktoś Aero Aura ? Był to koncept glassowego stylu, dla kIEview, ale z powodu braku supportu kanału alpha plików PNG, był raczej ciekawostką niż prawdziwym stylem. Ale pojawił się IE7, a z nim Aura Glass.

Co prawda styl nie jest doskonały, bo nadal bazuje na metodzie doklejania zaokrąglonych 'dołów' na chama, ale dzięki ujemnym margin'om wygląda to lepiej niż ostatnio i... działa ;-)
Niestety dalej styl ma na sztywno określoną szerokość - 410px - ani mniej, ani więcej. W przyszłości jak nie wymyślę ciekawego sposobu na zmianę tego, pojawi się kilka wariacji szerokościowych.

Głównym bajerem stylu jest oczywiście możliwość ustawienia tła okna rozmowy pasującego do naszej tapety, co w połączeniu z glass'owymi ramkami wypowiedzi daje ciekawy efekt.
Jak podmienić obrazek tła?
Wystarczy zamienić plik img/bg.jpg na naszą tapetę i... tyle ;-)
Chyba, że ktoś woli pogrzebać w CSS'ie to polecam zainteresowanie się linijką
CODE
background: url(img/bg.jpg) no-repeat 50% 50% fixed #fff;


Uwaga!
Styl wymaga IE7 ( alpha PNG ) i czcionki Corbel

Pobierz: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (aura.glass.zip)

edit: dodano wersję bez różowo-pomarańczowego headera dla wiadomości wychodzących ;-)

W sumie aż wstyd wydawać mi ten styl w dniu, kiedy Riddle zaprezentował GoneDark'a, ale co tam ;-)
eBayo
Takie... różowe... tongue.gif Proszę o schematy kolorów.
zimaq
Na razie dodane 'schemat' bez różowego, potem pomyślimy dalej co ;-)
riddle
Ostatnio mnie takie sajkodeliczne gradienty kręcą. Nice job! smile.gif

Czy to tło z tapetą działa tak jak wydaje mi się, że powinno działać? Tzn machamy okienkiem a tło „stoi”? :> Bo jak tak to jeden z lepszych CSS-owych pomysłów jakie widziałem. smile.gif)
zimaq
yyy... a wiesz, że o tym nie pomyślałem, tylko zrobiłem tak, jak ostatnio? happy.gif
Ok, widze, ze mam już jutro co do roboty ;-)
zhvir
heh... ja tu widzę coś co na aqq jest znane jak Alpha niejakiego Gregora :>
jakiś czas temu zrobiłem ten styl w dwóch wariantach (bez grupowania i z grupowaniem; każda wersja z zupełnie innym podejsciem do kodu) ale ze względu na brak czasu i pewne drobne braki nie wrzuciłem go na forum tongue.gif ciekaw jestem czy udało ci się zrobić właśnie to grupowanie wiadomości... jeżeli byłbyś ciekaw mojego podejscia do problemu to zapraszam na PM a na pewno podrzucę to co ja skleciłem smile.gif

btw. u mnie szerokość nie jest przypisana na sztywno...
Sad
Jak dla mnie to po prostu cudo! :>
Lwiczek
Pyszne!
@ndy
Poproszę wersję dark wink.gif
^Mattie&
U mnie nie widać tego obszaru roślinnego, tylko okienka wypowiedzi są połączone.
Lwiczek
To odznacz sobie grupowanie wiadomości: Ustawienia -> Interfejs -> Okno rozmowy -> Grupowanie...
zimaq
A mamy Internet Explorer'a 7?
Z resztą, najlepiej screen ;-)
saCOOL
Nie pisz tak, bo znowu zaczną screeny zapodawać z dopiskiem "nie działa" tongue.gif.

Jeśli chodzi o "coś nie działa" w wyglądzie, trzeba przysłać screena + opis "co jest nie tak" tongue.gif.
Kasprzak
Ja natomiast mam taki problem, nie zaokragla mi ostatniej ramki sad.gif

nie wiem co moze byc przyczyna sad.gif
zimaq
To przeszkadza tylko przy krótkich rozmowach, przy dłuższych tego nie widać, a winą obarczyć sztywny layout okna rozmowy kIEView ( choć niedługo pojawi się na to fix, dzięki expressions ;-) )
Gregor^
dziwnie podobne do mojego stylu "Alpha" dla AQQ :>
saCOOL
Właśnie, jeśli do czegoś podobne, to do tego stylu win-zgrozy. Twój styl, Gregor, nie był pierwszy i nie jest autorski tongue.gif więc nie przypisuj sobie zbyt wiele tongue.gif.
zimaq
Gergor: równie dobrze ja mogę napisać, ze Alpha jest podobna do mojego konceptu happy.gif
Gregor^
heh, niby tak, ale koncept na styl jest znacznie starszy niz on sam wink.gif
Oczywiscie jednak powstal po screenach z Longhorna.

I to nie jest jakakolwiek konwersja z Mirki, Adiuma etc. (bo u Was widze pelno tego...). [/OT]
^Mattie&
QUOTE(zimaq @ 25.11.2006 - 16:35) *

A mamy Internet Explorer'a 7?
Z resztą, najlepiej screen ;-)


Mniejsza z tym, a IE nie używam, po co mi wirusy.
zimaq
To dla Twojej wiadomości - kIEview, jak sama nazwa wskazuje, korzysta z kontrolki IE do renderowana okna rozmowy, dzięki czemu możemy je ładnie obstylować. IE7 jest wymagane, bo IE6 nie obsługuje PNG32.
ikari
A czemu ten styl jest taki... fixed-width? ;P Tlo bym sobie podmienil na wersje z prawdziwej tapety, ale i tak same "belki" zostaja wąskie i w dodatku wyrównane do lewej... Bo ja okno chyba prawie 2 razy szersze od autora stylu mam smile.gif
zimaq
QUOTE(ikari)
A czemu ten styl jest taki... fixed-width? ;P


QUOTE(zimaq)
Niestety dalej styl ma na sztywno określoną szerokość - 410px - ani mniej, ani więcej. W przyszłości jak nie wymyślę ciekawego sposobu na zmianę tego, pojawi się kilka wariacji szerokościowych.


A wszystko przez sztywny układ okna kIEview.
Co prawda można to załatwić expressions, ale wtedy zamula niczym GoneDark+expressions ;-)
Yunior
Można jakoś zmienić tło na własne? Bo wszystko mi sie podoba oprócz tła za bardzo rzuca się w oczy.
Na dodatek fajnie by było jakby można kolorki pozmieniać wink.gif

Pozdrawiam
Konrado
Wystarczy podmienić odpowiednie grafiki z folderu ze stylem.
Yunior
Raczej sobie nie pokorzystam z tego stylu ... bo nie chce mi zainstalować IE7 :/
qbic
Jak nic ta tapetka do kompletu:

i razem cudownie współgrają...

Junior spróbuj teraz zainstalować bo od niedawna można to zrobic bez weryfikacji legalności, zresztą sam przeczytaj:
http://www.infojama.pl/3749,aktualnosc.aspx
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.