Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kTransfer 1.0.1.0 - calkiem nowa, wersja testowa :-) (cd)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
pienio
tu znajdują się poprzednie posty:
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=851



hmm.. podstawa dzialania jest niewatpliwie dobra konfiguracja, a nie wiem niestety o co chodzi w tym okienku z konfiguracja.
gdzie mozna znalezc info co jest co? bo np nie wiem co to NAT smile.gif
Lukas77
Ja powiem tak, kTransfer nie jest wcale trudniejszy w konfiguracji od okienka w GG. Jeśli jest ktoś za NAT-em (Network Adress Translation) czyli za popularną bramką, a jak tktoś woli Firewall'em to nic nie musi ustawiać bo ma włączoną Autodetekcję IP, natomiast jeśli ktoś ma zew. IP to też nie musi nic ustawiać (autodetekcja). Problem pojawia się przy przekierowaniu portów, bo aż trzeba wpisać jeden adres IP więcej... wow! W GG wcale nie jest prościej... Nie wiem no co narzekacie, mi ta wtyka chodzi dobrze, mam przekierowane porty (wszystkie) i nie ma najmniejszego problemu z przesyłaniem plików...
---
W każdej paczce z wtyczką jest info jak ją konfigurować, a w kTransferze jak dobrze pamiętam jest też Windowsowy help, więc w czym problem?
pienio
QUOTE(Lukas77)
W każdej paczce z wtyczką jest info jak ją konfigurować, a w kTransferze jak dobrze pamiętam jest też Windowsowy help, więc w czym problem?

racja, jest. i to w nic nie mowiacym katalogu 'doc'. wink.gif
thx!
tak wiec problemu nie ma smile.gif
case
QUOTE(pienio)
QUOTE(Lukas77)
W każdej paczce z wtyczką jest info jak ją konfigurować, a w kTransferze jak dobrze pamiętam jest też Windowsowy help, więc w czym problem?

racja, jest. i to w nic nie mowiacym katalogu 'doc'. wink.gif

doc[uments] nic Ci nie mowi? powinny tam sie znajdowac dokumenty programu i wtyczek [jesli wszystko byloby uporzadkowane :wink: ]
foxtwo
QUOTE(piopawlu)
kTr... mial sie stac OpenSource dla wszystkich, wiec kazdy moze sobie to poprawic, a ja osobiscie nie mam ani czasu ani ochoty :-(


Czy to oznacza, ze jush nie bedzie zadnych nowych wtyczek stworzonych przez ciebie ?
hao
Ja od siebie dodam tylko tyle, że wczoraj o 2 w nocy udało mi się skompilować moją wersję kTransfera. Zmian jest mnóstwo, zwłaszcza w kodzie (wybacz Piotrek biggrin.gif), ale póki co jakoś nie chce to działać smile.gif Tradycyjnie po cyklu testów - poprawek dostaniecie to w swoje ręce...
piopawlu
hej,

jasne ze wybaczam smile.gif od razu mowilem, ze czasem lepiej przepisac cos od nowa, niz bawic sie w poprawianie :wink:

co do tego czy beda inne wtyczki stworzone przeze mnie to sie okaże :-) narazie skupiam sie nad projektem dyplomowym...

Piotrek
QUOTE
Nie ma sie co dziwic... zapewne na tym porcie miales Kazaa lub eMule albo jeszcze jakies inne p2p, i teraz ciagle ktos chce cos sciagnac... A okienko sie otwiera, bo tak zostalo napisane...

nie korzystam z zadnych p2 bo moja siec jest przepchana, wiec to napewno nie to..
wpadlem na pomysl zeby dodac taka opcje 'ogranicznika liczby wysyłanych plikow' tak zeby kTransfer nie przyjmowal np wiecej niz 3 pliki i zeby w ten sposob nie moznabylo floodowac (pojawialy by sie tylko 3 okienka i koniec, a nie jak u mnie 10.000.. smile.gif ) oczywiscie opcja do ustawienia, w zaleznosci jakie kto ma lacze..
btw ciekawe co master hao wymyslił smile.gif czekamy cierpliwie
hao
Nowy kTransfer, o ile nie przestawi się tego w opcjach, będzie co prawda przyjmował dowolną liczbę połączeń (dać ograniczenie?), ale wyświetlał okno dopiero po pełnej autoryzacji... Szczegóły zmian dopiero jak dostaniecie wtykę do rąk smile.gif Powinno Wam się spodobać... Przede wszystkim jest zdecydowanie bardziej user-friendly!
QUOTE(hao)
Nowy kTransfer, o ile nie przestawi się tego w opcjach, będzie co prawda przyjmował dowolną liczbę połączeń (dać ograniczenie?)

