Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: zmienianie wyglądów
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
szpon
witam, bardzo bym prosił o podanie dokładnych instrukcji jak zmieniać wyglądy w konnekcie, wiem że pełnych skinów nie ma ale np okna rozmowy, ikonki, coś tam jeszcze
proszę o napisanie wszystkiego co można zmieniać w konnekcie i do każdego sposobu dokładna instrukcja jak wgrać ten wygląd itp...
z góry bardzo dziękuje
bo ja szukałem informacji, ale coś nie wiele znalazłem i bez instrukcji
zhvir
wszystko było na stronie faq.konnekt.info ale strona od paru miesięcy nie działa i doprosić się nie można o działającą :/
szpon
ale na pewno ktoś wie przynajmniej część zmieniania wyglądów i mógłby o tym napisać smile.gif
Suchy
Może to Ci co nieco pomoże.

Ikonki
QUOTE

kStyle
czyli zmiana ikonek i stylów konnekta

* Zmiana ikon
*
*
*

Data ostatniej modyfikacji: 14:02 07.06.2005

Wtyczka pozwala na zmiane ikonek sieci. Możemy tez przy jej uzyciu zapisać wygląd naszego komunikatora tak by nie zagubił nam się przy okazji reinstalacji konnekta czy tez zmianach w wyglądzie komunikatora.
Zmiana ikon
Krok 1

Przejdź do Ustawienia -> Ustawienia, rozwiń Interfejs, następnie wybierz Wygląd
Krok 2

Najpierw skupmy sie na ikonkach. by zmienić ich wygląd najpierw musimy pobrać jakiś zestaw. Domyślnie konnekt posiada kilka zestawów lecz można tez wejśc na strone konnekta i pobrać pasujacy nam zestaw. Przycisk Katalog lokalny przeniesie nas do folderu %konnekt%/themes/ , natomiast Schematy do ściagniecia zabierze nas na stronę Konnekta z odpowiednimi schematami.
Krok 3

Tak standardowo wyglada nasza lista. Wybraliśmy już interesujacy nas zestaw wiec przystępujemy do dzieła. Możemy zmienić wyglad naszego komunikatora kilka sposobów:
Sposób pierwszy

Wczytaj schemat pozwala na wczytanie wraz z ikonkami także kolorów i czcionki listy kontaktów.

Obok listy ze stylami mamy też dwa przyciski:

* - wyświetla opis schematu.
* - wprowadza wybrany zestaw.

Sposób drugi

Gdy jednak mamy juz naszą liste kontaktów odpowiednio ustawioną i chcemy zminić tylko ikonki wybieramy opcje Schemat ikon. Z listy wybieramy interesujacy nas zestaw i zatwierdzamy go poprzez przycisk Zastosuj
Zrzuty:
Zapisywanie schematu

Ustaliwszy sobie styl wizualny zapewnie chcecie sobie go zapisać.
Krok 1

Można to zrobić na 2 sposoby.

* exPIMP - wtedy eksportujemy wszystkie ustawienia konnekta
* kStyle - zapisujemy tylko wyglad naszego Konnekta (nie zapisywane są ikonki)

Zabierzmy się, z wiadomych powodów, za kStyle. By zapisać nasz schemat po prostu klikamy na przycisk Zapisz aktualne czcionki i kolory jako schemat.
Krok 2

Wybieramy nazwe dla naszego stylu i zapisujemy.
Krok 3

By wybrać zapisany styl poprostu wybieramy go w Wczytaj schemat i wczytujemy zapisany ten schemat.

Okno rozmowy
QUOTE
Style w oknie rozmowy
czyli w jaki sposób odmienić wygląd rozmowy przez Konnekta

* Start
* Konfiguracja
* Wybranie stylu
* Więcej stylów
* Zrzuty

Data ostatniej modyfikacji: 19:06 2005-02-13

Osoby instalujące Konnekt'a po raz pierwszy bardzo często skarżą się na prostotę i ascetyczność okienka rozmowy. Mimo, że można dostosować to z Ustawienia -> Wygląd -> Okno wiadomości, jednak wielu z Was brakuje czegoś ekstra - innego niż dotychczas. Zwłaszcza widocznego rozdzielenia wiadomości przychodzących / wychodzących. Oto panaceum:
Start

Przejdź do Ustawień, rozwiń Interfejs, następnie wybierz Okno rozmowy, tak jak przedstawiono na ilustracji.
Konfiguracja

Znajdziesz tam bardzo dużo opcji, lecz na razie skoncentruj się na opcjach z grupy Styl.

Przede wszystkim musisz zaznaczyć opcję Używaj styli css. Pozostałe dwie opcje na razie pozostaw odznaczone - druga decyduje, czy możesz zmieniać wygląd okienka na niestandardowy dla dobrego kolegi czy ulubionej koleżanki.
Wybranie stylu

Następnie przejdź do wyboru pliku .css. Upewnij się, że odznaczoną masz opcję Używaj pliku css z aktywnego tematu kStyle i kliknij na przycisk z lupą aby wyszukać styl na dysku lub wpisz ścieżkę do katalogu %konnekt%/themes/ gdzie masz pliki .css.
Więcej stylów

Jeśli nie wystarczają Ci te dostarczone oryginalnie z Konnektem, wejdź na stronę konnekt.info i wybierz sobie jakiś inny styl. Możesz także skorzystać z opcji uaktualnień. Przycisk OK.

