Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Reset Windy przy próbie zamknięcia Konnekta
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
Konrado
Co pewien czas pojawia mi się taki problem, klikam prawym na ikonke koło zegara daje zamknij a komp zalicza twardy reset, podobnie jest nie raz przy wyłaczaniu systemu przez zamknij system. Czy ktoś się spotkal z takimi problemem. Jeśli mam zamieścić logi to ktore cześci. Z góry dziekuje. mellow.gif
Olórin
Panel sterowania -> system -> zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie (albo coś podobnego) i tam wyłącz automatyczny restart - po tej zmianie komputer nie zresetuje się, a stanie na niebieskim ekranie. Co do logów to zajrzyj do dziennika błędów systemu (panel sterowania->narzędzia administracyjne). Prawdopodobnie jeden ze zainstalowanych sterowników będzie trzeba wymienić.
Konrado
Data: 2006-12-15 godzina 20:58 źródło: save dump identyfikator zdarzenia 1001

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x1000000a (0x0000a240, 0x00000002, 0x00000001, 0x804f74e9). Zrzut zapisano w: D:\WINDOWS\Minidump\Mini121506-02.dmp.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

źródło: Service Control Manager idn. 7026
Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:
FOPN
vspf
vspf_hk
joe_00
QUOTE(KonradoFFC @ 15.12.2006 - 20:59) *

Co pewien czas pojawia mi się taki problem, klikam prawym na ikonke koło zegara daje zamknij a komp zalicza twardy reset,.

Mam tak samo co jakiś czas przy próbie zamknięcia Konnekta restart systemu , przed zainstalowaniem Konnekta nigdy takie czegoś nie miałem ( WinXP Home) z czymś się komunikator gryzie biggrin.gif.

Mam ustawione "Dźwięki" spróbuję je wyłączyć bo może jest jakiś konflikt z kartą dźwiękową , ustawię też , żeby robił Blue Screena może on coś podpowie smile.gif ... chociaż wygląda to na jakiś poważny bug w programie wink.gif lub bardziej we wtyczce.
joe_00
QUOTE(joe_00 @ 20.12.2006 - 17:56) *

ustawię też , żeby robił Blue Screena może on coś podpowie


bluescreen;

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

- bla bla standardowy tekst -

*** STOP: 0x0000000A (0x54000001, 0x0000001F, 0x00000001, 0x8051140E4)

Wystąpił po próbie zamknięcia Konnekta unsure.gif
Konrado
To wynika z błedów windy, niestety nei wiem jak to naprawić:/

Zauwazyłem też że nie raz konnekt nie zapamietuje mi zestawu ikon i po starcie używa standartowych, dopiero po zmianie na wybrane zmienia.
joe_00
QUOTE(KonradoFFC @ 21.12.2006 - 18:03) *

To wynika z błędów windy, niestety nie wiem jak to naprawić:/


Tylko jest taka kwestia , że żaden inny program przy wyłączaniu nie powoduje takiego wywalania się systemu i to jest raczej jakiś poważny konflikt Konnekta z Windowsem XP

Szkoda mi wywalać Konnekta bo jest naprawdę bardzo funkcjonalny , ale będę musiał powrócić do Mirandy , bo w przeciwnym wypadku zamęczę system i HDD wink.gif
Sija
jest to blad najnowszej wersji (4.0) firewalla Agnitum Outpost (ktory gryzie sie ze sterownikami do wifi Intela)
Konrado
Ok, jaki firewall proponujecie na zamiane outposta? smile.gif
joe_00
QUOTE(Sija @ 21.12.2006 - 19:03) *

jest to blad najnowszej wersji (4.0) firewalla Agnitum Outpost (ktory gryzie sie ze sterownikami do wifi Intela)

Outpost 4.0 jest u mnie na pokładzie blink.gif ale wifi nie posiadam biggrin.gif z tego co rozpoznawałem w necie to ten mój bluescreen może oznaczać wszystko rolleyes.gif
Sija
KonradoFFC: sam mialem z tym powazny zgryz i w koncu (o zgrozo) zdecydowalem sie na Zone Alarma ktorego nie cierpie, ale trzeba mu przyznac, ze tylko on dorownuje Outpost-owi w testach, ech...
Konrado
Zone'a miała straszne problemy z windą i nie wiem czy warto ją instalować.
NelQ
U mnie Zone Alarm dzialal caly czas poprawnie na Win 98 i XP Pro
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.