Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Standard U3 dla KONNEKT'a
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Digitall
Był już taki temat tutaj: http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...=9556&hl=U3
Jednakże został zamknięty bez dogłębnego poruszenia problemu!

U3, to standard aplikacji "mobilnych" które przede wszystkim mają być całkowicie spersonalizowane pod kątem danego użytkownika, mają być NIEZALEŻNE od komputera na którym są uruchamiane, a przede wszystkim mają NIE POZOSTAWIAĆ ŻADNYCH ŚLADÓW na komputerze na którym były uruchomione..

Dodatkowo U3 to.... (Win2000 / XP) 2 dyski na pendrive'ie...
Uruchomienie "dysku" tylko do odczytu" (cd-rom) uaktywnia "launch pad" i zabezpieczenia oraz "prawdziwy dysk przenośny FLASH"..

Może kolega NelQ sobie poczyta, bo zamknął dość szybko poprzedni temat ten opis: http://u3.com/smart/default.aspx
KONNEKT dla U3 to idealne rozwiązanie.. gdyby tylko nie zostawiał śladów w rejestrze Windows...
Dopisanie go do listy launch pada jest raczej możliwe, jednak stworzenie installki U3 z prawdziwego zdarzenia i wymuszenie przechowywania wszelkich configów w plikach w katalogu programu rozwiązuje problem?

Na chwilę obecną interesuje mnie tylko zmuszenie KONNEKTA do NIE ZAPISYWANIA "śmieci" w rejestrze Windows..
Da się tak zrobić? Może jakaś odrębna kompilacja czy coś... Wtedy przynajmniej będzie można uruchomić KONNEKTA na każdym flash disku, bez obawy o pozostające w rejestrze zapisy..
Po prostu mój KONNEKT zawsze ze mną na moim pen drive, bezpiecznie i bez pozostawiania śladów..

Proszę bardzo wziąć pod uwagę moją wypowiedź..
I czekam na jakieś odpowiedzi! smile.gif

Pozdrawiam!
michalos21
Osobiście pomysł mi się podoba, nie chodzi tylko o to żeby konnekt się uruchamiał. Aplikacje U3 mają też to do siebie, że przy podłączenia pena do komputera "matki" pen synchronizuje automatycznie wszystkie informacje z naszym komputerem. Jak dla mnie byłoby to milion razy wygodniejsze niż ciągłe kopiowanie plików na pendrive. Niestety używam konnekta nie tylko w domowym komputerze ale także w innych i późniejsze samodzielne synchronizowanie danych nie jest niczym przyjemnym. Pozdrawiam.
saCOOL
A nie da się skopiować katalogu z K na pendrive i tak działać na nim? Nie potrzebuje on być zainstalowany, aby działał poprawnie. Jedyne co daje się zauważyć, to np.: jak klikniesz na jakimś forum na link do numeru gg danej osoby, nie otworzy Ci się ono w K. Innych problemów z nim nie zauważyłem. Już od wielu miesięcy (tak z 20) mam K na dysku, bez instalacji (tylko pliki w folderze na dysku d). Po reinstalacji systemu, instaluje zawsze najpierw różne osłonki, które między innymi pytają się o autoryzację zmian w rejestrze. Nigdy nie zauważyłem, żeby Konnekt pytał mnie o taką autoryzację :>. Więc: rejestr jest nie tknięty? Niech mnie ktoś oświeci/naprowadzi.
Aule
Konnekt chyba wielce istotnych informacji w rejestrze nie przechowuje, hasła itp są w plikach konfiguracyjnych. Nie ma więc co sie o nie bać, niedogodnością pozostaje jeszcze ręczna synchronizacja. Oczywiście jestem za U3, ale będąc realistą nie spodziewałbym się go w najbliższym czasie.
grzecisz
QUOTE(5ylwus @ 3.04.2008 - 20:40) *
Ja też nosze swojego konnekta na pen drive, i bardzo niepokoi mnie to ze zostawia on tak dużo sladów w rejestrze po sobie.
Sprawdzałeś(aś)? I co to znaczy "tak dużo śladów"? W moim przypadku w rejestrze nie ma praktycznie NIC (na pewno nic cennego, chyba że nazwa Twojego profilu jest na wagę złota...). Z tym, że ja to sprawdziłem PRZED wypowiedzeniem się.

QUOTE(5ylwus @ 3.04.2008 - 20:40) *
Nie znam się zabardzo na tym[...]
To by wiele wyjaśniało...

QUOTE(5ylwus @ 3.04.2008 - 20:40) *
[...]tak by przy pierwszym uruchomieniu wszystkie ustawienia zamiast w rejestrze zapisał w jakimś pliku który mozna by zapisać w folderze razem z programem
Konnekt tak działa od niepamiętnych czasów. Przed moją przesiadką na Viste (nowy laptop - o dziwo kilkuletni Konnekt pisany przecież na XP śmiga bez problemów..) nie musiałem NIGDY reinstalować Konnekta. Trzymałem go na partycji D:\, a po formacie C:\ i reinstalce systemu po prostu go odpalałem...

Radzę następnym razem zapoznać się z tematem, zanim zacznie się pisać farmazony.
Mellos
Można zainstalować Konnekta do platformy U3. Jest specjalny program pod tą platformę do doinstalowywania programów do menu U3 z zainstalowanych już w systemie programów, czyli profram files. :]
momo81
hm... udalo mi sie zmusic moje sandisk'a cruser'a u3 do wspolpracy z konnektem smile.gif

blush.gif

1. obecna instalke k kopiujemy na pendriva z u3 (dobrze by bylo gdyby profil usera byl w katalogu konnekta, instalator pyta sie o to na poczatku instalki)
2. dokoujemy sie do katalogu x:\system\apps ( katalog ma atrybut ukryty)
3. zakladamy w nim np katalog konnekt (x:\system\apps\konnekt)
4. do tegoz katalogu zasysamy pliczek konnekt.u3p
5. w katalogu x:\system\apps jest plik o nazwie LPDB.xml, do niego nalezy wkleic
<APPLICATION guid="konnekt" launchOnStart="N" lastUsed="5/4/2006 10:03:12 AM">\konnekt.u3p</APPLICATION>
koniecznie!!! przed znacznikiem </LPDB>
6. zeby to wspolgralo z moimi ustawieniami to proponuje umiescic konnekta w katalogu x:\moje programy
7. w razie problemow pisac smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.