Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nie zapisuje kontaktów jabbera
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
zolv
Witam.

Problem: po dodaniu kontaktu niby się pokazuje, restart konnekta i znika. Ale to mało. znikają również kontakty, które są przez jakiś czas a potem znikają. Mało tego. Po jakimś czasie pojawiają się i znowu znikają.
Do tego, kontakty które "teoretycznie sa" (w sensie, dodane, autoryzowane i zniknęły) raz za czas pojawia się info kNotify(?): "kontakt@serwer.xy - Błąd!" i tak z powiedzmy 5 kontaktów na raz.

Przeczytałem posta: http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=8732 , szukałem na necie. odpowiedzi brak.

Ustawienia konnekta:
"synchronizacja do serwera",
"dodawaj kontakty na synchr. liście",
"automatycznie pytaj o synchr. nowe kontakty".

Kontakty dodawane online (wiem, że jak dodam offline to wywali).

Wtyczki:
gg
dwutlenek
ksound
expimp
ktransfer
konnferencja
notify
kboard
kzmieniacz
kaway2
klinker
kjabber (oczywiscie)

żadnych cudów wianków więcej.
zaczyna mnie to osobiście wkur...zać, bo normalnie tracę kontakty.

Taka propozycja do tego całego zamieszania z autoryzacją i znikaniem kontaktów. a może by zrobić taki mechanizm, że kontakty NIGDY nie znikają z listy, tylko są zaznaczone jako "jest na serwerze" albo "nie ma". usuwanie kontaktów nie powinno być czynnością wykonywaną na "pstryk" bo łatwo jest usunac kontakt...gorzej z dodaniem w znaczeniu kto pamieta numery/nicki/serwery/loginy/inneduperelezwiazanezkontaktami? no wlasnie. wiec mechanizm powinien byc jeden: nie usuwac za jasna cholere, a co najwyzej informowac usera.

pozdro
ved
kwestia autoryzacji naprawdobodobniej(kJabber jest niestety niedopracowany).
Sprobuj wylaczyc automatyczna autoryzacje i recznie autoryzowac wszystkie kontakty, jak nie da rady - daj synchro do Konnekta.
Sarpedon
nie pomaga. ba, nawet nie trzeba wylaczac konnekta zeby kontakt sie ukryl, niekiedy wystarczy zminimalizowac do traya smile.gif czyzbym byl zmuszony korzystac z live messenger? kiedys tego nie mialem
Aule
Jeżeli pojawia się "kontakt@serwer.xy - Błąd!" to możliwe, że tamten kontakt ma jakieś problemy z serwerem. K chyba nie pokazuje takich kontaktów. Może to są kontakty z jednego serwera?
Sarpedon
nie pojawia sie zaden blad, chodzi mi konkretnie o transport msn
keeveek
sprawdź na innym komunikatorze czy problem także występuje, może to wina serwera, a nie konnekta.
Olórin
Konnekt ma problemy z kontaktami zglaszajacymi blad, wlacz synchronizacje do konnekta, jesli nie przeszkadza Ci ona.
Sarpedon
synchronizacja do konnekta takze nie zalatwia problemu. probowalem kilku rzeczy i nadal to samo. poza tym ostatnio zauwazylem ze zamienia "%" na "/40" w nazwie kontaktu transportu. znika nadal.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.