Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Tekst i kolory w K
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
UNK
chodzi mi o przesylanie formatowania tekstu, hao chyba kiedys napisal (ale nie umei tego znalesc) ze zrobil przyjmowanie i wysylanie formatowanego teksu, no wiec przyjmowanie dziala, chyba bez zarzutow, natomiast nie widze nigdzie mozliwosci zmiany grubosci lub zmiany koloru tekstu pisanego przez siebie, moz ze cos zel zrozumialem
KOSMOS
W oknie rozmowy wpisujesz:
^<font color="I TU KOLOREK NAZWA LUB W #HEXA'><b><i><u>tekst

^ - znak rozpoznawania dalczego tekstu jako HTML:
hao
kolory TYLKO w hex, czyli <font color="#FF0000"> da czerwony.
Przypominam że html musi być idealny, czyli zamykamy znaczniki i poprawnie zagnieżdżamy!
Np. <b><i></b></i> NIE zadziała!
Olórin
a ja pisze bez zamkniec i tez działa biggrin.gif, szkoda że nie działa z nazwami kolorów np. red które html też przewiduje biggrin.gif

BTW, czy to przechodzi wczesniej przez W3C Validator ?? laugh.gif laugh.gif
hao
ale może niedługo przestać działać, więc lepiej ostrożnie. Formatowaniem zajmuje się moja klasa do parsowania XMLi i jest bardzo strictowa.
MiLKA
OT> a czy inne wtyczki maja (mogą mieć) dostęp do tej klasy, czy ona jest za każdym razem wkompilowywana do wtyczek???
hao
wkompilowywana
Lukas77
A można w przyszłości dorobić ikonki odpowiadające formatowaniu? teraz troszkę to uciążliwe... Absolutnie się nie czepiam, bo pewnie to jest zrobione na kolanie, ale pytam się tylko czy przewidujesz hao ikonki upraszczające formatowanie.
Olórin
to pewnie da się zrobić w formie wtyki wink.gif
Puma
QUOTE(Lukas77)
A można w przyszłości dorobić ikonki odpowiadające formatowaniu? teraz troszkę to uciążliwe... Absolutnie się nie czepiam, bo pewnie to jest zrobione na kolanie, ale pytam się tylko czy przewidujesz hao ikonki upraszczające formatowanie.


A ja się jednak będę czepiał, teraz formatowanie jest ... uciążliwe :evil:
UNK
ok jush wiem jak to dziala wink.gif thx

a tak jak ktos by chcial robic wtyczke to przydaloby sie takei cos jak stale ustawienia wink.gif
Olórin
QUOTE(UNK)
a tak jak ktos by chcial robic wtyczke to przydaloby sie takei cos jak stale ustawienia wink.gif


zgadzam się biggrin.gif
hao
Specjalnie zrobiłem, że da się to nawet bardzo wygodnie zrobić w formie wtyki...
UNK
niom wtyczkashe to do roboty bo ja nie umie tongue.gif

a chyba przez przypadek wykylem buczek, czasami jeszcze korzystam z emotek (tzn wysylam je) i je wpisuje sie w nawiasie <> (trojkatnym) a formatowanie textu takze pishe sie w <> nawiasach, niom i on ich nie wysyla tongue.gif w sumie mi to wszystko jedno, ale to jakby ktos chcial wiedziec wink.gif
hao
Żeby używać emot przy fotmatowaniu, trzeba pisać nadal w htmlu, czyli zamiast <emotka> to &emotka&
Olórin
hao-może dało by się zrobić żeby można było używać formatowania w wiadomosći dla osób z poza listy, i ewentualnie w KBocie(ale to chyba już sprawa Kuby) biggrin.gif
hao
Tak, to sprawa Kuby smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.