no dać dać smile.gif moge cie osobiscie sam zfloodowac smile.gif

QUOTE(hao)
ale wyświetlał okno dopiero po pełnej autoryzacji...

hao, jesli mozesz to tez pozostaw te opcje zeby ludzie mogli wysylac pliki bez potwierdzenia.. 'pytaj o akceptacje plików' chodzi głównie o to ze czasami nie ma mnie przy kompie i ktos musi wyslac cos waznego.. bardzo sie przydalo juz nie raz smile.gif
hao
Huh, będzie nawet lepsza biggrin.gif
UNK
tak ostanio zauwazylem denerwujaca rzecz, chodzi o to ze jak ktos przesyla plik, okno jest rzucane na pierwszy plan i kiedy ktos zaczyna nam wysylac plik aktywny jest przycisk "Anuluj" i bardzo latwo jest go nacisnac jesli rozmawiamy z kims lub cos robimy i naciniemy spacje lub enter, to jest czasami denerwujace, hao jak bedziesh robil ta swoja wersje to uwzgeldnij ten problem :> z gory thx wink.gif
hao
Będzie przede wszystkim pytać czy chcesz anulować...
case
ja bym jeszcze prosil o mozliwosc ustawienia portu do transferu po kLan'ie bo w 1.0.0.9 na porcie 1550 od razu przy starcie wywalalo mi blad w kTransferze i zatrzymywalo proces, wiec z kLan'a musialem zrezygnowac... :roll:
Olórin
prawdopodobnie to by było ciężko zrobić, ale można by dać klanowi jakiś inny port(rzadko używany biggrin.gif)
hao
kLAN nie używa portów!
Olórin
QUOTE(hao)
kLAN nie używa portów!


miałem namyśli port w kTransferze do obsługi transferów przez kLan'a smile.gif

IMHO to da się zrobić smile.gif w pakiecie który kLan wysyła z informacją o statusie należało by dołączyć numer portu do transferu plików biggrin.gif[/i][/u]
hao
Patent polega na tym, że nowy kTransfer nie obsługuje w tej chwili przesyłania plików przez kLAN... Poza tym obsługa zawsze kompletnie pomijała samą wtyczkę kLAN... Nawet nie wiem jak to było kiedyś zrobione, bo wersja którą dostałem już tej obsługi nie miała.
case
QUOTE(hao)
Patent polega na tym, że nowy kTransfer nie obsługuje w tej chwili przesyłania plików przez kLAN... Poza tym obsługa zawsze kompletnie pomijała samą wtyczkę kLAN... Nawet nie wiem jak to było kiedyś zrobione,  bo wersja którą dostałem już tej obsługi nie miała.

...bo dostales wersje wtyczki [1.0.1.0], ktora powstala pewnie, w wyniku wolnej chwili Piotrka i nie zostala skonczona [z braku checi :roll: ]

chyba sam sobie teraz odpowiedzialem - nie bedzie transferu po kLanie... :?
Olórin
mi sie wydaje że ktransfer nasłuchiwał na porcie 1550 i jak coś przychodziło to odbierał, a jak ktoś chciał wysłać to wyciągał z nazwy użytkownika(tutaj hosta) ip i się z nim łączył na port 1550 smile.gif
case
QUOTE(Olórin)
mi sie wydaje że ktransfer nasłuchiwał na porcie 1550 i jak coś przychodziło to odbierał, a jak ktoś chciał wysłać to wyciągał z nazwy użytkownika(tutaj hosta) ip i się z nim łączył na port 1550 smile.gif

tak jest biggrin.gif

...a ja juz rozwiazalem moj problem - p2p mirandy blokowalo mi ten port i to powodowalo bledy, zmienilem i jest w pozadku

PS: ciekawe, czy warto bedzie zmienic ta wersje [1.0.0.9] na nowego kTransfer'a... :wink:
pienio
QUOTE(case)
QUOTE(pienio)
QUOTE(Lukas77)
W każdej paczce z wtyczką jest info jak ją konfigurować, a w kTransferze jak dobrze pamiętam jest też Windowsowy help, więc w czym problem?

racja, jest. i to w nic nie mowiacym katalogu 'doc'. wink.gif

doc[uments] nic Ci nie mowi? (...)

hmm... taka ladna buzka "wink.gif" powinna wszystko tlumaczyc...
ale dziekuje za troske. smile.gif
hao
Co do poprzednich wersji kT - mam złą wiadomość - nie zadziałają z nowym gg.dll
case
QUOTE(hao)
Co do poprzednich wersji kT - mam złą wiadomość - nie zadziałają z nowym gg.dll

Grrrrrrrrrrrrrrr :evil: :evil:

...w takim razie drugie pytanie: czy warto bedzie zmienic gg.dll na nowy... wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.