Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Takie tam 2 propozycje - proste w realizacji
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Poke_
a) mozliwosci wyboru przyciskow i edycji menu na oknie Konnekta - czyli w pelni konfigurowanle gui.
cool.gif nie wiem czy to mozliwe - jakos zaznaczenie (oczywiscie mozna to wylaczyc w opcjach na wypadek gdyby lamom z gg przyszlo na mysl zablokowac alternatywne komunikatory) ze dana osoba korzysta z Konnekta.
case
QUOTE(Poke_)
cool.gif nie wiem czy to mozliwe - jakos zaznaczenie (oczywiscie mozna to wylaczyc w opcjach na wypadek gdyby lamom z gg przyszlo na mysl zablokowac alternatywne komunikatory) ze dana osoba korzysta z Konnekta.

protokol gg raczej nie daje mozliwosci sprawdzania, jakiego klienta uzywa dana osoba [zreszta byloby to dziwnym posunieciem ze strony sms-express, ktorzy na pewno chcieliby, aby 100% osob kozystalo z ich wlasnego klienta (...do czego, daza poprzez zapowiadana chec zablokowania dostepu do protokolu alternatywnym komunikatorom - o czym powiedziales)]

jesli tak bardzo Ci na tym zalezy, to dodawaj sobie np: [K] za nazwa K-usera :wink:
hao
Edytowalne GUI jest w planach, ale póki co bardzo odległych niestety...

Co do rozpoznawania użytkowników Konnektowych byłoby to dla nas zamobójstwo smile.gif Pozostaje czekać na Jabbera biggrin.gif
Poke_
QUOTE(hao)
Edytowalne GUI jest w planach, ale póki co bardzo odległych niestety...

Ale jest, to dobrze!

QUOTE
Co do rozpoznawania użytkowników Konnektowych byłoby to dla nas zamobójstwo smile.gif Pozostaje czekać na Jabbera biggrin.gif

Rozumiem.
Sahasrara
Gdyby do wyboru zostałoby denne GG - albo powolny, przebajerzony Tlen - to bym chyba gówno jedno zbojkotował. Znajomych też bym przekabacił na jakiś sensowniejszy protokół, o - i myślę że nie tylko ja.
Olórin
no nie tylko ty tak myślisz smile.gif
case
QUOTE(Sahasrara)
Gdyby do wyboru zostałoby denne GG - albo powolny, przebajerzony Tlen - to bym chyba g**no jedno zbojkotował[...]

Tlen nie jest moze taki najgorszy... :wink:
QUOTE(Sahasrara)
Znajomych też bym przekabacił na jakiś sensowniejszy protokół[...]

mysle, ze Jabber by tu pasowal :wink:
QUOTE(Sahasrara)
o - i myślę że nie tylko ja.

ja rowniez biggrin.gif
Sahasrara
Tlen używa więcej zasobów przez skinowanie - a taki Konnekt pod coraz bardziej popularnym ikspekiem też wygląda nieźle. No i reklamy... i to że jest praktycznie zamknięty na inne sieci (ostatnia petycja).
miluti
QUOTE(Poke_)
cool.gif nie wiem czy to mozliwe - jakos zaznaczenie (oczywiscie mozna to wylaczyc w opcjach na wypadek gdyby lamom z gg przyszlo na mysl zablokowac alternatywne komunikatory) ze dana osoba korzysta z Konnekta.
To w pośredni sposób jest już dostępne jeśli używasz kBota (na własne ryzyko :wink: ) i skryptu talk. Jeśli druga osoba też używa ich używa to wystarczy że wyślesz "hej". Błyskawiczna odpowiedź z drugiej strony to nic innego jak sprawka Konnekta smile.gif

Przy okazji nasuwa mi się pytanie: czy za pomocą odpowiedniego skryptu nie można by np. przy rozpoczynaniu rozmowy przy pierwszej wypowiedzi dodać coś co potwierdzałoby korzystanie z Konnekta? Wystarczyłoby coś małego w stylu [K], równie dobrze można by to zrobić przez odpowiednią komendę tylko że użytkownicy używający badziewia (czyt. oryginalnego GG i klonów) widzieliby ją w oknie wiadomości a Konnekt w takim wypadku mógłby zareagować wyświetleniem odpowiedniej ikonki przy użytkowniku na liście kontaktów 8)
Olórin
kiedy będziemy niezależni od gg(będzie jabber) to wtedy pomyślimy o tym, narazie nie popełniajmy samobójstwa biggrin.gif a pozatym kbot ostatnio zadobrze niedziała :|

dopisane: biggrin.gif zapomniałbym, protokoł jabbera przewiduje coś takiego jak nazwa klienta biggrin.gif i tam to bedzie łatwiejsze do zrobienia biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.