Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: i co z tym wygaszaczem?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
nix
temat ucichł.. nic nie slychac... czy ktos cos robi???
Olórin
ja próbowałem ale za chiny nie mogłem znaleść nazwy okna tworzonego przez biblioteke scrnsave.lib :|
nix
czy ktorykolwiek z forumowiczow potrafi napisac wygaszacz ekranu w dowolnym jezyku programowania wspolpracujacym z winapi???
Olórin
ja w vb mógłbym, ale nie mam pojęcia jak odbierać wiadomości do okna(o ile sie da :|)

może ktoś jeszcze??
arkadyjczyk
A widział ktoś coś takiego http://www.lotto.pl/strona--ID-1015186.html.
Jest tam wygaszacz z wynikami. Z tego co zauważyłem pobiera on dane ze strony www. Może zrobić wygaszacz, któy nie bedzie pobierał z okna tylko może z historii.
nix
QUOTE(arkadyjczyk)
A widział ktoś coś takiego http://www.lotto.pl/strona--ID-1015186.html.
Jest tam wygaszacz z wynikami. Z tego co zauważyłem pobiera on dane ze strony www. Może zrobić wygaszacz, któy nie bedzie pobierał z okna tylko może z historii.


nie jest potrzebne pobieranie z historii bo nowy K.Notify obsluguje rozsylanie do zarejestrowanych okien informacji o wiadomosciach, statusach i innych komunikatach od innych wtyczek (np od kTransfer). Do wtyczki dołączony jest przykładowy program (i jego zrodla) pokazujacy te informacje... wystarczy tylko napisac sam wygaszacz
Olórin
no chyba ze tak biggrin.gif

można będzie łatwo zrobć kilka wygaszaczy(różnych autorów biggrin.gif)
Olórin
no to jest jakis wygaszacz, mam nadzieje że bedzie u was dziala smile.gif wymaga najnowszego knotify(z wlaczona funkcja informowania o wiadomosciach i statusach) i ie6(nie testowalem na starszych)
narazie informuje tylko o statusach,wiadomosciach,plikach i zmianie piosenki w winampie smile.gif

w pliku styl.css mozecie zmienic sobie kolory tej granatowej częsci smile.gif chyba tyle....zapraszam do testowania....w razie problemow pisac na gg smile.gif

http://www.olorin.piwko.pl/ksaver.zip
miluti
Jest lepiej niż za pierwszym razem, po lewej granatowy pasek a po prawej czarne tło z splashami czyli chyba tak jak powinno być wink.gif
Jedyne co da się zauważyć to "krokowe" pojawianie się na ekranie poczynając od kwadratu o wielkości 1/5 ekranu w lewym górnym rogu, mniej więcej tam gdzie przedtem pojawiał mi się kawałek tapety. Ale to może też być wynikiem obciążenia procka, na razie pokazuje 100%, gdy zrobię reseta to napiszę jeśli coś się zmieni.
Olórin
kolejny update smile.gif do pobrania z pod tego samego linka....poprawiony tekst przesylania pliku, zmiejszona objetosc paczki(gif'y), itd biggrin.gif
nix
pierwsza wersja.. narazie bez zadnej konfiguracji.. moze kiedys beda jakies ustawienia..

ssKonnekt
nix
zapomnialem napisac co to jest :] wygaszacz ktory wspolpracuje z K.Notify i informuje o wiadomosciach "Masz wiadomość"
SandmmaN
QUOTE(nix)
(...) wygaszacz ktory wspolpracuje z K.Notify i informuje o wiadomosciach \"Masz wiadomość\"

Hmm, a mi przy pierwszej lepszej otrzymanej wiadomości screenasaver znika i pojawia sie pulpit (dwoma slowami: wcina ssavera) :evil:
nix
QUOTE(SandmmaN)
Hmm, a mi przy pierwszej lepszej otrzymanej wiadomości screenasaver znika i pojawia sie pulpit (dwoma slowami: wcina ssavera)  :evil:

jaki masz system?
SandmmaN
QUOTE(nix)
QUOTE(SandmmaN)
Hmm, a mi przy pierwszej lepszej otrzymanej wiadomości screenasaver znika i pojawia sie pulpit (dwoma slowami: wcina ssavera)  :evil:

jaki masz system?