Wygląd listy
QUOTE
Wygląd listy kontaktów
Jak z smutnego szarego okienka zrobić coś ładniejszego

* Start
* Konfiguracja
* Kolor tła
* Nagłówek grup
* Ikony informacyjne

Data ostatniej modyfikacji:

Osoby instalujące Konnekt'a po raz pierwszy bardzo często skarżą się na prostotę i ascetyczność okienka, właśnie ze względu na nieinteresującą listę kontaktów. W tym artykule pokażemy w jaki sposób bardzo prosto zmienić wygląd głównej częsci programu od strony wizualnej.
Start

Kliknij w Ustawienia, wybierz Ustawienia, rozwiń Interfejs, następnie wybierz Wygląd.
Konfiguracja

Zobaczysz tam ustawienia kolorów teł i napisów. Nas na razie interesuje dolna część - Lista kontaktów. Masz do wyboru:

* Kontakt - ogólnie mówiąc ustawienia dla tła listy kontaktów. Wyświetlanie kontaktu na liście (tyczy się to też agentów Jabbera, faworKów czy tła pod nagłówkami grup).
* Zaznaczony - da się wybrać tylko kolor, styl czcionki i tło. Polecam kontrastowe kolory, a z doświadczenia wiem, że czarne tło i białe pogrubione literki pasują w prawie każdym zestawie kolorystycznym.
* Opis - jeśli włączyliście wyświetlanie statusu opisowego to tutaj najlepiej ustawić tło na takie samo jak pod Kontakt. Czcionka najlepiej SmallFonts, 7px i lekko przyciemniona.
* Tip - Etykietka wyświetlająca się nad kontaktem.

Kolor tła

Kolory ustawiamy przez standardowe windowsowe okienko wyboru - mała zmiana to tylko pole z wartością hex danego koloru. Łatwo w ten sposób porównać, czy wybrane kolory są takie same jak zamierzone.
Zrzuty
Nagłówek grup

Możesz też wybrać kolor nagłówka grup, jeśli masz je włączone. Wejdź do Ustawień -> list -> Lista kontaktów, aż w końcu do list. Tam w opcji Ustawienia możesz wybrać żądany kolor.
Ikony informacyjne

Jeśli chcesz, możesz także dostosować pozycję ikonek symbolizujących czy kontakt ma status opisowy, czy istnieje informacja o emailu czy telefonie. Wejdź w Ustawienia -> Interfejs -> Lista kontaktów -> Ikonki. Prawie wszystko masz tam opisane, łącznie z obrazkami. Pobaw się opcjami Wyświetlanie po prawej stronie oraz Rozmieszczenie poszczególnych ikonek.
szpon
dzięki trochę pomogło ale chciałbym jeszcze zmienić okno główne na jakieś bardzo fajne,
szukałem wszędzie ale tutaj są tylko ikonki, bardzo proszę niech ktoś poda stronę skąd mogę ściągnąć styla do okna głównego, chodzi mi o to okno, podaje link
http://img349.imageshack.us/img349/5600/beztytu322ubb1.jpg
zamazałem tam kontakty żebyście nie widzieli jakie mam hehe
Suchy
Mógłbyś się rozejrzeć trochę po forum huh.gif .
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showforum=20
szpon
chodzi o to że sprawdzałem kilka wyglądów ale nie mogę uzyskać takiego efektu jak on zrobił http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4026

tzn chciałbym tylko bez ikonek, wiec skopiowałem te wszystkie i wczytałem schemat ale tylko z kolorami i czcionkami i kompletnie nic się nie zmieniło
napiszcie po kolei jakie pliki i gidze mam skopiować innymi słowy
napiszcie dokładnie jak uzyskać taki wygląd jak w tym linku co podałem, pliki mam pobrane oprócz czcionek bo ich nie chcę
Suchy
Taką kolorystykę możesz ustawić sobie sam w interfejs -> wygląd
dulek000
Do tego musisz zmienić cały styl windowsa.
szpon
przeczytałem że trzema mieć program style xp, no więc mam ten program
i chcem mieć ten styl http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...ystal_2\.1
oczywiśćie żęby dokładnie wyglądał jak na zdjęciu, tylko nie umiem go wprowadzić programem style xp

a mój program style xp tak wygląda
http://img92.imageshack.us/my.php?image=stylexpre1.jpg
szpon
naprawde nikt nie wie jak zmienić przez mój program style xp
jeżeli da się tak oczywiście
Poncio
tak wyglada kazdy program style XP musisz sciagnac styl jaki chcesz.... spytaj autora screenu ktory podales za przyklad jaki ma styl XP chyba ze ma inny program do zmian jak np. windows blind,crystal clear

EDIT:
aha sam podales linka gdzie jest nazwa stylu....
QUOTE
Styl systemu Windows widoczny na screen'ie to Foton.

http://www.deviantart.com/deviation/15733908/


myslenie nie boli:)
szpon
ok już umiem zmieniać wyglądy
rzeczywiście styl windowsa trzeba było zmienić, chciałem wam bardzo podziękować za pomoc i życzyć wam wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.