Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Tlen???
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
WuAr
Czy Tlen jest mi potrzebny i co takiego daje?
Puma
Tlen - nie jest tobie potrzebny do niczego biggrin.gif

Poza tym ten temat nie pasuje do działu support, tutaj się zgłasza z założenie błędy w K.
case
QUOTE(WuAr)
Czy Tlen jest mi potrzebny i co takiego daje?

jak najbardziej potrzebny, tak jak kazdemu czlowiekowi do zycia...
chyba, ze wysrztalcily Ci sie skrzela i zyjesz w oceanie, ale wtedy tez oddychasz tlenem, tylko rozpuszczonym w wodzie 8)

jak masz sprawdziany z innych przedmiotow to tez mozemy cos podpowiedziec :wink:

looool laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Puma
QUOTE(case)
jak najbardziej potrzebny, tak jak kazdemu czlowiekowi do zycia...


No no nie wpadłem na to :wink:
torn
Tlen (O) jest niemetalem z szóstej grupy głównej. Jest najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem na Ziemi - zawartość tlenu w jej skorupie wynosi 45%. Stanowi też 20.8% objętości atmosfery ziemskiej.

Stabilnymi izotopami tlenu są 16O, 17O oraz 18O.

Tlen w postaci gazowej jest organizmom tlenowym niezbędny do przeprowadzenia fosforylacji oksydacyjnej, będącej najważniejszym etapem oddychania. Niektóre organizmy beztlenowe giną w obecności niewielkich ilości wolnego tlenu. Związki tlenu są niezbędne do życia wszystkim organizmom na Ziemi.

Tlen w stanie czystym występuje w postaci O2 oraz ozonu O3.

Tlen wchodzi w skład wielu ważnych zwiazków chemicznych: tlenków (w szczególności wody oraz dwutlenku węgla), nadtlenków (w szczególności nadtlenku wodoru), kwasów tlenowych, zasad i wielu związków organicznych.


Liczba atomowa: 8
Masa atomowa: 15.9994 u
Konfiguracja elektronowa: 1s^2 2s^2 2p^4
Wartościowość: 2, w nadtlenkach pozorna wartościowość 1
stopnie utlenienia: -2, -1, +2 (w OF2), -1/2 (w KO2)
Temperatura wrzenia: 90.188 K
Punkt topnienia: 54.8 K
Elektroujemność: 3.44

Potencjał jonizacyjny 13.618 eV

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tlen_(pierwiastek)
WuAr
Zastanawiam się dlaczego zawsze jak chcę się czegoś dowiedzieć to robicie se ze mnie jajca i nieudzielacie odpowiedzi?Dla Was te tematy to są pewnie idiotyczne jednak ja się na tym nieznam i chciałbym conieco się o tym dowiedzieć a Wy mi w tym niepomagacie
WuAr
Może z małymi wyjątkami
Puma
Tlena tylko raz miałem i to dość dawno temu, niestety nie wiem jakie on ma teraz funkcje. Jeśli chcesz komunikatora tylko do rozmów na gg i jakieś małe bajerki to K. nadaje się znakomicie.
WuAr
I to jest dokładnie to co chcialem się dowiedzieć Dziękówa
hao
Dostajesz odpowiedzi takie, jakie zadajesz pytania smile.gif Trudno nie skorzystać z takiej dwuznaczności smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.