Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: import archwium gg
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
mleko
czesc
nie widzialem jeszcze takie prośby nigdzie na forum więc jest możliwe zrobienia wtyczki do importowania(ewen. jeszcze eksportowania) archwium gadu-gadu? mam bowiem 9mb archwium w gg i chcąc się przesiąśc na Konnekta strace je całe a tak majać mozliwośc importu archwium gg byłoby miód:)
pozdr.
mleko
Puma
Powiem więcej 'cud - miód' 8)
Lukas77
Ja dorzucę że obok tej opcji, która byłaby na prawdę świetna przydałaby się możliwość łączenia/importu konnekt'owych plików historii. Mam konnekta w pracy i w szkole i chciałbym to jakoś połączyć. Chyba że jest jakiś przepis na ręczne zrobienie takiego pliku.
case
QUOTE(mleko)
czesc
nie widzialem jeszcze takie prośby nigdzie na forum więc jest możliwe zrobienia wtyczki do importowania(ewen. jeszcze eksportowania) archwium gadu-gadu?

ja przypominam sobie, iz bodajrze miluti postulowal w tej sprawie, ale z tego co pamietam [i z tego co widac na dzien dzisiejszy] odbilo sie to bez wiekszego echa...
Bora
ja jestem za
od paru tygodni mam kompa w naprawie i siedze u 2 kumpli u których korzystam z gg
szkoda mi stracić tych danych z archiwum
Sija
zamiast postulowac, mozna by cos napisac [np. wtyczke?] ... ;]

http://www.powergg.digi.pl/download.php?id=41 - Opis formatu archiwów Gadu-Gadu [nie wiem, czy jeszcze jest aktualny, ale sprobowac mozna]
miluti
QUOTE(case)
ja przypominam sobie, iz bodajrze miluti postulowal w tej sprawie, ale z tego co pamietam [i z tego co widac na dzien dzisiejszy] odbilo sie to bez wiekszego echa...
Masz wyśmienitą pamięć case biggrin.gif, konkluzja też jest prawidłowa... bez efektów, jeśli nie liczyć xml-a sad.gif
Dobrze że temat został ponownie poruszony, sam miałem niedawno zaproponować napisanie wtyczki konwertującej historię Konnekta do formatu GG bo... (może ktoś się domyśli dlaczego).

QUOTE(BazylisZ)
zamiast postulowac, mozna by cos napisac [np. wtyczke?] ... ;]

http://www.powergg.digi.pl/download.php?id=41 - Opis formatu archiwów Gadu-Gadu [nie wiem, czy jeszcze jest aktualny, ale sprobowac mozna]
Podaj jeszcze linka gdzie jest opisany format w którym Konnekt zapisuje wiadomości :wink:
hao
Wtyczka może zapisywać wiadomości do historii... Może przy odpowiednim dopingu napiszę na szybko programik który połączy dwa pliki historii...
Bora
oo tak Hao
będę wznosił w niebiosa twe imie jeżli tylko zmajstrujesz taką wtyczke
Puma
Czy coś ruszyło w tym temacie? Pytali się mnie czy jest taka możliwoś w K. bo są chętni do przesiadki z gg na K tylko szkoda im stracić historie z gg :cry:
hao
Bardzo przydałoby się, żeby takim programikiem/wtyczką (import z historii GG) zajął się ktoś inny... Zwłaszcza że jest to bardzo proste do wykonania jako wtyczka...
Program do łączenia .dtb też powstanie, być może będzie w nim możliwość edycji. Najpierw jednak muszę zmienić sposób zabezpieczania tych plików hasłem (co było planowane na aktualną wersję, ale będzie w najbliższej...)
cRoMo
QUOTE(hao)
Zwłaszcza że jest to bardzo proste do wykonania jako wtyczka.

Wydaje mi sie wrecz, ze to wcale nie powinna byc wtyczka. Przeciez przesiadki z GG na K'ya nie dokonujemy kilka razy w tygodniu, najczesciej tylko jednokrotnie. Bez sensu jest zatem IMHO pisanie wtyczki. W niczym to nie przeszkadza, ale po co ma "siedziec" w pamieci, zakladajac ze spora czesc "nieuswiadomych" uztkownikow nie wylaczy jej po standardwoej instalacji Konnekta?

Tak czy siak to wciaz tylko "gadanie" wink.gif
case
QUOTE(cRoMo)
QUOTE(hao)
Zwłaszcza że jest to bardzo proste do wykonania jako wtyczka.

