Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem: Era - Bramka Podstawowa
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
doc
Witam
Mam problemy z wysyłaniem smsów z bramki podstawowej na Erze. Otrzymałem smsa od ery do Bramki Podstawowej z hasłem do mojego numeru telefonu.
Wpisałem otrzymane dane do konnekta, jednak wysyłanie smsów na Ere nie jest możliwe. Komunikat o treści: "Uzytkownik nieautoryzowany"
Pewnie problem jest banalny, ale nie moge go przejśćI tu pytanie do forumowiczów: co i gdize trzeba ustawić aby wysyłanie smsów na ere było możliwe?
P.S. Wpisanie numeru telefonu + hasło na stronie ery powoduje pomyslne wysłanie smsu
Pozdrawiam
DOC
Lukas77
Pamiętam że musiałem się zalogować na stronie ery i uzupełnić swoje dane w profilu, dopiero wtedy mogłem wysyłać smsy. Jeśli to zrobiłeś, a nadal się nie wysyła to może nie masz uaktualnionych skryptów ery, skorzystaj z k.update, spróbuj też jeszcze raz wpisać numer i hasło. Numer telefonu jest w formacie 486XXXXXXXX - to tyle, u mnie ciągle śmiga bez zarzutów.
SandmmaN
QUOTE(Matzec)
Pytanie \"w temacie\". Czy z darmowej bramki podstawowej mogą korzystać tylko użytkownicy Ery?

Jeżeli TAK, to jak mogę wysyłać SMSy do Ery, nie będąc jej klientem?

Ja jestem w tej bramce podstawowej zarejestrowany na nr Ideii więc posiadnie kom. w Erze raczej nie jest wymagane. Smsy na Erę wysyłam na ogoł przez bramke konnektową (Era podstawowa) i działa w większości przyadków bez zarzutu.
Lukas77
Są dwie możliwości. Rejestracja na stałe, musisz tylko wysłać sms'a o treści HASLO na numer +48 604 11 66 77 (dla klientów spoza sieci iEra) lub 6677 (dla klientów Ery). Otrzymasz zwrotny sms z hasłem, teraz musisz zalogować się do bramki podstawowej na Era Omnix (login: 48XXXXXXXXX) i uzupełnić dane Rejstracyjne (imę nazwisko i inne pierdoły), zmienić hasło i już na stałe korzystasz z bramki.
Jako bonus aktywowana jest też Bramka Omnix (login i hasło to samo jak w podstawowej) bramka jest płatna, ale otrzymujesz 100 żetonów gratis i możesz wysłać 100 smsów gratis. Użytkownik otrzyma smsa z Twoim numerem tel. (podobnia jak w 1rstwap). Nie wiem czy jeszcze to działa, ale założyłem siostrze konto na EraOmnix od razu jak powstała ta bramka i nadal może wysyłać smsy widoczne z jej numerem telefonu (PLUS), ale czy działa to z IDEĄ to nie mam pojęcia.
Pozdrawiam
SandmmaN
LOL a gdzie sie podział post Matzeca, na którego odpowiadałem?!?!? :shock:
Olórin
ostatnio shw też się skarżył że mu posta wróżki ukradły..........
shw
okazalo sie, ze jednak wrozki maja alibi i zrobily to hobbity - te sa nadal poszukiwane smile.gif
Erydian
mam tez sam problem z konnekta nie ida z gg ida.
hao
Przypominam, że numer telefonu podajemy KONIECZNIE z 48 na początku! Może to to?
Mi normalnie działa...
MBABELEK
Tak jak HAO wspominał, wystarczy podać numer telefonu, który zarejestrowaliśmy w sieci ERA GSM.
Ta wtyczka ma jedno małe ułatwienie, gdyż nie trzeba wpisywać + przed numerem kraju ( Polska 48 ) .. wiec krótko mówią wystarczy wpisać 48692xxxxxx dalej nie podam mojegu nemuru laugh.gif
Logowanie przez strone www nadal wymaga dodania + ....czyli +48692xxxx

Pozdrowionka z Wrocławia
doc
Hej wszystkim
Tyle postów a tu problem, który zapoczątkowal; ten wątek przeze mnie był bardzo banalny. W ustawieniach w Konnekcie dałem na poczatku +48 zamiast 48. Info z forum pomogło i bramka dziala bez zarzutu. Tak wiec dzieki wszystkim, którym chciało sie mi odpowiedziec.

Mała podpowiedz jeszcze dla twórców konnekta: może warto rozważyć wprowadzenie ograniczenie w opcje/wtyczki/SMS/era podstawowa wpisania numeru tylko w postaci: 486XXXXXXXX, tak aby nie bylo możliwości wpisania numeru w postaci: +486XXXXXXXX.
Bardzo by to ułatwiło zycie początkującym użytkownikowm konnekta.
Matzec
QUOTE(SandmmaN)
LOL a gdzie sie podział post Matzeca, na którego odpowiadałem?!?!?  :shock:

Skasowałem go zaraz po tym, jak znalazłem odpowiedź w innym temacie... nie zauważyłem, że już zdążyłeś odpowiedzieć :)
SandmmaN
QUOTE(Matzec)
QUOTE(SandmmaN)
LOL a gdzie sie podział post Matzeca, na którego odpowiadałem?!?!?  :shock:

Skasowałem go zaraz po tym, jak znalazłem odpowiedź w innym temacie... nie zauważyłem, że już zdążyłeś odpowiedzieć smile.gif

QUOTE(shw)
okazalo sie, ze jednak wrozki maja alibi i zrobily to hobbity - te sa nadal poszukiwane smile.gif

