Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: okno rozmowy zintegrowane z tapetą pulpitu
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
szpon
witam:
mam tapetę pulpitu i ustawiłem tą tapetę jako obrazek w oknie głównym i zarąbiście konnekt wygląda ale okno rozmowy nie bardzo pasuje, chciałbym takie same
czy można jakoś zrobić okno rozmowy takie jak okno główne lub tapetę pulpitu ??? po prostu zintegrować je z tapetą ??
Olórin
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=9469 i przykładowo styl GoneDark
szpon
własnie próbowalem to zastosować
body {
background-repeat: no-repeat;
background-attachment: fixed;
background-image: url(wallpaper.jpg);
-ieh: expression(
this.style.backgroundPosition = parseInt(0 - window.screenLeft) + 'px ' + parseInt(0 - parseInt(window.screenTop + 12)) + 'px'
);
}

ale nie działa, albo źle wpisuje, wyjaśnijcie gdzie to wpisać
Konrado
w miejsce url(*) musisz wpisać wskaźnik do obrazka który bedzie zastosowany jako tło w tym wypadku tapete pulpitu, najlepiej skopuj ją sobie do folderu z themes i wpisz w to miejsce jej nazwę, np. zima.jpg tongue.gif
szpon
KonradoFFC kompletnie nic nie rozumiem, byłbym bardzo wdzięczny jak by ktoś napisał dokładną instrukcje jak to zrobić
zhvir
w miejsce url(...) podaj dokładną ściążkę do pliku z tapetą
jak to zrobić powie ci google
szpon
nie stety nie działa, męcze się i męczę ale nie działa
napisze dokładnie jak robie
skopiowałem do notatnika ten kod

body {
background-repeat: no-repeat;
background-attachment: fixed;
background-image: url(lokalizacja tapety);
-ieh: expression(
this.style.backgroundPosition = parseInt(0 - window.screenLeft) + 'px ' + parseInt(0 - parseInt(window.screenTop + 12)) + 'px'
);
}
jak widzicie tam gdzie url to wpisałem miejsce gdzie jest tapeta, następnie zapisałem ten plik z końcówką css czyli nazwa.css
potem uruchomiłem konnekta, dałem ustawienia, ustawienia, Interfejs, okno rozmowy i odznaczyłem opcje Używaj pliku css z aktywnego tematu kStyle a tamte dwie czyli dopuszczaj lokalne style css i Używaj styli css to zaznaczyłem, tam gdzie pisze Jeśli temat kStyle nie posiada pliku css użyj tego:
tam właśnie wskazałem ten plik css z tym kodem, zrestartowałem konnekta ale nie mam przezroczystego okna rozmowy z tapetą, popisałem wiadomości trochę poruszałem oknem, włączyłem emotki itd... czyli wykonywałem czynności ale nie ma przezroczystego
oczywiście tam jak napisałem lokalizacja tapety to ja tak nie wpisałem naprawdę hehe tylko podałem ścieżkę

co mogłem zrobić źle ??
zhvir
QUOTE
url(lokalizacja tapety)


niestety nie widzimy najważniejszego więc nie możemy pomóc tongue.gif
szpon
tapete mam na dysku E w folderze tapeta do konnekta czyli w miejscu url wpisałem
E:\tapeta do konnekta
zhvir
to powinieneś wpisać raczej
"E:\tapeta do konnekta"
bo jeżeli są spacje w nazwie to muszą być cudzysłowy
ponadto przydałoby się pokazać konnektowi o jaki plik dokładnie ci chodzi
czyli np
"E:\tapeta do konnekta\grafika.jpg"
szpon
super udało się, nie wiem jak ci dziękować ale jest mały problemik
bo ja chciałem mieć tak jak tutaj http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...amp;#entry79171

a ja mam tak
http://img164.imageshack.us/img164/342/mjjlj4.jpg
ja tam zamazałem czarnym paskiem nazwy żebyście nie widzieli jak mój kolega ma na imie i nazwisko hehe

jak zrobić tak jak jest na tamtym obrazku, oczywiście chodzi mi o okno rozmowy
Olórin
Otwórz plik tapety w programie graficznym i powiększ go do rozmiaru rodzielczości, wtedy będzie ok.
szpon
to nic nie pomoże, pewnie ma jakiś inny styl okna rozmowy
a może pomoże, ale nie mam takiego programu, poleccie mi jakiś ??

