Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Utrata połączenia gadu gadu przy odbiorze zbyt dużego obrazka
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
Riven
Jeśli ktoś wyśle mi duży obrazek (podejrzewam, że większy niż 255kb), gg traci połączenie. Ustawienie mniejszego progu rozmiaru obrazaka nic nie pomaga. Obrazek się nie wyświetla, ale z gg wyrzuca. IMO sprawa dużej wagi, bo czegoś takiego nie ma chyba nawet w normalnym kliencie gg...

Pozdrawiam
NelQ
W normalnym GG o ile pamiętam też jest limit dla wielkości obrazka. Jeżeli tak to chyba jest ograniczenie protokołu.
Riven
ehh, i co z tego? To, ze sie obrazek nie wyswietli to jedno, ale wywalenie z gg to drugie!
Nawet w normalnym kliencie tak sie nie dzieje! Zrobcie cos z tym , bo to naprawde tragiczny bug ;\
NelQ
Jeżeli w normalnym kliencie się tak dzieje, to wina protokołu więc nie ma możliwości zmiany tego przez twórców Konnekta. Konnekt chciał nie chciał musi używać protokołu GG.

- - - EDIT - - -
Możesz używać wtyczki FTP do przesyłania większych obrazków
Riven
przeciez napisalem ze w normalnym GG sie tak NIE DZIEJE. czy ty czytac nie umiesz?
poza tym, nie obchodzi mnie ze nie moge wysylac duzych obrazkow. bardziej irytuje mnie ze ktos moze mnie celowo wywalac z gg wysylajac takie pliki, a ja nie mam nad tym zadnej kontroli !
Konrado
CO się tak rzucasz, nie podoba się to wróć do "normalnego gg" blink.gif
NelQ
@ Riven Przyznaje się, źle przeczytałem twojego poprzedniego posta. Ale nie musisz sięodrazu tak rzucać. Wyluzuj trochę. Poczekaj na wypowiedź ludzi odpowiedzialnych za obsługę GG w K.
zhvir
@Riven: jeżeli ktoś cie wywali z gg wysyłając ci zbyt duzy obrazek to mu się odwdzięcz tym samym :>
Riven
bardzo zabawne. ja jednak uwazam, ze to bardzo powazny blad i warto byloby sie nim zajac. no chyba ze wolicie dodawac nowe emotikony i kolorowe guziczki a takie bugi zostawiac.
saCOOL
Jeśli Ci się wydaje, że im bardziej się będziesz rzucał, tym szybciej poprawią błąd, to się mylisz. Po pierwsze: nikt (poza hao) nie ma dostępu do źródeł wtyczki od gg (a właściwie to nie mam pojęcia dlaczego :/). Po drugie: nie ma Go ostatnio zbyt często wśród nas, więc nie spodziewam się, żebyś cokolwiek wskórał w tej sprawie. Osobiście to bym specjalnie ograniczył Ci dostęp do poprawionej już (kiedyś) wersji, dopóki nie nauczysz się panować nad emocjami i szanować ludzi, oraz dowiesz się, co to poczucie humoru. (Też kiedyś tak miałem, dostałem warna i się uspokoiłem :>)

(Zabawna sprawa: wystarczy nauczyć się śmiać z samego siebie, a wszystko łatwiej w życiu przychodzi)..
Riven
dobra tam, ja nie po to tu przyszedlem zeby czytac moralitety, tylko zeby dac znac o bardzo powaznym bledzie. chcialbym zauwazyc jedna rzecz - NIKT z Was nie ma pojecia jak rozwiazac problem, a ile juz postow napisaliscie? Po co? z mojej strony eot i czekam na odpowiedz kogos, kto wie o czym mowi, a nie tylko statsuje bez potrzeby.
zhvir
1. próba wysłania obrazka większego niż 255 kb z tego co mi wiadomo kończy się zazwyczaj banem ze strony gg -> nie mam więc zamiaru sprawdzać czy na pewno dostane bana wink.gif
2. W opcjach ggimage jest opcja ograniczająca odbieranie obrazków większych niż 255 kb -> masz ją włączoną?
Riven
1. bzdura
2. tak.
ved
w czym problem? wysylaj obrazki mejlem/skajpem/w jakikolwiek inny sposob, jesli sa faktycznie duze.