Rzut okiem do sygnatury... (winXP pro pl + sp1)
Uzywam rowniez windowblinds 4. W kNotify mam włączone niepokazywanie info przy aplikacjach fullscreen, inf o zmianach statusow jest off.
W momencie otrzymania msg (okno rozmowy zamknięte) zdąże jeszcze zobaczyc jakis tekst dość dużą czcionką w stylu "Masz wiadomośc" (całości nie idzie przeczytac bo wygaszacz znika blyskawicznie).

edit: Dodam moze jeszcze ze uzywam migania Scroll Lockiem (skrypt Olórina). I co w sumie najwazniejsze, wlasnie sprawdzilem ze to jest powodem wyrzucania savera sad.gif
nix
QUOTE(SandmmaN)
QUOTE(nix)
QUOTE(SandmmaN)
Hmm, a mi przy pierwszej lepszej otrzymanej wiadomości screenasaver znika i pojawia sie pulpit (dwoma slowami: wcina ssavera)  :evil:

jaki masz system?

Rzut okiem do sygnatury... (winXP pro pl + sp1)
Uzywam rowniez windowblinds 4. W kNotify mam włączone niepokazywanie info przy aplikacjach fullscreen, inf o zmianach statusow jest off.
W momencie otrzymania msg (okno rozmowy zamknięte) zdąże jeszcze zobaczyc jakis tekst dość dużą czcionką w stylu "Masz wiadomośc" (całości nie idzie przeczytac bo wygaszacz znika blyskawicznie).

czy dziala u Ciebie prawidlowo wykrywanie fullscreen?
czy pojawiajace sie okienko notify zabiera focus innych okien (aktywne okno traci aktywnosc)?
czy mozesz sprawdzic czy wylaczenie windowblinds rozwiazuje problem?
nix
QUOTE(SandmmaN)
edit: Dodam moze jeszcze ze uzywam migania Scroll Lockiem (skrypt Olórina). I co w sumie najwazniejsze, wlasnie sprawdzilem ze to jest powodem wyrzucania savera

czyli znasz rozwiazanie... nie znam innego rozwiazania
nix
nowa wersja ssKonnekt dostepna pod tym samym linkiem (przygotowane pod nowego K.Notify - poprawiony jeden maly blad)
ssKonnekt
Lukas77
Fajnie by było żebym wiedział jeszcze od kogo dostałem tą wiadomość i saver byłby fajniusi.
I jeszcze logo konnekta mogłoby pływać smile.gif
nix
QUOTE(Lukas77)
Fajnie by było żebym wiedział jeszcze od kogo dostałem tą wiadomość i saver byłby fajniusi.
I jeszcze logo konnekta mogłoby pływać :)

co rozumiesz przez "pływać"?
Lukas77
Pływać znaczy przesuwać się i ewentualnie odbijać od krawędzi ekranu... To tylko propozycja ale czy będzie to fajnie wyglądało to nie wiem dopóki nie zobacze, a póki co tak jak jest teraz też jest very OK.
vojtek
Ja tam odinstalowalem akwarium i teraz SS Konnekta siedzi wink.gif Brakuje mi jedynie jakichs bardziej szczegolowych informacji niz 'masz wiadomosc' - np.

QUOTE
Masz 5 wiadomości:
- Rozmowa z Jozek Kowalski (4)
itp


Moze jeszcze do tego dodac np. "przez 34 minuty dostales 7 wiadomosci". Nie wiem jak z realizacja tego, czy to takie proste, podsylam tylko moje spostrzezenia.. Sam wygaszacz mi sie podoba i bez tego smile.gif
nix
prawdopodobnie kiedys funkcjonalnosc ssKonnekt bedzie wieksza... ale to raczej dalsza przyszlosc
Przemek
Link nie działą sad.gif
MiLKA
QUOTE(Przemek)
Link nie działą sad.gif

Oj nix chyba jakis regulaminow nie przestrzegal ;-)
Wrzucilem do siebie na serwer http://www.milewski.ws/ssKonnekt.zip, zastanawialem sie do jakiej kategorii katalogu dodac wygaszacza ale zglupialem. Hao, moze jakas propozycja ??
hao
mhm... do wtyczek, bo to w końcu rozszerzenie K, albo do kNotify, bo to rozszerzenie kNotify smile.gif Ale raczej do wtyczek
Olórin
ja na gg3d wrzucilem do wtyczek smile.gif
pamo
Zainstalowałem oba wygaszacze i nasunęła mi sie prosta myśl - gdyby tak polączyć wygaszacz z skaczącym logo konnekta z tym prostokącikiem informacyjnym z wygaszacza Olórina ? Więc może nawiążecie jakąś współpracę ? :) (oczywscie wtedy trzebaby ten fragment ekranu z prostokątem zrobić tak, żeby nie wskakiwało na niego logo :P