teraz zobaczyłem że w tym pliku tapety jest napisana roździelczośc i jest większa roździelczość niż ja mam w kompie
Konrado
Ja używam AcdSee do tego i opcji resize smile.gif
szpon
napisałem że jest większa roździelczość
bardzo bym chciał miec takie okno rozmowy, takie jak na tym screenie z tego linku http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...amp;#entry79171
zmienienie roździelczości nic nie pomoże
czy ktoś wie jak zrobić takie okno rozmowy ??
Poncio
mnie Twoj link odsyla na glowna strone forum;)
szpon
bo częśc linku jest poniżej a częśc wyżej, musisz cały skopiować do przeglądarki a zresztą tu masz cały
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...amp;#entry79171
Poncio
roznicy miedzy nimi nie widze....
jiobel.
To się robi powoli śmieszne. Albo piszecie posty porządnie, albo tego w ogóle nie robicie.

A na większość pytań szpona jest już odpowiedź. Wujek Googiel, ciocia szukajka z tego forum i voila!
szpon
ja chcę takie same okno rozmowy jak na tamtym screenie to ciekawe jak mam wyszukać to w googlach
mam wpisać takie same okno jak jabolka hehe
nie no pytam serio, jak mieć takie okno a jak wam się nie chce tłumaczyć to dajcie link gdzie jest instrukcja jak robic takie okna itp...

Ponio, nie widzisz różnicy między moim a tamtym, to gratuluje spostrzegawczości
Konrado
Może ja jestem jakiś nie tegesz z rozumem, ale ja nie rozumiem pytania. Jabolek nie podał css-a do stylu swojego okna rozmowy czy jak?
zhvir
@szpon

this.style.backgroundPosition = parseInt(0 - window.screenLeft) + 'px ' + parseInt(0 - parseInt(window.screenTop + 12)) + 'px'

12 należy bodajże zmienić na 0
szpon
nie stety nie pomogło
Poncio
szpon



moze Ty widzisz roznice
szpon
o czym ty mówisz Poncio, różnicy nie widzę
zhvir
a jak nie widać różnicy to po co przepłacać...
link nadal odsyła na stronę główną forum
niestety
Poncio
QUOTE(szpon)
napisałem że jest większa roździelczość
bardzo bym chciał miec takie okno rozmowy, takie jak na tym screenie z tego linku http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...amp;#entry79171
zmienienie roździelczości nic nie pomoże
czy ktoś wie jak zrobić takie okno rozmowy ??


chodzi o to ze ten link odsyla na glowna strone forum a nie na screen z oknem rozmowy
link z nastepnego posta tez odsyla na glowna strone
szpon
już wiem czemu, link jest za długi trzeba go skrócić
kliknij Tutaj
manieKMP
Z tego co zauważyłem to w twoim screen'ie nie widać "belek" stylu zEclipse, bo to o ten chodzi (masz jakieś szare paski zamiast grafy, jakbyś wywalił wartości z css'a odpowiedzialne za wyświetlanie jej). Więcej o tym stylu wie twórca i może on Tobie powie co wywalić, a co wstawić (wstawić to już chyba wiesz, było podane wcześniej). Może usunąłeś coś za dużo. Ja mam inny styl i jedyne co zrobiłem to z css'a wywaliłem to co było u mnie odpowiedzialne za tło (chyba background: url(...), wstawiłem do body to co masz Ty podane w tym temacie (z usunięciem 12-ki) i zmieniłem rozdzielczość obrazu na odpowiednią rozdzielczość (każdy program do grafiki rastrowej to ma, nie licząc Paint'a wink.gif). Jak Sobie nie poradzisz to podaj dokładnie jaki styl masz (zEclipse ma tam parę różnych rodzajów) to Tobie zrobię, a Ty tylko sobie wpiszesz ścieżkę do obrazka (bo inaczej to chyba nie dojdzie do porozumienia).