Albo zwyczajnie wylacz GGimage i po sprawie.
A jak zalezy Ci tak bardzo na tej opcji to pisz raczej zazalenia do sieci GG
Mucha
ved: a przeczytalas jaki jest problem zanim napisalas tego posta?
QUOTE
bardziej irytuje mnie ze ktos moze mnie celowo wywalac z gg wysylajac takie pliki, a ja nie mam nad tym zadnej kontroli !
...
przeciez napisalem ze w normalnym GG sie tak NIE DZIEJE
Riven
Dzieki mucha, ale sadze, ze i tak paru 'ekspertow' napisze tutaj swoje cenne rady - w koncu jeden post wiecej to jest cos ;]
Riven
up...
Riven
naprawde zadnego deva nie interesuje ten problem? O.o
SkkF
Nie wiem za co go tak zjeżdżacie, problem jest naprawdę denerwujący :/
Riven
zauwaz, ze oni nawet nie przeczytali o co chodzi. ale to nieistotne, zaskakuje mnie natomiast postawa developerow.
dulek000
Źródła wtyki GG ma tylko Hao…
mariush
A może z innej strony - przecież po utraconym połączeniu, K samorzutnie łączy się znów z serwerem gg. Wystarczy odhaczyć w ustawieniach "Nie łącz ponownie jeżeli serwer zakończy połączenie". Obejście na około, ale póki co musi wystarczyć..
Riven
po ponad pol roku nic sie w tej materii nie zmienilo ....

UP
bill
@Riven

Błąd faktycznie należy określić jako poważny. Ale czego się spodziewasz po zamkniętym oprogramowaniu? Gdyby kod był dostępny, ktoś by wziął i poprawił. A tak możesz pluć się na forum a i tak cię oleją. Chyba, że devy wstydzą się poziomu kodu, ale to inna sprawa.
Szkoda, że powtarza się sytuacja z produktami typu windows, ie, ... - ktoś zrobił gówno, a użytkownicy to napędzają używając tego. Widać ludzie nigdy się nie nauczą.

A praktyczna porada co do problemu: nie wiem czy Kopete jest w tej chwili dostępne dla windowsa, ale już niedługo będzie (wraz z KDE4). To też potężny multikomunikator, więc może będzie dla ciebie lepszy. I na pewno nie uświadczysz tam takich problemów, a co najważniejsze - ignorancji.
dulek000
A nie wydaje Ci się drogi billu, że istnieje pewna różnica pomiędzy komercyjnymi IE i Windows, a tworzonym hobbystycznie Konnektem? Pamiętaj, że w przypadku Konnekta developerzy tworzą w czasie wolnym - czy to od pracy, czy od nauki w szkole.

Swoją drogą Hao gdzieś na forum przedstawiał już swoje motywacje dotyczące nieotwierania kodu - warto przeczytać.
Riven
ultra --> Daj znac jak program, o ktorym mowisz bedzie dostepny. Jak na razie nie mam zadnej alternatywy pod Windows. Miranda jest po prostu nie do skonfigurowania jak dla mnie, nie moge tam ustawic podstawowoych rzeczy, ktorych uzywam na codzien. Konnekt BYLBY naprawde swietny - ma bardzo przyjazny interface, mase przydatnych wtyczek etc., ale jest tez pare bardzo irytujacych niedorobek - z czego najgorsza przedstawilem w tym watku.

dulek --> Swietnie, motywacje motywacjami, ale to nadal jest bardzo powazny bug. Rozumiem, ze jest to aplikacja pisana przez pasjonatow, ale - bez przesady - na bledy tego pokroju mozna chyba znalezc odrobine czasu. Zwlaszcza ze problem zasygnalizowalem juz w grudniu '06 (!).
Keleos
Problem rzeczywiście istnieje, sam swego czasu drażniłem znajomą przesyłając jej duże obrazki/wyrzucając ją z GG ... problem istnieje odkąd używam konnekta.. tj. od lutego 2006 .. już na samym początku defekt dał się zauważyć ; )
Riven
cieszy mnie, ze inni takze dostrzegaja problem. moze w ten sposob zwrocimy uwage hao na problem ... moze ktos ma do niego numer gg? nalezaloby wyslac mu link do tego watku osobiscie, moze wcale tu nie zaglada?
Dexterxx
Macie zaznaczone "automatycznie wznawiaj zerwane połączenie" ? U mnie to było problemem.. jakikolwiek wysłałem obrazek gg zrywało połązcenie - pomogło to.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.