No to jednego hobbita juz mamy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puma
QUOTE(doc)
Witam
Mam problemy z wysyłaniem smsów z bramki podstawowej na Erze. Otrzymałem smsa od ery do Bramki Podstawowej z hasłem do mojego numeru telefonu.
Wpisałem otrzymane dane do konnekta, jednak wysyłanie smsów na Ere nie jest możliwe. Komunikat o treści: \"Uzytkownik nieautoryzowany\"
Pewnie problem jest banalny, ale nie moge go przejśćI tu pytanie do forumowiczów: co i gdize trzeba ustawić aby wysyłanie smsów na ere było możliwe?
P.S. Wpisanie numeru telefonu + hasło na stronie ery powoduje pomyslne wysłanie smsu
Pozdrawiam
DOC


Ja zarejestrowalem sie na e-mail, ze strony wysylanie dziala a z K juz nie :cry:
shw
QUOTE(SandmmaN)
QUOTE(shw)
okazalo sie, ze jednak wrozki maja alibi i zrobily to hobbity - te sa nadal poszukiwane smile.gif

No to jednego hobbita juz mamy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

teraz tylko znalezc mojego smile.gif
Lukas77
Problem dotyczy zarówno bramki Omnix jak i Podstawowej. Jeżeli sms jest napisany z polskimi znakami to te litery są obcinane podczas wysyłki. I tak tekst 'równość' jest widoczny na telefonie jako 'rwno' - wiem że ktoś kiedyś poprawił skrypt bodajże 1rstWap, który miał ten sam problem. Ja niestety jestem skryptowym zerem i nie dam sobie rady, może komuś będzie się chciało? smile.gif
Pozdrawiam
Piett
Odkopany smile.gif

Zauważyłem ostatnio następujący problem przy wysylaniu smsów na Ere przy pomocy Bramki Podstawowej, mianowicie jezeli napisze dlugiego smsa (np takiego, ktore rozdzieli się na 2 wiadomosci) to pierwsza z nich(1/2) nigdy nie chce się wysłać, zwraca komunikat ze wiadomosc zbyt długa a sms 2/2 ladnie wysyla. W rezultacie odbiorca otrzymuje tylko smsa 2/2.
cRoMo
Potwierdzam, zaobserwowalem to jakis czas temu.
shw
ja tez - problem rozwiazalem przez edytowanie pliku xml i ustawienie dlugosci wiadomosci na 124 (bylo 125) - od tego czasu idzie dobrze.

instrukcja
wejdz do katalogu konnekta
katalog sms
edytuj plik eraomnixp.xml
zmien wartosc obiektu maxChars na 124.

lub gotowy plik:
CODE

 <?xml version="1.0" encoding="Windows-1250" ?>
- <sms>
 <id>ERAOP</id>
 <name>Era podstawowa</name>
 <logo>eraop.ico</logo>
 <author>Stamina</author>
 <version>2003-07-23</version>
 <info>Bramka wymaga rejestracji!</info>
 <authorURL />
 <gateURL />
 <acceptNumber>(\+48)?0?6[09][02468]\d{6}</acceptNumber>
 <scriptFile>eraop.lua</scriptFile>
 <maxChars>124</maxChars>
 <maxSendCount>10</maxSendCount>
 <maxParts>5</maxParts>
- <params>
 <param name="Login" type="string" tip="Login na EraOmnix. Bez znaku +!">Numer (48xxxxxxxxx)</param>
 <param name="Pass" type="pass" tip="Hasło na EraOmnix">Hasło</param>
 </params>
 </sms>
Piett
u mnie maxChars było 120, wiec zmienilem na 119 :mrgreen: i działa.
Lukas77
Na ale żeby nie było bramka Ery podstawowoej od wczoraj robi numery... nie wysyła smsów tylko wyskakuje:
Serwer zwrócił: http://konnekt.info/failure?X-era-error=8
a poniżej:
błędny adres odbiorcy.

Achhhh... gdybym znał się na lua... ktoś wie coś na ten temat??
MihAoo3k
mam to samo:(...nie wiem co z tym zrobic;/.. jak narazie pozostaje mi bramka ery na stronie...
undying
to samo u mnie :-( najpierw heyah teraz cala era :-(
Puma
U mnie to samo sad.gif Jest ktoś władny to poprawić ?
odludeq
dolaczam sie do apelu...;] [az dziwne, ze jeszcze nikt tego nie poprawil..]
ga1ka
u mnie niestety identyczna sytuacja :[
QUOTE
http://konnekt.info/failure?X-era-error=8

wiecie czym to jest spowodowane??
MihAoo3k
no ja teraz mam inny komunikat: awaria systemu...nie wiem co jest teraz nie tak...tylko z bramka ery mam problem...
ga1ka
QUOTE(MihAoo3k)
no ja teraz mam inny komunikat: awaria systemu...nie wiem co jest teraz nie tak...tylko z bramka ery mam problem...

u mnie to samo...
Niebieska
od dzis u mnie juz dziala smile.gif
a wczesniej to samo co u was :?
ga1ka
QUOTE(Niebieska)
od dzis u mnie juz dziala smile.gif
a wczesniej to samo co u was :?


okej u mnie tez dziala biggrin.gif ale teraz pytanie dlaczego nie dzialalo :|
Sija
QUOTE(ga1ka)
QUOTE(Niebieska)
od dzis u mnie juz dziala smile.gif
a wczesniej to samo co u was :?


okej u mnie tez dziala biggrin.gif ale teraz pytanie dlaczego nie dzialalo :|


moze dlatego:

QUOTE(MihAoo3k)
no ja teraz mam inny komunikat: awaria systemu [...]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.