PS. Jeśli to ten styl co wyżej to edytuj zEclipse_smoke.css (bo akurat to chyba ten styl widnieje na podanym przez ciebie screen'ie z innego postu) i usuń lub oznacz tym ->/**/ fragment (w ramce jest już to zrobione)
QUOTE
/* body
{ background: url(zEclipse/smoke/hot2.jpg) fixed no-repeat 50% 20%;
background-color: #2a2a2a;
padding:0 0 0 0;
cursor: crosshair; wink.gif }

body,*/
.body, .header, .send, .recv, .nick, .timestamp, .sendnext, .recvnext
{ font-family: "Lucida Grande", "Lucida Sans Unicode";
font-size: 10px;
font-weight: normal;
color: #fff;}
i wklej pod lub nad
QUOTE
body {
background-repeat: no-repeat;
background-attachment: fixed;
background-image: url(c:\Documents and Settings\[użytkownik]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Wallpaper1.bmp);
-ieh: expression(
this.style.backgroundPosition = parseInt(0 - window.screenLeft) + 'px ' + parseInt(0 - parseInt(window.screenTop - 0)) + 'px'
);
}

Zamiast [użytkownik] wpisz nazwę swojego profilu w Windowsie (powinno pobrać aktualną tapetę pulpitu).

Pozdrawiam.
szpon
maniek mam wielka prośbę, mógłbyś mi ten plik zrobic tak jak ma być bo nie bardzo rozumiem z tego co tam napisałeś
http://www.mytempdir.com/1142221 - tutaj jest mój plik css, przekształć go tak jka ma być i wpisz tutaj lub wstaw na serwer
polecam serwer www.mytempdir.com
manieKMP
No cóż, jeśli użyłeś tego css'a w Konnekcie to się nie dziwię, że nie działało to tak jak chciałeś (miałeś tylko kod do wyświetlenia tapety i nic więcej). W załączniku masz jeden z czterech styli okna rozmowy (ten, który widnieje na screen'ie w linku przez Ciebie podanym, czyli zEclipse_smoke by zhvir), rozpakuj zip'a do katalogu themes w Konnekcie i w opcjach "Okno rozmowy" podaj tą ścieżkę C:\Program Files\Konnekt\themes\zEclipse.css (chyba że w innym miejscu instalowałeś Konnekt'a, wtedy musisz inną podać).

PS. Styl sprawdzony i działa.
PS2. w pliku zEclipse.css znajdź [użytkownik] i zmień go na swoją nazwę profilu Windows. Wtedy po odpaleniu okna rozmowy powinna się wyświetlić tapeta jaką użyłeś dla pulpitu, jeśli nie to podaj poprawną ścieżkę do pliku z obrazem (w twoim css'ie było to E:\jabolekk\format.jpg).


zhvir, mam nadzieję że się nie obrazisz za zamieszczenie, nic w tym stylu nie usuwałem (jedynie usunięcie _smoke i dodanie odpowiednich rzeczy do uzyskania tła) wink.gif

Pozdrawiam.
szpon
normalnie nie wiem jak mam ci podziękować biggrin.gif biggrin.gif
o to moje okno rozmowy http://img225.imageshack.us/img225/7430/mojeoknopd5.jpg
ale jak widzisz nie mam takiego samego stylu całkowicie jak - Tutaj
czy dało by się zrobic identycznie albo jeszcze trochę bardziej podobnie

PS: wpisanie swojej nazwy użytkownika nie daje rezultatu że jest widoczna tapeta, musiałem wpisać swoją lokalizacje tapety hehe
manieKMP
Przepraszam za błąd, z pośpiechu wywaliłem nie ten folder co trzeba (zamist zostawić katalog smoke, zostawiałem camo), przez co styl nie był poprawnie wyświetlany. Zamieszczam poprawny.

