Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: emNotifier "nie odpowiada"
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
homie
Wtyczka ta kilka dni temu działała mi poprawnie, ale od wczoraj czy dzisiaj odmówiła współpracy. Od czasu gdy mi działała nie dokonywałem żadnych zmian w Konnekcie (żadnych aktualizaji itp.). Problem polega na tym, że gdy nacisnę "Sprawdź Teraz" w menu wtyczek Konnekt przez ok. 1 sek (udało mi się to przyfilować tongue.gif ) sprawdza pocztę (ikonka jest nieaktywna i jest napis "Sprawdzam..."), po czym zupełnie nic się nie dzieje. Ikonka sprawdzania wraca do swej pierwotnej postaci (jest aktywna i zachęca do sprawdzenia poczty po raz kolejny), a żadne powiadomienie się nie pojawia. Bardzo mi się spodobała ta wtyczka i chciałbym jej nadal używać, więc prosiłbym o szybkom odpowidź co zrobić z tym fantem. Nie wiem, czy do rozwiązania problemu potrzebujecie logów, ale jeśli tak to napiszcie, bo ważą u mnie one 3 mega i musiałbym się męczyć z zamieszczeniem ich. Nie znam się na tym i nie wiem, czy jeszcze coś powinienem podać (np. listę wtyczek, ale jak mówiłem ta była taka sama podczas działania emNotifier'a i w tej chwili).

Od razu, żeby nie zakładać kilku tematów i nie nabijać postów napiszę o kilku innych, mniej mnie irytujących i nagłych do usunięcia, ale jednak błędach. Mianowicie gdy wchodzi się w główne okno ustawień, wyjedzie się kursorem poza obszar tego okna, zacznie scrollować i wjedzie kursorem scrollując na okno ustawień Konnekt się wyłączy blink.gif Po prostu bez żadnych błędów się wyłączy i trzeba go włączyć na nowo.

Inną sprawą jest to, że Konnekt, gdy go się resetuje wybierając taką opcję z menu Konnekt bądź nakaże się restart po ściągnięciu wtyczek, często wyłącza się i już nie włącza. Trzeba go włączyć ręcznie.

Gdy kolega przesyła mi zaproszenie do gry w Kółko i Krzyżyk u mnie pokazuje się tylko napis ">>KiK>>||start||0.9.2beta", czyli to, co widzą posiadacze gg, gdy się im wyśle zaproszenie. Śmieszne jest to, że gdy temu samemu koledze ja wyślę zaproszenie, on je odbiera i zaczyna się gra w KiK.

Być może niektóre problemy już są na forum, ale dodałem je tylko, żeby wreszcie komuś o nich powiedzieć i może to ktoś poprawi. Proszę więc nie reagować w sposób "Kolejny bezmózg nie używa szukajki" (swoją drogą przyznam, że macie beznadziejną szukajkę. Albo nie można znaleźć pewnych tematów, albo pozycjonowanie ich jest tak bezmyślne, że aby dotrzeć do dość oczywistego tematu trzeba się przekopać przez kilkanaście niezwiązanych z tematem, gdzie było raz użyte szukane słowo. Serio czasem łatwiej znaleźć temat na Waszym forum z poziomu google, niż z poziomu waszej szukajki tongue.gif ), bo o ile w sprawie emNotifier jej użyłem i nic nie znalazłem, to reszty problemów faktycznie nie szukałem, bo nie wiedziałem jak sformułować zapytanie.
Aule
Błąd ze scrollowaniem jest, trzeba byłoby to poprawić. KiK i emNotifier są już anachroniczne i nie spodziewałbym się ich poprawek. Jako zastępstwo emNotifiera możesz spróbować wtyczki napisanej przez Muchę (MejliK chyba, nie pamiętam nazwy).
homie
O właśnie miałem dodać, że jest Mejlik i że mógłbym go użyć, ale wolałem zapytać o rozwiązanie problemu, niż uciekać od niego i pozostawiać problem nierozwiązany. W KiK na szczęscie nie gram często i nie chce mi się grać, ale udało mi się niedawdo nakłonić kolegę, onegdaj zagorzałego wroga Konnekta, do zaistalowania tego komunikatora i musiał się chłopak trochę pobawić niektórymi możliwościami biggrin.gif W każdym razie dzięx za radę i przerzucę się na Mejlika
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.