Ale ogólnie mówiąc inicjatywa dobra :)
Piett
W katalogu link do tej wtyczki nie działa, na wiadomosc.info tak samo.
Wrzuciłby ktoś to na forum?
MiLKA
adres, co za tym idzie wygaszacz i wtyczka K.Notes, w ciagu najblizszych dwoch dni powinien juz dzialac :-) stary serwer przestal funkcjonowac, a ja poprostu zapomnialem o tym...
Flind
po przyjsciu wiadomosci na konnekt zostaje wylaczony wygaszacz ekranu i nawet nie moge sie nacieszyc pieknym napisem "masz wiadomosc"
UNK
masz wlaczona wtyczke kMigacz ktora symuluje nacisniecie Scrool Lock'a co powoduje wylanczanie sie wygaszacza ekranu, bylo juz poruszane w watku o kMigaczu
Flind
a musialem ten post przeoczyć jakoś bo nie pamietałem tego. Ide wiec czytać tamten post smile.gif
THX
Piett
yy, a u mnie nie działa tem bajerek w postaci genialnego wygaszacza smile.gif

plik wgrywam do katalogu windows\system32\ ustawiamg jako wygaszacz...
i nic ;p w glosnikach slysze ze drukują, a wygaszacz bez zmian.

wszystko na windowsie xp ze świeża wersją Konnekta.
UNK
a kNotify wlaczone masz, bo wygaszacz komunikuje sie wlasnie z ta wtyczka
Piett
QUOTE(UNK)
a kNotify wlaczone masz, bo wygaszacz komunikuje sie wlasnie z ta wtyczka


Mam z włączonym powiadamianiem o wiadomosci...
drivex
QUOTE(Piett)
yy, a u mnie nie działa tem bajerek w postaci genialnego wygaszacza smile.gif

plik wgrywam do katalogu windows\system32\ ustawiamg jako wygaszacz...
i nic ;p w glosnikach slysze ze drukują, a wygaszacz bez zmian.

wszystko na windowsie xp ze świeża wersją Konnekta.


he ? ja to zawsze wygaszacze to daje do c:\windows\ po co do system :/ od poczatku bylo tak przez 95,98,me ze wygaszacze dawalo sie do c:\windows
Piett
QUOTE(drivex)
QUOTE(Piett)
yy, a u mnie nie działa tem bajerek w postaci genialnego wygaszacza smile.gif

plik wgrywam do katalogu windows\system32\ ustawiamg jako wygaszacz...
i nic ;p w glosnikach slysze ze drukują, a wygaszacz bez zmian.

wszystko na windowsie xp ze świeża wersją Konnekta.


he ? ja to zawsze wygaszacze to daje do c:\windows\ po co do system :/ od poczatku bylo tak przez 95,98,me ze wygaszacze dawalo sie do c:\windows

Na szczęście używam XP tongue.gif i wszystkie wygaszacze windosowe i nie, sa przechowywane w \windows\system32 z reszta jakbym wrzucil do kat glownego windowsa to tez by pewnie znalazl, w starszych system tez mogleś trzymac w \system i tez działało.
Ale lokalizacja tego wygaszacza nie jest az tak istotna, tak sądze...
pamo
Mój wygaszacz znajduje się w folderze głównym Konnekta i działą bez zarzutu. Klika się po prostu prawym przyciskiem myszy na ikonie wygaszacza i wybiera opcję Zainstaluj.
Piett
QUOTE(pamo)
Mój wygaszacz znajduje się w folderze głównym Konnekta i działą bez zarzutu. Klika się po prostu prawym przyciskiem myszy na ikonie wygaszacza i wybiera opcję Zainstaluj.


Tak też robiłem...ok może coś mam skiszone w systemie i kiedyś ruszy po reinstallu :wink:
a tak btw to i tak go używam tongue.gif , wole latające logo Konnekta niż latające logo Windowsa ohmy.gif

Pozdrowienia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.