Wydaje mi sie wrecz, ze to wcale nie powinna byc wtyczka.

nie napisales tylko co mialoby to byc, ale zapewne chodzilo o oddzielny programik :wink:

podzielam zdanie, chociaz moglaby to rownie dobrze byc wtyczka, ktora po uzyciu mozna by wylaczyc...
cRoMo
QUOTE(case)
nie napisales tylko co mialoby to byc, ale zapewne chodzilo o oddzielny programik  :wink:

Sadzilem, ze to oczywiste laugh.gif 8)

A napisanie takiego zewnetrznego programu z oczywistych wzgledow jest prostsze (nie musimy opracowywac odpowiedniego interfejsu zgodnie z API Konnekta).
Lukas77
Jednak mogłaby to być wtyczka, ale łączyć 2 cechy - importu historii z GG i łączenia 2 lub więcej konnektowych plików historii... Miałoby to wtedy sens bo korzystając na kilku komputerach z konnekta co jakiś czas chcielibyśmy połączyć historie rozmów.
hao
Chodzi raczej o to, że jako oddzielny programik, mogę to napisać ja, bo znam strukturę DTB. Jako wtyczkę może to napisać ktoś inny, bo API Konnekta udostępnia możliwość wypełniania historii... Poza tym, nie musi być to standardowa wtyczka i domyślnie, po każdym użyciu może automatycznie się wyłączać i już nie zajmować miejsca...
mleko
nie to że marudze ale kiedy mniej wiecej sie pojawi ten program/wtyczka do importu archiwum gg ?
dan
QUOTE(mleko)
kiedy mniej wiecej sie pojawi ten program/wtyczka do importu archiwum gg ?


A kiedy do łączenia archiwów Konnekta? :roll:
pienio
QUOTE(dan)
QUOTE(mleko)
kiedy mniej wiecej sie pojawi ten program/wtyczka do importu archiwum gg ?


A kiedy do łączenia archiwów Konnekta? :roll:

a kiedy wbudowany mailbomber? tongue.gif
wiem ze to moze byc trudne i wogle ale to tylko propozycja/zapytanie moze by tak poprostu rozbudowac istniejaca archiwum? przystosowac do innych sieci dodac importy exporty konwersje laczenie itp np zapisz jako\konwetuj na *.dat xml itp aby jesli komus sie nie spodoba konnekt mogl wrocic do GG albo np z tlena na konnekta sa ludzie ktorzy uzywaja tlena i za jakis czas rozumiem ze tlen bedzie w konnekcie wiedz import export archiwum tlena samego jak i tego z gg tez by sie przydal jesli nie jest to nie mozliwe to prosze wziasc to pod uwage ze moze tam kiedys zrobice takie super archiwum bo po co 2 wtyczki skoro archiwum i importowanie to jest bardzo pokrewne tak samo mozna by wsadzic kod exPIMP i zamiast 3 pokrewnych wtyczek powstala by jedna dobra czy to nie jest mozliwe od strony technicznej jak i waszej pracy?
shw
hehe - jak ktos chce wrocic z konnekta do gg, to jest niedorozwiniety i niech sobie sam radzi biggrin.gif
a tak wogole to ja raczej jestem za programikiem niz za wtyczka..
mleko
hmm wiesz dla mnie to objetne czy to bedzie wtyczka czy progra, czy tez system operacyjny byleby tylko takie cos powstalo i dzialalo biggrin.gif
konrad
tez licze ze taka wtyczka czy nawet program szybko powstanie
bo baardzo mi jest potrzebne takie cudo smile.gif (jak i innym zreszta)
Lukas77
Ano niestety, trzymam archiwum GG w domu na kompie w pracy na kompie, w szkole i u wójka wink.gif Chętnie bym je wszystkie skonwertował i połączył, ale cóż - trzeba czekać sad.gif
mleko
hmm mam pytanko: czy kto wogole wzial sie za ten import/export archwium gg? bo gdybym sie znał to bym sprobował sam napisac :/ czekam z niecierpliwoscia na ten program/wtyczke bo tylko to mnie powstrzymuje od przejscia na Konnekt (no i moze jeszcze brak opisow pod nickami na liscie ale to ma ponoc byc wprowadzone smile.gif
skolima
Tak dla porządku ( i autoreklamy :-) ) : wtyczka powstaje, szczegóły na bieżąco :
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=2598
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.