PS. Swoją drogą dziwne, że nie działa ścieżka (ze zmienionym słowem [użytkownik], oczywiście nawiasy kwadratowe też trzeba usunąć), ponieważ tam w Windows'ie jest plik tworzony do tła pulpitu (jako Wallpaper1.bmp) i gdy się wybiera we właściwościach pulpitu tło to w tamtym miejscu podmieniany i pobierany jest plik dla tła (też na Wallpaper1.bmp).

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (zEclipse.zip)

Pozdrawiam.
szpon
może to głupio zabrzmi ale okno chyba tak samo wygląda hehe
manieKMP
No to teraz się zdziwiłem, bo pobrałem tak na wszelki wypadek zip'a i u mnie to wygląda tak
[img=http://img174.imageshack.us/img174/2244/beztytu322uyj6.th.jpg]
i oprócz tła jest tak jak na tamtym screen'ie "bazowym".

Pozdrawiam.
szpon
kurcze, pomóz mi jakoś też chcę taki, oprócz tła hehe
ja: plik zEclipse wrzuciłem do folderu smoke
a mój plik css zEclipse który tam wrzuciłem to on tak wygląda
sprawdź czy wszystko jest dobrze - http://www.mytempdir.com/1142928

naprawdę dziękuje ci że tak się męczysz dla mnie
manieKMP
No to tłumaczymy:
1). Ściągasz zEclipse.zip
2). Rozpakowujesz go do C:\Program Files\Konnekt\themes\
czyli powinno to wyglądać tak (postać drzewka):
CODE
C:\
     Program Files\
                  Konnekt\
                           themes\
                                   [katalog] zEclipse
                                   [plik]  zEclipse.css

3). Edytujesz zEclipse.css i w nim zmieniasz [użtkownik] na np. szpon (nazwa profilu użytkownika) czyli zamiast ...\[użytkownik]\... powinno być ...\szpon\..., jak to nie działa podaj odpowiednią ścieżkę.
4). Jak chcesz, zmieniasz rozdzielczość tapety (ta, którą widziałem ma inne, niestandardowe), na te jakich Ty używasz (nie wiem jaką masz, 1024x768 czy 1280x1024 czy inną)
5). Może być potrzebne pozycjonowanie w zEclipse.css (to podam później jak się z tym uporasz).
W bardziej prosty sposób tego się nie da (chyba) podać.

Jak wykonasz wszystko poprawnie (pkt. od 1 do 3) to powinieneś otrzymać:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b0bb746f7d59989.html

PS. css, który podałeś jest poprawny (oczywiście jeśli obraz jest tam i jest jpg, ten który ściągnąłem z posta był png'iem).
PS2. Z tego co zrozumiałem to tego css'a wsadziłeś nie tam gdzie trzeba

Pozdrawiam.
szpon
dzięki, dzięki, dzięki wielkachnie
po prostu dałem plik css na wierzch usunolem z folderu smoke a dałem na wierzch, czyli oddzielnie folder i odzielnie plik css i działa hehe, nie wiedziałem że to ma aż takie znaczenie

życzę udanego sylwestra wink.gif
i jeszcze raz dziękuje
ciaastek
A Ty widzisz? Kurde no... chyba to my coś mamy ze wzrokiem.

Poncio, też widzisz tam takie 3 mróweczki pomiędzy "sh" a "amp"?

Otwierasz tapetkę w jakimś programie graficznym, zmniejszasz jej rozmiar (wymiary) do takich, jakiej rozdzielczości używasz. Jeżeli tapeta jest o rozmiarach 1152x864 (trochę dziwne), a Ty używasz 1024x768 to zmniejsz ją do właśnie takiej rozdzielczości, ewentualnie utnij ją po prawej.

Ahh.. nie zauważyłem tych postów wyżej :| tak to jest jak się nie czyta całego tematu tylko pierwszą stronę - przepraszam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.